Başlangıç > Haberler, kablosuz, wireless > Wireless Sifre Kirma ( Kablosuz ag baglantisi sifresi kirma )

Wireless Sifre Kirma ( Kablosuz ag baglantisi sifresi kirma )

Wireless sifre kirma ile ilgili bu yazimiz eskidir. Lutfen konu ile ilgili yeni yazimiza ve farkli uygulama yontemlerine ulasmak icin yeni sayfamizi burayi tiklayarak ziyaret edin.

Wireless sifre kirma konusu en ayrintili sekilde asagida ozetle anlatilmistir.
WPA sifresi kirmak oldukca zor oldugu icin bu bolumde WEP sifre kirma yontemi anlatiliyor.

oncelikle konunun mantigi su sekilde

WEP’ in çözmesi gereken üç temel öğre vardı;

 • Kimlik Doğrulama (Authentication)
 • Gizlilik (Privacy)
 • Bilgi Değiştirme Kontrolu (Message Modification Control)

Bunun harici aslında çözülmesi gereken Cevap Kontrolü (Replay Control), Erişim Kontrolü, Anahtar Dağıtımı ve Korunması konularına ise hiç WEP girmemiştir. Bu sorunların birçoğu bir sonraki WPA, RSN gibi standartlarda hep çözümlenmeye çalışılmıştır.

Kimlik Doğrulama

İlk adım kimlik doğrulamadır, ağa bağlanan kişinin gerçekten ağa bağlanma yetkisinin olup olmamasının düzenlenmesi, ikinci adım ise ağa bağlı kişinin trafiğinin diğer kişiler tarafından izlenilememesi.

WEP’ in kimlik doğrulaması şu şekilde çalışıyor;

wireless.jpg

civardaki aglari tespit etmek icin

Windows altında en eski ve en güzel wardriving araçlarından biridir. Ek olarak isteyenler için MiniStumbler da Pocket PC’ ler de çalışıyor. Aşağıdaki mantıkların hepsi hemen hemen Ministumbler’ a da uygulanabilir.

Netstumbler’ ı civardaki AP’ leri bulmak için kullanacağız. Netstumbler bir aktif tarayıcıdır yani civara probe requestleri gönderir, dolayısıyla tespit edilebilir. Tabii ki civardaki şifresiz kablosuz ağların yüzlerce olduğunu düşünürseniz bu tip bir şeyi birilerinin tespit edebilmesi milli piyangoyu kazanmanız gibi bir şey olur. İkinci olarak bu kanunlara aykırı veya suç içeren bir durum da değildir.

Netstumbler çok basit bir program ve şu an ki sürümü (0.4.0) bir çok kartla sorunsuz şekilde çalışıyor (RF modu istemediğinden ve paket dinleme yapmadığından dolayı donanım deseği çok geniş).

Download etmek için burayi tiklayin adresini kullanabilirsiniz. Program ücretsizdir.

Programı kurduktan sonra açınca zaten varsayılan kartınız ile çalışmaya başlayacak ve hemen civardaki AP’ leri tespit edecektir.

Airodump

Daha önceden de belirttiğimiz gibi Kismet ile paket toplayabilirsiniz ancak airodump bu işlem için çok daha pratiktir.

Airodump’ ı yükledikten sonra daha önceden bulduğunuz AP’ nin çalıştığı kanalda airodump’ ı çalıştırın.

Airodump Parametreleri;

 • <nic index>
  Hangi wireless adapter ile kullanacağınız, Yani bilgisayarınızdaki kablosuz ağa arabirimi.
 • <nic type> (a/o)
  Wireless adapter’ in chipset i
  o : Hermes /Realtek
  a : Aironet/Atheros
  Eğer diğerse parametre olarak ne verdiğiniz farketmiyor.
 • <channel(s)> (0-14)
  Hangi kanal yada kanalları dinleyeceği 0 verirseniz tüm kanalları dinlemeye alacaktır.
 • <output prefix>
  Paketlerin yazılacağı dosyaların başlangıç ismi
 • <ivs only flag> | Opsiyonel
  Eğer 1 yaparsanız sadece IV’ leri yazacak. Eğer sadece şifre kırmak istiyorsanız bunu seçebilirsiniz. Tüm paketleri toplayarak daha sonradan şifreyi kırabilir ve bu paketleri de bulduğumuz şifre ile açabilir ve analiz edebiliriz.

Bizim örneğimizde şu şekilde çalıştırıyoruz;

C:\Airodump.exe 14 a 13 FM_APIVleri y

Aircrack

Aircrack paket toplama için kullandığımız “airodump” ın geliştiricisinden, çok kısa bir sürede ve az paketle sonuca ulaşabiliyor.

Tek yapmamız gereken topladığımız paketleri ona vermemiz.

Ciddi sorunlardan biri kaç bit şifreleme kırmamız gerektiğini bilmiyor olmamız. Çünkü WEP şifresinin 64bit mi 128bit mi olduğunu elimizdeki şifrelenmiş paketler ile tespti edemiyoruz. Bu yüzden eğer bilgimiz yoksa en iyisi önce 64 ile deneyip daha sonra 128bit olarak kırmayı denemek olacaktır.

Örnek kullanımı şu şekilde olabilir;

C:\airrack.exe –a 1 –n 128 *.ivs (bu komuta gore 128 bitlik bir wep sifresini butun kayitli ivs uzantili paket dosyalarini inceleyerek kiracagiz. sifrelemenin 64 bit olabilme ihtimalinide varsayarak ilk denemede sifre cozemedi isek 128 bit denemekte fayda var.)

-a Parametresi kırılacak şifrenin WEP şifresi olduğunu belirtiyor,
-n parametresi ise kaç bitlik bir şifreleme olduğunu.

En sondaki *.ivs parametresi ise o klasördeki tüm “.ivs” uzantılı dosyaların kırılacağını belirtiyor. Önemli olan bir önceki paket toplama işleminde üretilen dosya veya dosyaları vermeniz.

Aynı şekilde eğer sırf IV’ leri değil tüm paketleri yazdıysanız *.cap dosyalarınızı da verebilirsiniz.

Kısa bir süre sonra şifre kırılmış olacaktır.

Karşınıza birden fazla cihazdan toplanan paketler gelebilir bu durumda ilgili AP’ yi seçmeniz gereklidir. Zaten ilgili AP’ nin MAC adresini daha önceki Kismet / Netstumbler bilgimizden dolayı biliyoruz. Aşağıdaki resimde bu durumun bir örneğini görebilirsiniz.

wireless2.gif
Birden fazla cihazdan IV toplanması sonucunda çıkan sorgu ekranı

Eğer tek bir sonuç çıkarsa aircrack otomatik olarak kırma ekranına geçecektir.wireless3.gif

128bit WEP şifresi kırılma işlemi tamamlandı

Program farklı atak yöntemleri ve dictionary (belli bir sözlüğe dayalı deneme-yanılma) atak gibi opsiyonel bir dizi seçeneğe de sahip.

konuyu Ferruh Mavituna isimli arkadasin anlatimini ozetleyerek yayinladim

kaynak
windows tabanli aircrack ve airodump programini indirmek icin tiklayin
aircrack download airodump download

netstumbler download

evet sonunda yazilarimizi takip eden bir arkadasimiz Ercan Dolu Wireless sifre kirma olayini basarmisgorunuyor. ispati alttaki resimde gorebilirsiniz. en basit sifreleme sistemi 64 bit wep sifresinin kirilma isleminin 1 sn surdugunu soyluyor (sifreye bagli olarak 3-5 sn surebilir) kendisini tebrik ediyorum diger arkadaslarada azmederek calismanin sonucunun basari oldugunu soylemek istiyorum.
wireless-sifre-kirma

 1. Nisan 27, 2007, 5:42 pm

  ben ahmet eger bana da yardımcı olursanız sevinirirm
  :d

  • sinancy
   Mayıs 17, 2009, 5:31 pm

   sana belediye yardımcı olsun…

   • Nisan 4, 2010, 7:51 pm

    nerden indircez indir indir diyorum ama indirmiyoooooooo okadar söyledinizdeeee noldu? hiç başlatmayım haaaaaa idirilecek yer verin özendiriyosunuz özendiriyosunuz sonrada biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip leri başlatıyosunuz .biiiiiiiiip lan nerden indircez şurdan indirin diyosunuz iriyoruz idirilmiyo. arkadaşlar satın alın(program sitelerinden) ben denedim şey var wifi o da işe yarar bağlanamadığınız şifresize balanır ayrıca yanılmıyorsan nerde oldunu radar üzerinden gösteriyor. alabilirsiniz,ama illa wireless istiyorsanız araştırın(sitelerden) bulursunuz(para alacak site veya biraz zor bulursunuz ben zor bulurum öyle siteler bu rada bulmuş olanınız varsa bedavaya bana söylsin çünkü ben uzun süredir araıyorum bulmaya niyetliyim teşekkler bilsayarı iyi kullanırın siz iyi kulanıyosanız indirdinizde öğrenirsiniz yapa bilirseniz bir kopyasını banada gönderin. wifi iyidir radardan seçin bir şifreli wirelessle şifreyi çözün ama wifi de işe yararmı bilmem ama wifi ile şifresiz ağa bağlanmak daha basittir bu arada boş cd(sidi)niz varsa ona yükleyin yada bi cd’nin üstüne ama cd üstüne ollanı söyleyeyim 1. boş cd al
    2.wireles wifi ne ister seniz yükleyin 4.yükleme bittinde cd’yi açın 5.işlemi başlatın bu arada antivirüs sisteminiz varsa indirin yoksa virüs kapa bilir. ama sakın internetten bilgi toğlamayı unutmayın mesela komutları yakınınızda bilgisayarcı varsa ordan alabilirsiniz. aslında onlar daha iyi bilir bu windowstada geçerlidir ve çoğu yerde ücretsizdir (ücretliyi bulmak kolay ve faydalıdır)daha biiiiiiir sürü bilgim var ama yüklemeyi düşün müyorum çünkü bir yıl gibi bir süre ile daha iyisi çıkacak wpa’yı bir dakikada kaldıracak ama bir site var virüs bulaşmaz anında yükler oraya girin hem wirelesiniz olur hem de her şe yi öğrenirsiniz süper biyer. tamirdeydi. ama gerçekten bayağı oldu açıldına asla şüphem yok ayrıca ben çesitli şifre kırma yöntemlride biliyorum bana danışa bilir o siteyi bulup girebilir yada gelecek yıl(daha erken olabilir)çıkacak proramı ala bilirsiniz sorularınız bekliyorum bazı şeyler yanlış olabilir. yapamassanız bana danışın lütfen buyrun yukarıdaki bilgiler yanlışsa bana danışıp doğruyu öğrenin. orda bahsetmediğim tonlarca şey var sorularla danışın hepsini arştırır bilmiyorsam sana sunarım buarada adım ali mert birisiyle karıştırmayın .yazdımı ters düşüren bi sürü şey var en iyisi bana yada bilen birisine sorun. antalyalıyım. sahilde biyer var orda bedava kablolu-kablosuz internet var bişeyler alısanız tabi ama siz başka bişey arıyorsanız şunlr ekran bozukluu düzeltir her soruya hazırım. size söylerim ctrl+alt+yukarı(yukarı yerine
    değişik yön tuşlarını deneyin bakalım noluyor ekran dönüyor demedimmi sorun yaşayan bana danışsın ben hepsini bildimi söyledim ama essidevar tabi gta yada yardımcı ola bilirim…. çoook oynadımm hileleride biliyorum bide jet hilesi san andreas ta vc’de olmaz sizinle dalga geçmişler bide 6 yıldız dayken pizacıda polisler içeri girdiler el kaldırılar onlar sivil ve adam sahte hepsi yalannn oyunlarda bana danışın bir bilim adamı demiş ki:ben herşeyi bilirim ama hiç bişeyi bilmem

   • efefe
    Mayıs 9, 2011, 6:45 pm

    sanada ben yardımı oluyum

   • efefe
    Mayıs 9, 2011, 6:46 pm

    sana yardımcı olurum güzelce merak etme :):)

   • dasdad
    Ekim 5, 2011, 4:16 pm

    sanada ben oluyum sinan

  • EMRE
   Eylül 11, 2010, 2:31 pm

   TESEKURLER

   • Nisan 20, 2011, 9:03 pm

    5800 cep telfonun wifi şife kırma ver?

 2. Nisan 27, 2007, 5:43 pm

  yardımınıuzı bekliyorum

  • KeRhAnEcİ
   Haziran 18, 2009, 2:53 pm

   daha çok beklersin 😀 xd hırsızzzzzz

 3. Nisan 27, 2007, 6:29 pm

  sevgili Ahmet konuyla musait bir zamanda ilgilenicem.

 4. beşir
  Nisan 28, 2007, 7:53 pm

  bana da yardım fatih şimşek lütfen

 5. murat
  Nisan 29, 2007, 1:41 am

  bana da.. teşekkürler…

 6. sude
  Mayıs 2, 2007, 2:16 pm

  evet kablosuz ağ bağlantılarında karsılaştığımız en buyuk sorunlardan bırde bu güvenlık sifresı durumu bu kolaylığı getırmen çok ıyı olur .ama bunu yaparken bılgısayarımızı nasıl koruyacağımız konusunada egılırsen çok sevınırım saygılarımla…

 7. aslan
  Mayıs 7, 2007, 4:04 pm

  bu kablusuz ağlar şifreleri ile lütfen en kısa zamanda bizi bilgilendirirseniz
  sonsuz teşekkür ededrim bide programı bana gonderirseniz
  şimdiden teşekkür

 8. Mayıs 7, 2007, 5:05 pm

  konuyla bu hafta ilgilenicem. gerekli dokumanlari toparlamaya basladim. tabi bu esnada yeni bir sifreleme standardi ortaya cikmazsa…

 9. murat
  Mayıs 7, 2007, 5:55 pm

  hocam sen sen acık acık ben bu Wireless şifrelerini kırarım diosun valla brawo bi cok program izledim genelde hepp aynı laf wireless şifreleri kırılabilir kıralamayan bişe yoktur die bahsedilıo ama gercekten kıranların sayısı cok cok az siz de bunun mantıgını acıklarsanız cok sevinirim bir programcı olarak gercekten merak ediorum 😉

 10. Mayıs 7, 2007, 6:21 pm

  mantigi su sekilde.

  wireless yayinlari 2 sifreleme yolunu kullanir WEP ve WPA. WEP eski bir yontemdir 64 yada 128 bitlik bir metin ile sifreleme seklidir. ancak bu sifreleme seklinde haf olarak A-F arasi rakam olarak 1-9 arasi 10 haneli kodlar kullanilabilir. dolayisi ile kirilmasi daha kolay bir sifreleme yoludur. WPA bu eksiklik uzerine daha sonra cikarilmistir.

  “WEP yönteminde kablosuz ag dagiticisi, modem ya da router kendine bir istek geldignde rastgele 128 bitlik bir metin olusturup kablosuz baglantiyi yapacak cihaza (notebook, PDA vs) gönderir. Cihaz kendisindeki WEP sifresi ile bu gelen manasiz metni sifreler ve geri gödnerir. Modem kendisine gelen sifreli metnin dogru sifrelenip sifrelenmedigine bakarak baglantiyi onaylar ya da reddeder. Bu arada baglantiyi dinleyen bir kisi rast gele seçilen 128 bitlik veriyi ve daha sonra bu verinin sifrelenmis halini yakalayabilir.”

  “WPA Sifresini kirmak pratikte biraz daha zor.En basitinden Wpa sifresini web gibi sinirli bir kombinasyona sahip degil.Akliniza gelen her karakteri WPA sifresinde kullanabilirsiniz.Sifrenin uzunlugu da standart degil.Ayrica sifreleme yönteminde WEB deki gibi yakaliyacagimiz IV ler de bulunmuyor.Bu yüzden WPA sifresini kirmak çok da kolay degil.Ama eger kullanilan WPA sifresi ”abcd1234” gibi basit bi diziyse.Kirma islemi sadece 10 ila 15 dk sürer.Sifrede güçlü bir kombinasyon kullanilmissa kirma islemi gerçekten çok güç olur”

  yani kisacasi WEP sifre kirmak icin modemden gelen Sifrelenmis veriyi yakalamak WPA sifresi kirmak icin ise Brute yontemini kullanmak gerekecek. dolayisi ile WPA sifresi kirma yonteminde bircok kombinasyon denenecegi icin islem oldukca uzun zaman alacaktir.

  son olarak belirtmekte fayda var denemelerimi linux isletim sisteminde yapacagim. dolayisi ile toparladigim programlarin windows isletim sistemi ile uyumlu olup olmadigini bilmiyorum.

  • abanoz
   Ağustos 25, 2010, 2:26 pm

   kardes bunu nasıl yapacaz programlamı komut sıstemıylemı neyle ? bir soylersenız ıyı olur wifi nasıl kıracaqız

 11. Mayıs 8, 2007, 6:16 pm

  arkadaslar kevin mitncikin lafı var kırılmayacak ağ sızılmayacak network yokdur 😛 ehhe tam aklımda deişlde bunu gibi bişi dmeişti ama wirless de 64 bit wpa psk olanlar kırılabilir gibi de 128 bit leri biraz imkansız gibi geliyor eğer vbu basit rar dosyalarının şifreleri 128 bitle şifreleniyor ve bulunamıyor deneme yanılma ile bulabilirseniz ancak bulursunuz
  oda şansınıza bi programıı taktiği vb bişeyi olabileceğini sanmıyorum ancak şifreleri tek tek deneyen bi prgram olur ki şifreyi koyan akıllı biri ise zaten bu taktik de yutmaz. Saygılar..

 12. Mayıs 19, 2007, 1:25 am

  benden de size bir tavsiye olsun ,sizi takip edececiğiz ama sadece airodump ve aircrack hakkında ve nasıl kullanılacagını veya kısmet nasıl kullanılır geniş tabanlı anlatımla ,olmadı arkadslara ve bana güncel açıklamlarda bulunarak yardımcı olursanız seviniriz.bu konu çok önemlii kırmak yada kırmamak değil .ben bunu tam ilgi amaçlı kullanmaktan yanayım .sen bu konunun içinde oldugun için sana kolay gele bilir fakat bizler öğrenciyiz öğrenerek yapıcaz..iyi haberler ve çalişmalar bekliyoruz

 13. Mayıs 19, 2007, 11:24 am

  yogunluktan dolayi gecen hafta yayinlamam gereken bu konuyu halen yayinlayamadim. ancak sunu tekrar belirtmem gerekli akismet aircrack gibi programlar linux tabanli calisan programlardir. windows sistemleri icin henuz bu islemi gerceklestirmek mumkun degil.
  Linux derlemesi olan Pardus kullanmaya baslamanizi kesinlikle oneririm. uygulamali anlatimim yogunlugum azaldiginda yayinlanacaktir.

 14. Haziran 13, 2007, 7:41 pm

  arkadaslar okumaktan sıkıldım artık benim web üstünde yapamadigim tek sey bu(ag sifre) kırma olayi ya resimlerde anlatiyolar yaziyolar fakat 1 hafta boyunca yaptigim arastirmalar sonucsuz ve hep ayni kaliyo Biri biyere bisey yazmis etrafta forumlarda hep ayni yazilar donüyo.
  Biri bunu becerdiyese digerlerine ayrintili anlatmiya bilir zaten bu yazilanlari hepimiz ezberlemisizdir artik…
  bu isi becere bilen varsa bana mutlaka mail atisn egerki harbiden delikanli gibi kiriyorum al bilader sende isini gör diyecek bir arkadasimiz cikarsa
  1 senelik 50mb linux ip host vericem ( mükafat degil ) gözden cikarttim…
  tasarim@encomputer.net msn ve mail adresim allaha emanet olun…….

 15. ferdi
  Haziran 19, 2007, 10:19 am

  slm arkadaslar benım evden 3-4 tane buluyor ama el psp leri var ya ondan aradaım pc me wi-fi taktıracam o daha iyi çekeceğini düşünüyorum ya hepside şifreli bunların şifrelerini1 kez kırsam 2 kezde kırmam gerekırmı 1 defalık 1 işmi lütfen yardım — bu arada kırma programlarını nereden bulabılırım pc im amd 64 bit athlon xp yuklu hadi Şimdiden Allah Razı OLsun

 16. Haziran 20, 2007, 12:59 pm

  Sevgili ferdi,

  oncelikle bulmus oldugun kablosuz sinyallerin WEP yada WPA sifreleme yontemlerinden hangisini kullandigini tespit etmelisin bunun icin linkteki programi deneyebilirsin
  http://downloads.netstumbler.com/downloads/netstumblerinstaller_0_4_0.exe

  WEP sifrelerini kirmak biraz zahmetli ancak WPA yontemine gore daha kolaydir. bunun icin linux bilgisine sahip olmani oneririm zira wireless sifre kirmak icin hazirlanmis programlar genelde linux tabanlidir.
  WPA sifreleme yontemi icin ise ugrasmana degmez diyebilirim cunku bu islem aylar hatta yillar surebilir

  saygilar

  • Aralık 26, 2012, 9:33 pm

   fatih bey link.ini atıgınız programı kurdum gormuyo kablosuz agları calıstırdıgımda erişim engelendi diyo bi eksikmi var masa ustu kulanıyorum 1 .km ceken bi cihaz takılı ve suan telden neti alıyorum

 17. crawe
  Temmuz 2, 2007, 8:22 pm

  bahseettiginiz programları kurdum ve örnek olarak göstermis oldugunuz parametreleri girdim (bana uygun olarak) ancak son bölümde beni bir web sayfasına yönledirip wireless adaptör driver i yüklemem icin yönlendiriyor.. nerde hata yapıyorum bilmiyorum.
  😦

 18. bilal
  Temmuz 3, 2007, 6:49 pm

  Airodump programını nerden bulacagız

 19. Temmuz 3, 2007, 7:55 pm

  Sayin crawe,
  herhangi bir yerde hata yapmiyorsun ancak program bazi wireless kartlari desteklemiyor. wireless kartinin marka modelini belirtirsen driveri kurmanda yardimci olabilirim.

 20. Temmuz 3, 2007, 8:06 pm

  Sayin bilal,
  Windows tabanli aircrack ve airodump programinin linki yazi sonuna eklenmistir buradanda indirebilirsin

 21. erhan
  Temmuz 5, 2007, 6:06 pm

  sevgili fatih simsek.bilgisayarimda muzik dinlerkene acayip bi duyguyunan aglamaya basladim(bu arada kafamda guzeldi).gozyaslarimdan bir tanesi kalavyem uzerine damladi ve “D” ve “S” harfleri arasindan suzulerekten klavyemin icine girdi.artik icerde ne yaptiysa klavyem o gun bu gundur duzen tutmuyo.winamp yuklesem duzelir mi?

 22. Temmuz 8, 2007, 1:30 pm

  programları çekemıyorum hata veriyor elinde olan varsa bi zmaet rapidshareye atarsa sevinirim ben bi bağlantı buldum ama bi denemelik yapacam olursa kullanmam belki bana ınanmayacaksınız ama kullanmayacam sadece işe yarayıp yaramadığını öğrenmek becerebiliyormuyum diye

 23. Temmuz 8, 2007, 9:21 pm

  selam Fatih bey
  Benim laptop’um IBM Lenovo N100 yalnız wireless kartının tam modelini bilmiyorum bulamadımda eger sizin bilginiz dahilinde ise ve bana yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.
  simdiden tesekkurler.
  iyi calısmalar.
  basarılar.

 24. Temmuz 9, 2007, 7:51 am

  Fatih,
  programlari cekebilirsin sunucuda yasanan problemden dolayi dosyalar bir sure yayindan kaldirilmisti. su an hazir halde dosyalari download edebilirsin.

  Husam,
  IBM Lenovo N100 notebooklarda Intel Wireless 3945ABG marka ve modelde wireless kart bulunur.

  • kartal
   Haziran 25, 2010, 8:46 am

   canım kardeşim benim notebook un wrilles kartının markasını bilmiyorum bi yardım cı olurmusun (exper a3000) bulursan sevinirim

 25. musti
  Temmuz 9, 2007, 8:40 pm

  canım kardeşim daha aydınlatıcı anlatırmısın be bilgisayar terimleri ile diyilde bizim anlıyacagımız sekilde anlat ne olur be ya sen tecrübelisin ama biz su gibi ezberlemişin bee ya

 26. zehat
  Temmuz 15, 2007, 5:09 pm

  yaa ben programı download (aircrack)ettim ama bir türlü nasıl kullanacağımı çözemedim acilen yardıma ihtiyacım var

 27. hammed571
  Temmuz 17, 2007, 12:57 am

  ellerine sağlık güzel anlatmışsın

 28. Temmuz 21, 2007, 9:05 am

  fatih bey sizden ricamız bu anlattıklarınız acaba sıfırdan bir video olarak kaydederek bizlerinde atladıgımız ayrıntıları video kaydında serederek giderebiliriz. eğer mümkünatınız varsa eğer video kayıtlı nasıl kullanılacağını anlatan video çalışması.saygılarımla

 29. Temmuz 21, 2007, 9:53 am

  video konusunu degerlendirmeye alicam ancak burada kac kisinin linux bilgisi vardir bilemem. bu islemleri yapabilmek icin linux bilgisi olmasi gerekli. son zamanlarda web kodlama islerine yogunlastigim icin pek ilgili olamiyorum.

 30. Ercan
  Temmuz 25, 2007, 5:39 pm

  Fatih ŞİMŞEK bey Aşağı-Yukarı 1 yıla yakıdır belli aralıklarla kablosuz ağ şifresi kırmaya çalışıyorum . Henüz başaramadım. Yaşadığım en büyük sorun airdump u çalıştırdığım zaman sadece *.cap dosyası toplayabiliyorum Bir ara *.IV dosyasıda topladım fakat birdaha başaramadım nedeni WPA yada WEP ile şifrelenmiş olması olabilirmi bir başka sorumda Aircrack le kırılmış olan şifrelerin anlamsız sonucunu gördüm “”12:53:73:d3:97” gibi bu anlamsız verileri anlamlı hale dönüştürmemiz gerekiyormu gerekiyorsa bu işlemi nasıl yapacağımız konusunda yardımcı olursan sevinirim Not ben windows xp kullanıyorum

 31. Ercan
  Temmuz 25, 2007, 5:41 pm

  TEŞEKKÜRLER

 32. ercan
  Temmuz 25, 2007, 6:42 pm

  yazdıgım mesaj neden sayfadan kaldırılmış

 33. Temmuz 25, 2007, 8:16 pm

  Sayin Ercan,

  gercekten iyi bir is basarmissin belki farkinda olmayarak ancak anlamsiz olarak bahsettigin veri wireless keyi dir (WEP) ayrintili bilgiyi yarin aciklayacagim su anda zamanim yok. ayrica mesajim silindi demissin. mesajlar yonetici ( benim ) onayimdan sonra yayinlanir. uygunsuz mesajlar yayinlanmaz belki farketmissindir 1000 den fazla uygunsuz mesaj sayfama ulasti ve yayinlanmadi.

  saygilar

 34. Ercan
  Temmuz 26, 2007, 10:06 am

  Bu kadar hızlı cevap … Ne söyliyeyim doğrusu şaşırdım Yarını sabırsızlıkla bekliyorum.

 35. peri
  Temmuz 26, 2007, 2:20 pm

  Mrb.
  Dün bilgisayarımda kablosuz ag buldum ve sanırım şifresi de olmadığı için baglanabildim. Msn.mi açtım webcamdan görüştüm.. baglantısını kullandıgım kişinin bnm pc.me girme,msn şifremi kırma ve webcamdan beni izleme imkanı var mı? 3 saat kdr o baglantıyı kullandım..
  Cevap yazarsanız cok sevinirim.
  Saygılar.

  • sedat
   Haziran 28, 2010, 4:18 pm

   Kesinlikle böyle bişey yapama gibi bi ihtimal olamaaz zaten gene girsenn o ag baglantsını açmadıktan sonra senın onun netini kullandıgından haberi olmaz

 36. Temmuz 26, 2007, 4:07 pm

  meraba.

  boyle bir olay mumkun tabiyki ancak bunu engelleyebilmek icin bilgisayarinizin dosya ve yazici paylasiminin kapali olmasi gerekli. aksi taktirde deneyimli bir kulanici rahatlikla paylasima acik olan bir bilgisayara wireless baglanti ile baglanabilir.
  dosyalariniza erisebilir ( yuksek derecede uzman bir kullanici ise msn sifrenizi kirabilir) kameranizin portunu bularak kameranizi takip edebilir. ancak soyledigim gibi bunu yapabilecek duzeyde bir bilgisayar kullanicisi pek rastlanabilecek kadar yoktur.

  • mert
   Haziran 8, 2009, 1:11 pm

   arkadaşım bi kere böyle bi kullanıcı yok deme çünkü biz bunları yapabilen insanlarız o yüzden kendim yapamıyorum de öyle konuş

   • sedat
    Haziran 28, 2010, 4:21 pm

    burdaki meydan baya geniş her önüne gelen herşeyi yapar olmuşş bence kimseye bulaşmayın onu yaparım bunu ederım gibisinden zaten kimsede size bulaşmaz istedıgınız gibi bi net kullanıcısı olursunuz kimsede size bişi demez

 37. Temmuz 26, 2007, 9:56 pm

  selam fatih bey benim Intel Wireless 3945ABG marka bi wireless kartım var ama airdump programı kartıma uygun değil driverini bulma imkaanınız var mı bana yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi aksamlar
  iyi calısmalar

 38. peri
  Temmuz 26, 2007, 10:01 pm

  cevabınız için teşekkür ederim . . .

  bi kaç arkadasım ” senin ona baglanmana gerek yok,onun sana bağlanması için sadece wireless.ının acık olması bile yeterli olabilir” ve “herhangi bir trojen göndermiş vede bunu sizin bilgisayara bulaştırmışsa böyle bir imkana kavuşmuş olur. “demişlerdi..
  doğru mudur?

  Peki,bilgisayarımın paylaşıma acık olup olmadıgını nerden anlayacagım?

  • sedat
   Haziran 28, 2010, 4:23 pm

   Ag baglantılarında göre bilirsiniz paylaşıma kapalı kapalı olması sizin sorunlarını hallede bilir zaten eger bu yapacak insan gercekten anlaya bir kulanıcıysa ag baglantısına gerek duymadan hallede bılır

 39. Temmuz 27, 2007, 1:51 pm

  husam arkadasim driver konusu ile ilgilenicem.

  peri hanim, su sekilde ozetleyim olayi. baglandiginiz modemi bir koprunun orta noktasi olarak dusunun o modeme baglanan herkes birbirine baglanabilir. size trojan bulastirmasi mumkun degil ancak sizin bilgisayariniza bir dosya gonderebilir ve sizde o dosyayi calistirdiginiz taktirde trojan aktif hale gelir. bu kadar korkmaniza bence gerek yok. en iyisi superantispyware ve kaspersky antivirus yukleyin bu dertlerden kurtulun.

  bilgisayarinizin paylasima acik olup olmadigi konusunuda isletim sisteminizin ne oldugunu soylerseniz yardimci olabilirim.

 40. peri
  Temmuz 27, 2007, 10:38 pm

  Tekrar mrb.

  dediğiniz gibi antivirus programlarını yüklemeliyim…

  İşletim sistemim de xp.

  tşk…

 41. Temmuz 28, 2007, 1:58 am

  merhaba fatih bey
  ben burada bahsi geçen olayı uygulamaya koyuldum işletim sistemim XP professional ve herşeyide anladım fakat komut istemi bölümünden mi yoksa başka bir bölümden parametreleri girip nasıl ulaşacagım aircrack.ex e

  Çünkü bende C:\Documents and Settings\Anıl olarak açılıyor ve içeri dogru giremiyorum her defasında bana hata veriyor kısacası bu programı nereye kuracagım ve nereden nasıl yönetecegim konsuunda bilgi verirseniz sevinirm bu mail adresime….

  Teşekkürler

 42. Temmuz 28, 2007, 8:59 am

  Selamlar Anil,

  aircrack.exe dosyasi linkteki zipli dosya icerisindedir
  zipli dosyayi acip aircrack-ng-0.6.2-win\bin\ klasoru icerisindeki Aircrack-ng GUI.exe dosyasini calistirin. browse ile dosyanin yerini gosterip ayarlamalarini yapip launch buttnuna bastiginizda islem baslayacaktir.

 43. Temmuz 28, 2007, 9:02 am

  Selamlar Anil,

  aircrack.exe dosyasi linkteki zipli dosya icerisindedir http://www.kalkan.org/files/aircrack-ng-0.6.2-win.zip
  zipli dosyayi acip aircrack-ng-0.6.2-win\bin\ klasoru icerisindeki Aircrack-ng GUI.exe dosyasini calistirin. browse ile dosyanin yerini gosterip ayarlamalarini yapip launch buttnuna bastiginizda islem baslayacaktir.

  • Doğan
   Eylül 10, 2009, 11:27 pm

   Fatih ßey “aircrack-ng-0.6.2-win\bin\ klasoru icerisindeki Aircrack-ng GUI.exe dosyasini calistirin. browse ile dosyanin yerini gosterip ayarlamalarini yapip launch buttnuna bastiginizda islem baslayacaktir” demişsiniz ama dosyanın yerini gösteriyorum fakat dosyanın olduğu yeri boş olarak gösteriyor..tam olarak ne yapmalıyım..Kolay gelsin

 44. ercan
  Temmuz 28, 2007, 4:42 pm

  Fatih bey merhaba daha öncedende forum’a yazmıştım benim acilen cevabını bulmaya çalıştığım şey. önceleri airdump’ u çalıştırdığım zaman “”IVs”” toplayabiliyordum ama şimdi toplayamıyorum. denemek için 3 tane bilgisayarı yanyana getirdim 2 si leptap ve ağı şifreledim bir leptapla trafik oluştururken diğeri ile de airdump’u çalıştırdım ama hiç IVs toplayamadım sadece cab. dosyası toplayabiliyorum ve airdump’un parametrelerinide doğru girdiğimden eminim. sebebi ne olabilir bu konuda yardımcı olurmusunuz. çözemezsem artık makinaya format atacam. şimdiden teşekkür ederim

 45. ercan
  Temmuz 28, 2007, 5:39 pm

  Fatih bey teşekkür ederim ilginiz için ama ben sounumu az evel çözmüş bulunuyorum. sadece daha önceden anlamsız alduğunu söylediğim veriler yani aircrack i çalıştırdıktan sonra bulduğu sonuç hakkında birazdaha ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim

 46. Temmuz 28, 2007, 6:24 pm

  Selamlar Ercan,

  daha onceki mesajinda yazdigin “Aircrack le kırılmış olan şifrelerin anlamsız sonucunu gördüm “”12:53:73:d3:97″ gibi bu anlamsız verileri anlamlı hale dönüştürmemiz gerekiyormu” sozlerinin icerisinde basarili oldugunu gorebiliyorum. bu almis oldugun veri 64 bitlik wep sifresidir. 12:53:73:d3:97.
  128 bit ve 256 bitlik veriler daha uzun karakter icerirler. netslumber ile sifrelenen yayinlari izlediginde sifreleme yontemlerini wep olarak gosterir ancak wireless yaziliminla baglanmaya calistiginda wep yada wpa sifreleme yontemi hangisi ise gorebilirsin. wpa sifrelemesine yonelmeni tavsiye etmem zira kirmak cok zordur. wep sifrelemesi olanlara yonelebilirsin.
  herhangi bir hata aliyorsan bana print-screen olarak gonderebilirsen resim olarak yardimci olabilirim. bende ofisimde kendi test ortamimi kurdum ve calismalara tekrardan basliyorum.
  tebrikler

 47. ercan
  Temmuz 28, 2007, 8:49 pm

  selamlar Fatih bey sorunumuda şifreyide çözdüm.sana nasıl göndereceğimi söylersen gönderirim.

 48. ercan
  Temmuz 28, 2007, 8:51 pm

  msn yada mail verirmisin

 49. Temmuz 28, 2007, 9:40 pm

  selam fatih bey ben aircrack ng GUI.exe yi calıstırdıgım zaman
  “To run this application , you first must install one of the following version the .Net framework : v2.0.50727
  contact you application publisher for instructions about obtaining the appropriate version of the .Net framework”
  diye bir hata veriyor bunun sebebi nedir acaba yardımcı oolursanız sevinirim simdiden tesekkurler iyi calısmalar

 50. Temmuz 28, 2007, 10:08 pm

  ercan arkadasim
  xxx mail ve msn adresim
  hatanin bulundugu ekranda alt+print screen tuslarina basarsaniz ekranin goruntusunu cekmis olursunuz daha sonra bu goruntuyu paint turevi bir programda ctrl+v tus kombinasyonu ile yapistirarak resim dosyasi olarak kaydedin. bu sekilde gonderebilirsiniz.

  husam arkadasim net framework yuklemeniz gerekli link burada

 51. Temmuz 28, 2007, 11:52 pm

  iyi geceler fatih bey framework u yukledim aircrack ng gui yi calıstırdım simdi paket toplamak icin airdump u calıstırıyorum gerekli parametreleri girdikten sonra
  “FATAL : failed to set the wireless channel , is something wrong with the card ?
  Also make sure you have installed the correct driver”
  seklinde bi hata veriyor sebebi ne olabilir yardımcı olursanız cok sevinirim iyi calısmalar basarılar

 52. Temmuz 29, 2007, 3:23 pm

  ben dosyaları indirdim kuramıyorum bu yazdığım hatayı veriyor cygwin bana yardımcı olurmusunuz

 53. Temmuz 29, 2007, 3:28 pm

  yada baştan anlatabilirmisiniz programları kurduktan sonra hangi işlem yapmam gerekiyor

 54. ercan
  Temmuz 30, 2007, 2:50 pm

  Merhaba adım Ercan sözünü ettiğim problemlerimin çoğunu aştım ve kendi yaptığım denemeler sonucunda ekte gönderdiğim resimde’de göreceğiniz gibi 64 bit şifrelenmiş ağı çözdüm ve aircrackın şifreyi bulması 1 sn sürdü tabi ağı zaten ben şifrelemiiştim ve wep 64 bit şifreleme yapıp öyle denedim oldukça basit bir şekilde problem çıkarmadan çözdüm fakat genel olarak mevcut olan wireless adaptörüm ( U.S.Robotics 805422 USB) hangi bilgisayara takarsam takayım aşağı-yukarı 30 dakika kadar çalışıyor sonra bilgisayara reset atıyor doğal olarak toplamış olduğum IVs lerde boşa gidiyor sizden bana önerebileceğiniz antenli airodump ile diriver’ı uyumlu PCMCI wireless adptör marka model vb bilgiler … yada anladığım kadarıyla zaten bilgisayarcısınız satabileceğiniz söylediğim özellikleri içinde barındıran adaptör varsa elinizde haber verirseniz en büyük yardımı yapmış olursunuz TEŞEKKÜRLER

 55. kanka
  Ağustos 5, 2007, 5:17 pm

  Merhaba Ercan bey bendimde bulunduğum yerde wairless var ama şifreli kırmak için uğraştım ama birtürlü airodump u çalıştıramıyorum sorulan soruları cevap veriyorum sonra net e bağlanmaya çalışıyor nedeni ne olabilir.

 56. huseyin
  Ağustos 7, 2007, 11:40 pm

  fatih bety öncelikle o kadar soruları tek tek cevapladıgınız için tesekkür ederim. benim ibr sorumolacaktı. benim sorunum airtes wus300 usb aldım. net stumbler ile agları tespit ediyorum. fakat paket toplamaya gelince airodump çalışmıyor chipset uygun değil diye. bende wus300ü geri verdim. bana uygun chipsetli güclü usb wireless adaptör yada baska brsey önerirmisiniz. simdiden tesekkür ederim.

 57. Ağustos 8, 2007, 7:54 am

  Selam Huseyin,
  airodump usb wireless adaptorleri desteklemez. laptop kullanicisi iseniz en saglikli olani internal adaptor ile bu isi halletmeniz. ancak kisa bir sureligine yaptigim incelemede Ercan arkadasimizada onerdigim bir pcmci adaptor var. airodump ile uyumlu calisan ve wireless kalitesi ile gercekten adindan soz ettiren bir model. bu marka yurtdisinda uzun suredir satilmakla beraber Turkiye pazarina henuz birkac ay once girdi. atheros chipsetli bu urune buradan ulasabilirsiniz
  aslinda benim ilgimi ceken yurtdisinda satilan bir baska modeli ancak bu modelin Turkiyede satisi henuz yok. urunu satin alip denemeler yaptiktan sonra elde ettiginiz sonuclari paylasirsaniz diger kullanicilarada bir katkiniz olacaktir.
  saygilar

 58. huseyin
  Ağustos 8, 2007, 8:01 pm

  sorumu cevapladıgın için sagol dostum. bilgisayarım masaüstü yani uygun degil NETGEAR WG511T için. onun yerine NETGEAR – WG311T 108 Mbps Kablosuz PCI Adaptör önerirmisiniz.
  http://www.estore.com.tr/EStore/Products.aspx?catalog=Bilgisayar&productid=EL44023(51000000)
  anteni uzatabilirmiyim. yada bulabilirsem edimax usb adaptör var EW-7315 atheros chipli. ne yapayım fatih bey

 59. sibel ok
  Ağustos 9, 2007, 9:05 am

  iyi günler..!
  Sanırım çoğu arkadaşı ilgilendirecek bir şey sormak istiyorum,masa üstü bilgisayarımla mevcut sinyalleri çekebilmek için usb wireless adaptörü aldım,şifresiz ağlara girebiliyordum ama artık herkes şifreye geçmiş :))
  bahsettiğiniz şifre kırma işlemşlerini uyguluyorum fakat sanırım usb adaptörünün driverini istiyor(airodrump). Bizim(usb adaptör kullanıcalırının) bu şifreleri bu usb adaptörlerle kırma şansımız var mıdır? yoksa bize önereceğiniz pc’nin kasasına takabileceğimiz(ayrıca neresine takacağımızıda söylerseniz:) wireless kartları nelerdir,özellikle bu airodrump’ın desteklediği marka ve özelllikte söylemenizi rica ediyorum,
  basit bir soru daha sormak istiyorum,airodrump parametrelerini girerken ilk sorduğu “wlan numarası nedir?” önereceğiniz kartta bu numara varmıdır?neresinde yazmaktadır:)) basit sorularımla meşgul ettiğim için kusura bakmayın ,
  iyi çalışmalar

 60. Ağustos 9, 2007, 9:27 am

  evet selamlar,

  ofisimi tasima ile iki gundur ugrasiyordum bugunde malzemelerimi yerlestirme islerim olucak. konu ile detayli olarak bir turlu ilgilenemedim. bir sure daha beklerseniz airodump ve aircrack kullanimini resimli olarak burada anlaticam.

  Huseyin arkadasim bahsettigin modelde airodump icin uygundur. sibel ok usb adaptorler airodumpla uyumlu degildir. huseyin arkadasima onerdigim model laptoplar icindi ancak kendisi ayni markanin farkli bir modelini ( masaustu pci girisli ) bulmus. netgear markalari atheros chipseti icerdigi icin airodump ile uyumlu olarak calisir. bunu pratikte test etmedim ancak teorik olarak ve ingilizce forumlarda takip ettigim kadari ile netgear marka wireless kartlar wireless sifre kirma islerinde en cok tercih edilen parcadir. Wildpackets web sayfasinda onerilen modellerden biride Netgear WAG511 ancak bu model Turkiyede henuz satis asamasinda degil ve fiyatida diger modellere gore biraz pahali. onerilen bu modele ait driveri burada bulabilirsiniz. ve tahmin ediyorum bahsedilen driver bu model icinde gecerlidir.

  2 masaustu bilgisayarinizin pci yuvasina takabilirsiniz

  3 ilk sorunda karsiniza cikan wlan numarasi wireless adaptorunuze program tarafindan verilen numaradir. birden fazla ag bagdastiriciniz varsa bunlari farkli numaralara ayirir
  resimde kendi bilgisayarimda cikan sonucu gorebilirsiniz burada 14 numara wireless kartim 2 numara ise ethernet kartim. bu durumda ben 14 numarayi secmek durumundayim.

 61. ali
  Ağustos 10, 2007, 5:02 pm

  ya arkadaşlar en son şifre kırıldıktan sonra key found dediği napıcaz 16lık sisteme mi çevircez nereye yazcaz bir açıklama yapabilirmisiniz?

 62. Ağustos 10, 2007, 5:13 pm

  Ali,
  kablosuz ag baglantilarindan kirdigin ssid sececeksin sifre girmeni istediginde elindeki keyi gireceksin. zaten elde ettigin key “12:53:73:d3:97” seklinde bir wep key algoritmasidir. herhangi birseye cevirmen gerekmiyor

 63. diabl0
  Ağustos 13, 2007, 1:52 am

  slm…. soru ve cevaplarla daha etkili bir yazı olmuş….. merak ettiğim birşey var wireless cartımın cipsetini nasıl öğrene bilirim….. dellin 6400 model notbooku na sahibim…. wirelles cartım dell 1390 mini card… yeni bir usb wirelles almama gerek varmı….. yada yeni bir chipsed driverinle sorunu çoze bilirmiyizzzz…. birde arkadaşlar windows için kısmet programı varmı…. simdiden teşekkürler………

 64. ercan
  Ağustos 14, 2007, 10:19 pm

  merhabalar bende tatilden yeni geldim yazılanları yeni görüyorum
  öncelikle şunu söyleyeyim USB adaptörlerdende airodump un destekledigi adaptör var çünkü ben çalışmalarımı U.S.Robotics 805422 USB adaptör ile yaptım Fakat şunuda söylemeliyim usb adaptörden verim almak oldukça güç her 10 dakikada bir makinaya reset atıyor elimdeki adaptörün bozuk oldugunu düşündüm onun için aynı adaptörden yeni bir tane daha aldım fakat sonuç değişmedi bende farklı bilgisayarlarda denedim yine sonuç değişmedi onun için USB adaptör kesinlikle önermiyorum. fatih beyin önerdiği kartları inceledim sanırım o kartlardan birini alacağım.

 65. Fatih T.
  Ağustos 16, 2007, 5:41 pm

  Tüm gerekli programları kurdum, ama IVs toplarken driver yüklemem gerektiğini söyledi. Ben HP Pavillion laptop kullanıyorum, wireless olarak Intel(r) PRO/Wireless 3945ABG var. Ama aircrack’in resmi sitesinde driver olarak marvel ve atheros dışında başka bir seçenek yok. Benim ne yüklemem gerekiyor ve bu işlemi nasıl yapıyoruz? Kafam biraz karıştı. Yardımcı olursanız sevinirim.

 66. mithat
  Ağustos 22, 2007, 11:57 am

  selamlar, yaklaşık olarak 4 aydır bu işle uğraşıyorum ve kaynak aramaktan deneme yanılma yapmaktan 10’larca kere makina kurmaktan gına geldi ve bugün tesadüf bu siteyi buldum, yazılar açıklamalar, yorumlar çok iyi bilgilendirici ve sağlıklı. linkten bahsettiğiniz gibi airodump programını indirdim, bin klasörünün içinden kırmızı simgeli olan airodump-neg.exe’yi çalıştırmıdm fakat şöyle bir problemle karşılaşıyorum. mesaj aşağıdaki gibi.
  airodump-ng.exe – Bad Image
  The application or DLL C:\Documents and Settings\xxxxx\desktop\aircrack-ng-0.6.2-win\aircrack-ng-0.6.2-win\bin\Peek.dll is not a valiid Windows image. Please check this against your installation diskette.
  bu hata yüzünden çalıştıramıyorum. bu hataya ok dediğim zaman ise airodump’ın açılan beyaz penceresi içinde press ctrl-c to exit yazısı var. bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. şimdiden teşekkürler

 67. mithat
  Ağustos 27, 2007, 9:43 am

  tekrar merhaba, programı çalıştırmaya başladım ama şöyle. bulduğum şifresiz olan her hangi bir wireless modeme bağlanınca çalışıyor. acaba böylemi olması gerekiyor, illa önce bir connetc olup sonramı bulduklarını çözüyor küçük bir bilgiyle aydınlatırsanız sevinirim

 68. arjen
  Ağustos 31, 2007, 1:51 pm

  son derece verimli bir çalışma. Öncelikle teşekkür ederim.
  Benim merak ettiğim, aircrack yazılımının daha fazla chipseti destekleyen yeni versiyonları var mı veya bu ulvi yazılımı gerçekleştirenlerin yeni versiyon planları var mı? Nitekim mevcut intel kartım bu yazılıma uyumlu değil. Yeni kart almadan yırtmak istiyorum o bakımdan

 69. METİN
  Eylül 8, 2007, 9:17 pm

  merhaba arkadaşlar benim evde fazlasıyla çeken var ama hep şifreli bende bu konuya yeni takibe başladım eger bunun gerçegi varsa çözen varsa ne olur sade ve öz sırasıyla anlatsın şimdiden teşekürler

 70. ender
  Eylül 19, 2007, 6:03 pm

  fatıh bey airodump kullanırken bazı bılgılerı ıstıyo index nummer falan gıbı bunları nasıl ögrenıcem biyere kadar geliyoz takılıyoz bu işi çözmem lazım teşekkürler

 71. can
  Eylül 30, 2007, 7:22 pm

  Ben birsey sorucam. 64 bitlik bir baglantı için ortalam kaç paket ve 128 bitlik bir baglantı için ortalama kaç paket toplamak gerekir??

  Bilgilendirirseniz cok faydalı olacak… tesekkurler

 72. Ercan
  Ekim 1, 2007, 10:52 am

  Fatih bey tekrar merhaba ben sizinde bildiğiniz gibi daha önceden wep şifresini kırmayı başarmıştım. daha sonraki uğraşılarımda hem 128 wep hemde wpa şifresinide kırmayı başardım (win xp altında ) sizinde bildiğiniz gibi WPA şifresini kırmak oldukça zaman gerektiriyor ve aynı zamanda geniş bir türkçe WORDLİST gerektiriyor. elimde var olan türkçe wordlist yeterli değil bulabileceğim wordlist adresleri konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim… ERCAN

 73. Ercan
  Ekim 1, 2007, 11:13 am

  Fatih bey aircrack-ng GUI yi kullandınızmı bilmem ama şunu söyleyeyim bu programı kullandığınız zaman windowsun ”çalıştır ”satırına herhangi bir parametre yazmak zorunda kalmıyorsunuz ve bütun programlar çift tıklama ile çalışıyor Dilerseniz bende Mevcut ve kullanımı ile ilgili bilgi verebilirim. bu sitede yayınlarsanız çokta verimli olacağını düşünüyorum Bende yakında video çekimi yapmayı planlıyorum bilmem yayınlarmısınız..

 74. Ercan
  Ekim 1, 2007, 11:39 am

  Arjen arkadaşımız aircrack in driver desteği ile ilgili soru sormuş Halen airodump un yeni versiyonu çıkmadı son çıkan airodump-ng 0.9.1 ve buda yine intel 2200 leri desteklemiyor
  Metin arkadaşımız için yukardaki anlatım yeterli gelmeli zaten eğer yeterli gelmez ise takıldığı yerde yardımcı oluruz elbet..
  Mitat arkadaşbir soru sormuş şöyle cevaplayayım eğer airodump u çalıştırdıktan sonra Packets yazısının altında herhangi bir rakam yok ise bilinki o anda BASSID yazısının altındaki bulmuş olduğu modemlere hiç kimse (yani modemin sahibi yada izinli olan herhangi biri ) bağlı değil. kimse bağlı değil ise o modemlerden WİNDOWS altında hiç paket toplayamazsınız Linux altında sadece paket toplarsınız o da airplay ile Arkadaşımız anladığım kadarı ile şifresiz bir bağlantı bulmuş ve ona bağlandığı zaman packets yazısının altında rakam görüyor bu diğer kablosuz modemlerin şifresini kırmakta hiç bir faydası olmaz. yani airodump u çalıştırdıktan sonra beklemesi gerekmektedir..

 75. Ercan
  Ekim 1, 2007, 12:13 pm

  Son olarak airodump un şifrelerini sırası ıle açıklayayım
  Network interface index number: burada programın üst tarafında sisteminizde bulmuş olduğu wireless kartınızın önündeki numarayı gireceksiniz.
  İnterface type: Wireless kartınızın çipsetini soruyor buraya ”a” veya ”o” harfini gireceksiniz EĞER hiç packetss toplayamıyorsanız airodump u yeniden çalıştırın ve bu kısıma daha onceden girdiğiniz harfin tam tersini girin..
  CHANNEL: buraya öncelikle 0 sıfır girip çevremizde olan ve ve kablosuz yayın yapan wireless modemlerin hangi kanaldan yayın yaptığını öğrenin ve programı kapatıp tekrar çalıştırın şifresini kırmak istediginiz wireless modemin yayın yaptıgı kanal numarasını bu alana girin

  konu hakkında sorusu olan varsa ben burdayım..
  OUTPUT FİLENAME PREFİX: bu alana herhangi bir isim girin ( Deneme ,ali ahmet mehmet gibi) Dosya ismi
  ONLY WİRİTE WEP IVS (Y/N) Bu alana” Y ”yada” N” harflerinden birini gireceğiz ”Y” girecek olursak sadece WEP ile şifrelenmiş modemlerin şifresini kırmak için packetss toplayacaktır (sadece wep şifresi kırmaya çalışıyor iseniz Y girin ) ”N” girersenis hem WEP hemde WPA şifrelerini kırmak için packetss toplayacaktır .

  NOT: Eğer bütün parametreleri doğru girmenize rağmen halen ısrarla son işlemden sonra aircrack ın sitesine bağlanmaya çalışıyor ise bilinki bilgisayarınızda’ki mevcut olan wireless kartının driveri bu programla uyumlu değildir kartı değiştirmenizden başka çaresi yoktur boşuna kendinizi yormayın ve bu anlattıklarım sadece windows altında geçerlidir linux altında kartınızı (intel 2200 bg leri linux destekliyor ben denedim) destekleyebilir..

 76. Ekim 1, 2007, 10:41 pm

  Ercan gercekten harikasin,

  ilgine emegine hayran kaldim tek kelimeyle. wordpress girisleri Turkiyeden engellendiginden bu yana bloguma ugramiyordum. En son loginim 2 hafta onceydi bugun tekrar kontrol etmek istedigimde 8 bekleyen yorumu gordum. Ozelikle WPA sifresi kirma olayini okuyunca hayranligim dahada artti diyebilirim. wordlist konusunda yardimci olabilirim eski web hack gunlerimden kalan arsivimde olabilir. Gecen aylarda gunluk 600-700 tekil hiti olan blogum Turkiyeden girisler yasaklandigindan bu yana 150 civarina dustu buda tabiki olumsuz etkiledi beni. Aircrack-ng kullandim bahsettigin gibi cok kolay bir arayuze sahip program. Videolu anlatimin icin buyuk bir destek saglarim dogrusu burada yayinlamak bir yana ozelikle WPA sifre kirma videosunu onbinlerce kisiye duyurabiliriz ve dilersen bu blogda editorluk verebilirim bu konuda zamanin olurmu herkesle ilgilenirmisin bilemem. web tasarim islerim oldukca yogun zaman ayiramiyorum. ama sunuda itiraf etmeliyim wireless sifre kirma ulkemizde halen en cok arananlar icerisinde bloguma gelen hitlerin %60 “wireless sifre kirma” gibi kelimelerden geldigini gorebiliyorum. belki butun bu verilerimizi tamamen bu ise ayrilmis bir web sayfasinda yayinlayabiliriz.
  unutmadan belirteyim intel yeni wireless adaptorunu birkac hafta once piyasaya surdu. intel 4965 onceki versiyonlarina gore (2200 bg – 3965 abg) 300mbps baglanti hizi sunuyor. henuz internet baglantimiz 300mps lere ulasmamis olsa bile bu hiz bize yerel agda ve wireless sifre kirmada buyuk avantaj saglayacaktir.

  Saygilar

 77. can
  Ekim 2, 2007, 3:17 am

  ercan msn in varmıdır acaba? birseyler sormak istiyorum yardımcı olabilirmisin? yada msn adresini benim emailime atarmısın buraya yazmak istemiyorsan…
  utkucan87@mynet.com buna atabilirsin.. saol =)

 78. Ercan
  Ekim 2, 2007, 10:00 am

  Can arkadaş merhaba
  Teorik olarak 64 bit için 250 000 IVS 128 için ise 760 000 IVS gerekli fakat ben 64 bit şifreyi 35 000 IVS 128 i ise 140 000 IV ile kırdım

 79. Ercan
  Ekim 2, 2007, 10:15 am

  Fatih aslına bakarsa iki günde bir online olmaya çalışıyorum fakat bazen 1 hafta dan fazla zaman boyunca şehir dışına çıkmam gerekiyor onun için online olamıyorum elimden geldiğince buradan destek atmaya çalışırım.
  video’lu anlatım için umarım bu hafta sonu işlemleri tamamlamış olurum.

 80. Ekim 6, 2007, 9:53 am

  Video olayi buyuk bomba etkisi yaraticaktir. bende haftada bir kez ancak girebiliyorum fakat yorumlariniz sayesinde yazimiz surekli guncel kaliyor. ve beimde yaptigim ufak capli seo calismalari sayesinde blogumuzun bu sayfasi “wireless sifre kirma” kelimelerinde google da ilk sirada yer aldi sonunda. elimde buyuk web projeleri var diger taraftanda bu sayfadaki butun verileri yeni bir web sitesi altinda yayinlayacagim. bircok kullaniciya faydali oldugunu dusunuyorum. ayrica son aldigim bir habere gore intel yeni bir sifreleme algoritmasi uzerinde calisiyormus 4965 ag bagdastiricilarini onceki yorumumda epey bir ovmustum ancak yapilan testlerde oldukca dusuk performans verdiklerini izledim. hic begenmedigim atheros kablosuz ag bagdastiricisi artik favorilerim arasina girecek gibi gozukuyor.

  saygilar

 81. can
  Ekim 6, 2007, 1:50 pm

  hmm peki saol ercan
  peki bazen cok az ivs alıyorum. ornegin 1 saatte sadece 500 ivs fln aldıgım oluyor. bazende 5 dakka da 1000ivs aldıgım oluyor. Bu aldıgım ivs leri arttırma yontemleri varmıdır yoksa airodump ı oyle acıcaz kıracagımız baglantının chanel ını acıcaz ve bekleyecekmiyiz oylece. artık ne kadar toplayabilirsekmi? yoksa baska bir yontem varmıdır?

 82. Ekim 6, 2007, 6:16 pm

  Can,

  ercan arkadasimiz normal sartlarda sifreleme yontemine gore toplanmasi gereken asgari ivs miktarlarini yazmis. ama sifre algoritmasi a1a2a3a4a5 seklinde gidiyorsa cok az bir ivs toplama islemi ile sifre kirilabilir bunun sayisini kesin belirtmek mumkun degil sifre algoritmasi zor ise ornek zx98yrm9 gibi bu durumda ivs miktari ust duzeyde olacaktir.
  az ivs toplamaniz verici modemin uzakligindan kaynaklanir. verici modeme daha fazla istekte bulunarak ivs paketlerinin gonderilmesini hizlandiran programlar mevcut

 83. Can
  Ekim 7, 2007, 6:06 pm

  hmm peki saol. Bu programlarin isimlerini verirsen cok iyi olur… ve internete baglanma gereksinimi olmamasi lazim heralde bu programlar icin.. cunku ivs toplanirken zaten nete baglanamiyoruz..

 84. Ercan
  Ekim 8, 2007, 9:38 am

  Merhaba can ”ıvs” toplama hızı birkaç etkene bağlıdır en önemli etken : airodump ile paket tpladığın anda dinlediğin ağın sahibinin kablosuz ağ aracılığı ile internete bağlanıp sörf yaparsa yada download yaparsa sen hızlı bir şekilde paket toplarsın fakat ağın sahibi bağlı olmasına rağmen herhangi bir işlem yapmıyorsa sen ancak 1 saate 500 ıvs gibi toplarsın diğer bir etkende fatih arkadaşın belirtttiği gibi ağa uzak olabilirsin bu durumda bilgisayarının yerini azıcık oynatsan bile paket toplama hızındaki değişikliği görebilirsin zaten ıvs topladığın satırda pwr nin altındaki rakam sanin kablosuz ağa yakınlığını gösterir Birde paket toplama hızın artıran airplay diye bir program var fakat sadece linux altında çalışıyor win altında çalışan paket tolama hızını artıran herhangi bir prog. yok Mecburen airplay ın win wersiyonu çıkıncaya kadar tek yapabileceğimiz şey bilgisayarın yerini değiştirip öylece beklemek. Sonra vido olayına başladı ama tamamlayamadım tamamlanınca burada yayınlayacağım
  NOT: fatih birazdaha sık online olursan burayı daha canlı tutmuş olursun

 85. Can
  Ekim 8, 2007, 8:48 pm

  hmm demek sadece linux ta calisiyo ve windows ta calisan hicbisey yok..yok cok uzun suruyo dayanamiyorum. aksam birakip sabah bakiyorum 4 bin lerde fln cok az ya.. suanda ewdeki wireless kirma islemimde 73bin ivs ye kadar geldim ama kirmadi daha. heralde 100 bin fln yaparsam kirar 128bit galiba sifre..birde ivs ler topladiimda kac dakka veya kac saat beklemeliyim kirma isleminin surmesi icin. ben 10 dakka bekliyorum kirmiyosa ivs toplamaya devam ediyorum.. sizin aircrack te sifre kirma islemleriniz kac dakka suruyor? birde okulda kirma islemim iste hic ilerlemiyor nerdeyse 10 dakkada 10 ivs fln aliyor yani bu ne acayip.. imkansiz galiba bunu kirmak windows la.. linux ta yukleyemicem bi wireless icin neyse.. tesekkurler cevaplar icin Ercan..

 86. Can
  Ekim 8, 2007, 8:52 pm

  ha birde ap ye yaklasabildiimce yaklasiyorum ve 5 dakkada 10 ivs aldiim ap nin power i 20-25 lerdeydi yani kotu diil bence.. heralde nete girmiyo hic.. bari biz kullansaydik =) uzakta oldugum zaman bile eger netteyse kiracagimiz kisi paket kolayca alabiliyorum. bu neti kullanmayla ilgili heralde..

 87. Ercan
  Ekim 9, 2007, 9:42 am

  Haklısın net’i kullanmayla ilgili CAN sana aircrack’ın hangi versiyonunu kullandığını soracağım çünki topladığın ıvs nin tahminen yeterli gelmesi gerekiyor diye düşünüyorum. aircrack’ın şifreyi kırarken farklı atak yöntemleri var çünki bende aircrack’ı 40 000 ıvs ile çalıştırdığımda ilk denemede başarısız olmuştum fakat aynı ıvs ile aircrack’ın farklı seçeneklerini kullanarak kırmayı başarmıştım hangi versiyonu kullanıyorsan bana yaz yardımcı olayım

 88. Ercan
  Ekim 11, 2007, 9:49 am

  Merhaba Fatih vide işlemlerini bitirdim. Ama pek iyi olmadı. çünki test ortamında yapamadığım için biraz problem yaşadım.

 89. Ekim 16, 2007, 5:35 pm

  videonu rapid yada herhangi bir free hosta yuklersen cekip inceleyebilirim belki eklemelerim duzenlemelerimde olabilir. mukemmel olmak durumunda degil zaten olayin ozunu anlatici bir video yeterli olacaktir

 90. Can
  Ekim 16, 2007, 8:08 pm

  Ben aircrack 9.1.. yani en son cikani kullaniyorum.. cok onemli bir sey oldu su ana kadar. okulda tam 150bin ivs topladim ve crack islemine aksamdan sabaha biraktim hala kirmadii!! anlamadim nasil kiramaz!! evet farkli opsiyonlar var orda aicrack gui fln diye ama launch yapinca exe not found fln dedi tam hatirlamiyorum ama bir hata verdi. ne yapmam gerekiyor yardimci olursan cok yararli olur Ercan. su aralar zor nete giriyorum.tamamen hangi programi kullanip hangi secenekleri secmem gerekiyor fln anlatirsan cok iyi olur gercekten.tesekkurler..

 91. Can
  Ekim 17, 2007, 12:08 pm

  aa yok çalıstırabildim Aircrack-ng GUI yi cesitli secenekler var bir kac tanesini denedim ama hala kırmadı. cok mu uzun beklemem lazım anlamadım 155bin ivs im var!! 128 bit tir heralde sifre daha ne yapmam lazım hangi secenekler i secmem lazım?

 92. Can
  Ekim 20, 2007, 5:25 pm

  Ercan bana lutfen msn ini verebilirmisin istersen su maile atabilirsin msn adresini:
  utkucan87@mynet.com

 93. Can
  Ekim 25, 2007, 2:02 pm

  cevap niye yok??

 94. ercan
  Kasım 5, 2007, 7:59 pm

  Aslında 15 gündür fuar hazırlığı yaptığımız için , bilgisayarın klavyesine elim bile değmedi. mail : ercandolu@hotmail.com msn de aynı fakat msn’i pek kullanmıyorum.
  birde şunu söyleyeyim zaten kullanıcı wep şifresi koymuşsa muhtemelen 64 bit’tir atak seçeneklerinden 1 nolu kutuyu işaretle sormak istediğin bir şey varsa buraya yazabilirsin .

 95. ercan
  Kasım 6, 2007, 7:11 pm

  dün mesaj atmıştım ama göremiyorum

 96. kadir
  Kasım 8, 2007, 8:48 am

  fatih hocam bende toshiba a200 1 bp var kartı da intel wifi link 4965 agn
  bu bahsedilen programları kurduğum zaman kartı tanımıyolar
  linuxte çalışsam birşey farkedermi ?

 97. red
  Kasım 11, 2007, 7:44 pm

  merhaba. gizli wireless ları görebilmek için kısmetten başka bir yol yok mu? onunla bu işi yapabileceğimi sanmıyorum da 😀 teşekkürler…

 98. Can
  Kasım 11, 2007, 8:11 pm

  yapıoorum baska bi yerdede 900bin kusur ivs e ulastım bruteforce yapıyorum iste sora yazı cıkıyo:
  ya sansızınız yok
  ya daha fazla ivs lazım
  yada sifreyi deistirdi kullanıcı

  ama hepsinde bunu yapıor ne yapmam lazım ozellikle?
  disable korek war, fudge factor fln war sen tam hangi şıkkı seçip yaptın anlatırmısın.
  ay bendemi şans yok anlamadım 900bin ivs topladım hala kırmadı sinir..

 99. Ercan
  Kasım 17, 2007, 2:20 pm

  Merhaba can hotmail’den mailin varmı? yosa hotmailden yeni bir hesap aç varsa Msn den görüşüp sorununu çözebiliriz sanırım. msn adresi aldıktan sonra benim msn i kendi adresine ekle ( yukarıdaki mesajda yazılı) ve ne zaman online olacağını yaz.

 100. Ercan
  Kasım 17, 2007, 2:24 pm

  Birde kendi topladığım ıv leri sana göndereyim onunla dene belkide programı yanlış kullanıyor olabilirsin

 101. Can
  Kasım 18, 2007, 10:01 pm

  ben coktan ekledim seni zaten ama seni hic gormedim. rocko yum msn de.. ne zaman online olucagım belli olmuyo ama hergun en az 1 kere online olurum. ya 1-4 arası yada 5-6 gibi tam belli olmuyor. sen ne zaman girebilirsin soyle ona gore girmeye calısiyim..

 102. Ercan
  Kasım 19, 2007, 10:53 am

  merhaba can seni gördüm bende genellikle gündüz online oluyorum. daha çok sabahları.

 103. Can
  Kasım 19, 2007, 7:36 pm

  oo sabahları okul var girememki. boyle aksamustu falan gibi girebilirmisin?

 104. Ercan
  Kasım 20, 2007, 11:38 am

  dün saat 1ile 4 arası baktım ama sen yoktun tel yaz.

 105. Can
  Kasım 21, 2007, 2:22 pm

  ben yurtdısındayım okuyorum yalnız aramak istemezsin =)

 106. Ercan
  Kasım 21, 2007, 4:35 pm

  yada benim mail’ime tel. yaz

 107. Ercan
  Kasım 22, 2007, 12:28 pm

  ok. fakat iki-üç gündür özellikle senin için online oluyorum fakat seni göremiyorum

 108. Can
  Kasım 24, 2007, 4:02 pm

  yada bak cep telefonunu mailime at. bende bir mesaj atma programi var. ben her internete girdigimde sana mesaj atarim olur mu? cok saol ilgilendigin icin heralde boyle zamanini da harcamazsin..

 109. YOK
  Aralık 1, 2007, 2:29 am

  PROGRAMDA SPY VAR 😦

 110. Can
  Aralık 3, 2007, 11:29 am

  msn e girermisin baska ivs ler var yoksun msnde hiç

 111. VOLKAN
  Aralık 5, 2007, 9:19 pm

  benim sorunum bende smartphone var ve işyerimde internete wlan ile baglanmak istiyorum fakat baglantıyı gerceklestiremiyorum wireless in sifresini bildiğimiz halde ayarlarını yapamıom.
  yardımcı olursanız sevinirim

 112. osman
  Aralık 14, 2007, 3:04 pm

  Airodump-ng exe dosyasını çalıştırmak istediğimde “Failed do download Peek files, exiting” yazıyor… Bunun anlamı nedir? yardımcı olursanız sevinirim…

 113. murat
  Aralık 31, 2007, 10:44 pm

  selam arkadaşlar ben bu wireless şifre kırma konusunda bişeye varamadım çözemedim bilen arkadaşlar bi Allah rızası için LAPTOPUMA gelip KURSUN herhangibir cafede bulusup kursun yardım etsin bunu bana bi zahmet öğretsin e-mail adresim marto1@mynet.com bilen gösteren kuran arkadaşa 50 YTL VERCEM yol parasıda veriyorm istanbul kadıköyde ikamet ediyorm bu konuda çok ciddiyim lütfen yardımlarınızı bekliyorm

 114. ihsan
  Ocak 7, 2008, 3:04 pm

  masa üstü bilgisayar kullanıyorum ve anlattığınız şifre kırma yöntemini kullanmak istiyorum ancak okuduğum yorumlardan usb adaptörlerden verim alınamadığı önerdiğniz bir marka model varsa ve masa üstü için mümkünmüdür şifre kırmak saygılarımla

 115. Ali Kirhali
  Ocak 8, 2008, 8:29 pm

  Herkese merhaba, wireless kirma olayi benimde ilgimi cekiyor fakat benim baska bir sorunum var. Lan kartlarinin driveri iptal edip yeniden yükledigin zaman Lan 1 ve her silip yüklemede Lan 2, Lan 3 diye cikiyor. Bögle olunca internete girmek mümkün olmuyor.Lan kartini söküp takiyorum eski haline gelmiyor.Lan kartini hic takilmamis gibi eski haline nasil getirebiliriz.Resetleme gibi yani. Benim sistem Almanca xp türkce olarak tam anlatamamis olabilirim. Yardim lütfen..

 116. atacan
  Ocak 10, 2008, 3:26 am

  slm. hepsini okudum . linux bilmiyorum ipw2200bg kartlı centrino chipsetli dell laptopum var. atheros chipsetli ya mini pci yada expresscarddan çalışan (varsa tabi,pcmcia slotum yok) kart alacağım. türkiyede nerden bulabilirim tabi çokda uçuk fiyat olmasın. varmı bildiğiniz?

 117. bir-o
  Ocak 11, 2008, 11:45 pm

  slm arkdasalar 2 saaat beri okyorum, ama birsey unutmayin wps… arti mac korumasi olunca nasil kirliyor
  bun kirana 100 ytl bende bana videolu anlatamsi gerek, amam

 118. Ocak 12, 2008, 1:11 pm

  Selamlar atacan,

  tavsiye edecegim urun
  NETGEAR WG111T 108 Mbps SUPER G™ WIRELESS USB 2.0 ADAPTÖR

  bu yurt disi satislarinda olan 1 urundur Turkiye piyasasina girdi ancak stoklarda bulman zor olabilir.

  Saygilar

 119. Ahmet
  Ocak 15, 2008, 9:11 pm

  “Failed do download Peek files, exiting” hatasına karşı ne yapmam gerekiyor?

 120. Ali Kirhali
  Ocak 16, 2008, 3:31 pm

  Benim sorunu bilen yok herhalde cevap alamadim. Format atmadan baska cözüm bilen varsa lütfen bildirsin.Lan Karti silip yeniden yükleyince internet baglantisi olmuyor.Lan karti numarasi degisiyor.Nasil ilk anki haline getirilir?

 121. Huseyin
  Ocak 17, 2008, 7:24 am

  programlari kurdum ugrastim biraz fakat wireless kartimi tanimiyor markasi atheros ar5006eg buna uygun bir program bulabilirmiyim aceba

 122. feridun
  Ocak 23, 2008, 2:38 am

  merhabalar
  blogunu yeni kesfettim!.wireless`le ilgili yazinizda sifre kirma konusunda söyledikleriniz herkes gibi benimde ilgimi fazlasiyla cekti.!
  ben ubuntu 7.4 kullaniyorum.XP de Netgear WG111T wireless`le ve bir tel süzgecle sifresiz ag bulup kullanabiliyorum.ancak linux kullandigim icin Netgear WG111T linux uyumlu driever bulamadim!!yardimci olursan cok sevinirim!..

 123. FIRTINA
  Ocak 23, 2008, 12:26 pm

  arkadaşlar ben işlemi htc shift umpc ile hallettim kırmadığı şifre yok her ağa girebiliyorum vatana millete hayırlı uğurlu olsun;)

 124. Deli Kadir
  Şubat 11, 2008, 4:23 pm

  selamlar fatih ilk önce gerçekten yardımcı olduğun sağol bende hüseyin arkadaşımızın yaşadığı programın aynısını yaşıyorum Atheros iyi dedin ama benimkide driver bulmaya calışıyor girdim yükledim ama olmadı yüklediğim driver kartın modeli AR5006EG yardımcı simdiden teşekkürler

 125. cemre
  Şubat 23, 2008, 12:55 am

  oncelikle cok tesekkur ederım sıteyı sans eserı buldum bastan sona okudum ve programları yukledım soylenenenlerı ve cozumlerı dınledım ve basardım cok tesekkurler
  s

 126. Şubat 23, 2008, 10:17 am

  cemre tebrikler,
  kirdigin sifreleme yontemini ( wep/wpa) belirtirsen ve kablosuz ag kartinin marka modelini verirsen bu isle ilgilenen arkadaslara faydan olur. cunku bizim butun wifi kartlari test etme sansimiz yok.
  saygilar

 127. murat
  Şubat 27, 2008, 10:09 am

  selamlar,
  NETGEAR WG111T 108 Mbps SUPER G™ WIRELESS USB 2.0 adaptörüm var, fakat belirttiğiniz airodump ve aircrack programlarını kullanmak istediğim zaman beni internet sitesine yönlendirip driverını indirmemi istiyor. yazılarınızın birinde bu kartı önermişsiniz. acaba bu programları kullanmanın başka yolu yada benzer başka programlar varmıdır?

 128. murat
  Mart 3, 2008, 3:06 pm

  evet cemre hangi kartı kullandın? ve diğer arkadaşlarda hep kırdık kullanıyoruz demişler ama kimse kullandıkları kart marka ve modelini belirtmemiş, lütfen ekipmanınızıda yazarsanız daha çok yardımcı olmuş olacaksınız.

 129. murat
  Nisan 10, 2008, 12:07 am

  arkadaşlar ben bu sitede yeniyim lütfen şu wireless şifre kırma yöntemini banada öğretin ya çok lazı gerçektn müthüş bişeymiş bu ya anlamadım gitti arkadaşlar ya ap nin çalıştığı kanalda airodumpu çalıştırım diyo bikere ap nerde çalışıyo omu bulamadım hadi buldum diyelim orda airodumpu nası çalıştırcam geniş bi açıklama yapabilecek arkadaşımız yokmu yada kendisi yapıp videosunu çeksede koysa gerçekten bize çok yardımcı olur msn adresim
  silentshadow-86@hotmail.com yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar

 130. NURİCAN
  Nisan 13, 2008, 1:01 pm

  dsotum bana yardım etdersen cok sevinnirim yardımına ihtiyacım çok var nütfen yardım et

 131. mavi
  Nisan 17, 2008, 6:07 pm

  selam ..
  benim sıkıntım şu …daha önce bir aşağı kattaki kardeşim ile kablosuz şekilde bağlanıyordum bir servis ayarlamıştı laptop umu onun ağıyla bağlanmamı ..

  sonra format atmak zorunda kaldım ben pc ime şimdi ağ bağlantılarım yok hiçbirini kuramıyorum benimle irtibata geçip bilgi verirsen sevinirim…

 132. Platonix
  Nisan 17, 2008, 11:41 pm

  Arkadaslar benimde bazi cimri komsulaarim var interneti paylasma konusunda! Simdi ben bunlara ne yapsam diye düsündüm ve bunlarin sifrelenmis wirelesslerini delik desik etmek istiyorum;) Simdi ustalardan bazi taleplerim var: Benim bilgisayarimda uzak mesafeleri bulabilen “D-Link” firmasina ayit güzel bir adapter var; ( modeli yanlis degilsem: GiGA-BYTE Wireless LAN Card, Ralink Wireless v1.0.7.0.04 Komsularin BSSIDleri (örnek 00-1C-FO-68-A2-5C) Hangi kanali kullandiklarini ve Encryptionlari ve WPA/WEP mi kullandiklarini yaziyor. sIMDI GEL GELELIM WINDOWS XP kullaniyorum hangi programlari yüklemem gerekiyor. Simdi cok fazla miktarda programlar var benim istegim ustalardan benim kullandigim system ile ilgili neler yapabilecegim. Ne tür driver gerleklidir vs. vs. Sorularinizi ve Yardimlarinizi bekliyorum… Selamlar Polat.

 133. bey
  Nisan 20, 2008, 3:19 pm

  slm arkadasım bu wirales şifre kırma olayında bir türlü airodump calıstırıp bilgi toplayamadım sebebi ise sanırım benim laptobuma uygun driver bulamamak gibi geliyor kullandıgım model hp pavilion dv4000 intel[R]PRO/Wirales2200BG kartı var
  aircrack ng 1.0beta2-winkullanıyorum airodump acılmıyor aircrack-ng-win 0.9.1 kullandım airodump driverin uygun olmadıgını söylüyor uygunbir driver varmıdır bizim laptopa nereden bulmalıyım yardımcı olursan sevinirim selamlar

 134. bey
  Nisan 20, 2008, 3:45 pm

  bu arada işletim sistemim xp servicepack2

 135. Nisan 22, 2008, 9:13 pm

  hadi sevabıma yardım edeyim çözemeyen eklesin…burda anlatsamda bişeyler eksik kalacak kanımca… ama eklemeden önce kablosuz kartınızın modelini öğrenin….saygılar hepinize…

 136. Nisan 23, 2008, 7:48 am

  Selamlar,

  izledigim kadari ile bircok arkadasimiz Wireless sifre kirma konusunda basarisiz olmus. bu durum genelikle kullandiginiz wireless kartin sifre kirma programlari ile olan uyumsuzlugundan meydana geliyor.
  gelicek hafta cumartesi gunumu bu is icin ayiriyorum.
  3 mayis 2008 gunu wireless kirma islemini, uyumlu adaptorleri ve sifreleme sistemlerini anlatan video ve dokumanlari burada bulabilirsiniz.
  Saygilar

 137. Nisan 24, 2008, 1:46 pm

  selam arkadaşlar bende kac gunden beri uğraşıyorum ama beceremedim ve asla beceremicem bunu bu formu okuyunca anladım usb viriless le baglanıyorum cunki
  ve bu uyumsuzmuş teşekkür ederim öğrendiğim iyi oldu kafayı yicekdim ,
  1 sorum var bir tane sifresiz var ama %10 cekiyor viriless im 54 mgb 125 alsam daha güçlü cekermi yada extıra bir anten usb viriless e uygulanabilirmi teşekkur ederim SARMAS

 138. Nisan 24, 2008, 2:18 pm

  selam arkadaş lar PCMCI vireless alıcam ner marka almalıyım tr de bol ve ucuz olan asus gordum edimax gordum atheros chipset hangılerınde var yada baska bir model
  teşekkür ederim simdiden

 139. tolga
  Nisan 24, 2008, 4:05 pm

  bende yaklaşık 15dk dır yazılanları okuyorum
  ve hiç aklımda yokken bu şifre kırmayı bende öğrenmek istedim
  3 mayısda ki videoları bekleyeceğim
  fatih bey size çabalarınızdan dolayı teşekkür ederim..

 140. Nisan 28, 2008, 2:42 pm

  neden kır ma iş lemi ni tamam layamı yom bilen var sa bir zahmmet yardım c ı ola bilir mi, yada msn imi vrteim proğramı msn me gö dere bilir misiniz lütfen crls_mert@hotmail.com

 141. HACK3RANA
  Nisan 29, 2008, 3:40 pm

  selam beyler simdi ben bu sifreyi kirdim aga baglandim ama bir turlu internete giremiyorum veri akisi saglayamiyorum mac filtrelemesini astim bir sekilde 1-2 mac bulup klonladim ama yine olmadi anladigim kadariyla gateway problemi var gateway adresini bulamiyorum cunki dinamik ip aldirdigimda kasiyo ve gidip apipa denilen 169…. la baslayan ip yi aliyo statik verdigimde olmuyo yine klasik butun modem ip lerini denedim ama olmadi simdi ben bu gateway nasil bulurum bana yardim aderseniz cok sevinirim

 142. aydın
  Nisan 29, 2008, 10:47 pm

  çok zormuş 🙂 bunları yapacagınıza internetiniz yoksa yeni bir bağlantı alın varsa yeni bir wireless uyumlu modem alın.. daha pratik ve güvenli… valla ben öyle yaptım 🙂

 143. gecekusu
  Nisan 30, 2008, 11:39 pm

  leptobumda gelen wireless interneti kırmak istiyorum nasıl yapabilirim

 144. toofun
  Mayıs 5, 2008, 6:21 pm

  ya benim bir problemim var
  KEY FOUND! [ AE:66:5C:FD:24:E3:92:A9:14:39:D4:27:4B ]
  ahada bunu buldum bundan sora ne yapmam gerekiyo lutfen yardımmmmmm

 145. Mayıs 5, 2008, 7:32 pm

  toofun bu 1 problem degil. 256 bitlik ( en yuksek duzeyde ) wep sifresi.
  26 karakterden olusan a-f harfleri ve 0-9 rakamlari ile olusturulmus 1 kombinasyon.
  bu sifreyi kullanarak baglantiyi kurabilirsin. kullandigin wireless kart modelini burada belirtirsen diger arkadaslarada yardimci olmus olursun.
  ODTU hangi bolumde okudugunuda merak etmiyor degilim.

  Saygilar

 146. toofun
  Mayıs 6, 2008, 5:47 pm

  ateross 5006GS kullanıyorum da bu şifreyi buyuk harflerle ve arada 2 nokta (:) olmadan yazıp bağlan dicem oğlemi? ayrıca hazır gelmişken bi soru daha sorim kartın anteni var ama bu antenin çekiş gücünü veya alanı arttırmak için ne yapabilirim.
  odtu de okudugumu nerden bildin? makine muhendisligi

 147. Gökhan
  Mayıs 6, 2008, 7:24 pm

  programı banada yollarsanız çok sevinirim..

 148. Mayıs 7, 2008, 10:36 am

  toofun,

  elde ettigin sifreyi aradaki iki nokta olmadan gireceksin. sorunun cevabi icin yaklasik 1 ay once ingiliz 1 arkadasimin getirmis oldugu sinyal yukseltici tarzi 1 aygit onerebilirim.
  http://cgi.ebay.co.uk/Indoor-WiFi-WLAN-Wireless-LAN-Router-Booster-Amplifier_W0QQitemZ200211844191QQihZ010QQcategoryZ61816QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
  urun biraz pahali ama test ettigimde 30 db kadar bir artis sagladim sinyallerde. urun taiwan mali ve oldukca kaliteli idi. arkadasimin evine ip kamerasi icin bahsettigim anteni bagladik ve sorunsuz 1 sekilde calisiyor.
  google’da wireless anten olarak aratirsan bu tarz antenlerden bulabilirsin.
  bolumun guzelmis zeki oldugun farkediliyor basarilar diliyorum. ayni zamanda senin icinde uygunsa sifre kirmakda kullandigin yontemi burada diger kullanicilar icinde anlatabilirsen onlarda faydalanmis olacaktir.
  Saygilar

 149. HACK3RANA
  Mayıs 7, 2008, 5:24 pm

  beyler yokmu bunun cozumunu bilen varsa cok makbule gececek

 150. eyup akan
  Mayıs 10, 2008, 9:54 am

  Aircrack-ng 0.9.1

  [05:19:11] Tested 10499840 keys (got 144099 IVs)

  KB depth byte(vote)
  0 0/ 1 EA( 42) 9D( 15) 8D( 15) A6( 15) E5( 5) CE( 3)
  1 0/ 4 50( 21) 16( 18) 4A( 16) 89( 13) FA( 8) EE( 5) P
  2 0/ 3 00( 18) 20( 15) 4F( 13) 57( 8) 5A( 8) BB( 8)
  3 0/ 1 38( 25) 1A( 8) 2B( 6) B5( 5) B8( 5) A5( 5) 8

  KEY FOUND! [ EA:50:00:38:E9 ]
  Decrypted correctly: 100% bende kırdım as asccı

 151. eyup akan
  Mayıs 10, 2008, 9:58 am

  Aircrack-ng 0.9.1

  [05:19:11] Tested 10499840 keys (got 144099 IVs)

  KB depth byte(vote)
  0 0/ 1 EA( 42) 9D( 15) 8D( 15) A6( 15) E5( 5) CE( 3)
  1 0/ 4 50( 21) 16( 18) 4A( 16) 89( 13) FA( 8) EE( 5) P
  2 0/ 3 00( 18) 20( 15) 4F( 13) 57( 8) 5A( 8) BB( 8)
  3 0/ 1 38( 25) 1A( 8) 2B( 6) B5( 5) B8( 5) A5( 5) 8

  KEY FOUND! [ EA:50:00:38:E9 ]
  Decrypted correctly: 100% asccı ceviremiyorum böyle bağlanmıyor yardım bekliyorum hek olarak giriyorum bağlanamıyorum yuardım eyupakan24@hotmail.com

 152. alın size ADSL Modem Şifreleri
  Mayıs 10, 2008, 12:20 pm

  ADSL Modem Şifreleri

  Marka Adsl Modem İp Kullanıcı Adı Parola
  Airties RT210 192.168.2.1 logine tıkla
  Allied telesyn 192.168.1.1:8080 manager friend
  Apache 192.168.1.1 root root
  Artes 192.168.1.1 admin adslroot
  Asus 192.168.1.1 Admin Admin
  Aztech 10.0.0.2 admin admin
  Aztech 192.168.1.1 admin admin
  Billion Bipac 192.168.1.254 admin password
  Cnet 10.0.0.2 admin epicrouter
  Corecess 3112 usb 10.0.0.3 admin corecess3113
  Corecess 3113 eth 10.0.0.2 admin corecess3113
  Creative 192.168.1.1 admin admin
  Dibeg 108 192.168.1.1 dare (boş geç)
  D-Link 192.168.1.1 admin admin
  DatronETHERNET 192.168.1.1 admin admin
  Datron ETHERNET 192.168.1.1 admin admin
  Datron USB 192.168.1.2 admin admin
  Dost GVC 192.168.1.254 admin dostdost
  Dynalink 192.168.1.1 admin admin
  E-Con 192.168.1.1 admin admin
  Eicon Diva 10.0.0.2
  Everest SG-1400 192.168.1.1 admin admin
  Geek 10.0.0.2 admin epicrouter
  Geek 10.0.0.2 admin geekadsl
  Gezz 10.0.0.2 admin epicrouter
  Home Station DC 213 10.0.0.1 admin admin
  Home Station DC 214 192.168.1.254 admin password
  hicomm 10.0.0.2 admin epicrouter
  İnca 192.168.1.1 admin epicrouter
  Inca 10.0.0.2 admin epicrouter
  Karel 10.0.0.2 admin adslroot
  Ladox 192.168.1.1 admin ladox
  Loopcom 10.0.0.2 admin epicrouter
  Link SYS 192.168.1.1 admin admin
  Mercury ADSL 10.0.0.2 admin conexant
  Quake 10.0.0.2 admin epicrouter
  Onixon 192.168.1.1 root root
  Origo 10.0.0.2 admin kont2004
  paradigm 10.0.0.2 admin epicrouter
  pikatel 192.168.7.1 DSL DSL
  pikatel ComboMax 192.168.1.1 admin password
  Pti 840 10.0.0.2 admin epicrouter
  Speedstream 192.168.254.254 admin kendiniz belirleyin
  Speedcom 10.0.0.2 admin conexant
  SpeedTouch 330 10.0.0.138 Kendiniz belirleyin Kendiniz belirleyin
  Speedtouch 10.0.0.138
  Thomson 10.0.0.138
  Tecom 192.168.1.1 root root
  USB Robotics 10.0.0.2 admin admin
  Zoom X Serisi modem 10.0.0.2 admin zoomadsl
  ZTE ZXDSL 192.168.1.1 ZXDSL ZXDSL
  ZyXEL 192.168.1.1 admin 1234

 153. HACK3RANA
  Mayıs 10, 2008, 4:09 pm

  ne hak i kardesim bal gibi sifreyi vermis sana iste EA500038E9 sifresi buyuk ihtimalle 64 bit WEP sifresi yaz sifreyi gir giremiyosan mail at jackal_21@mail.ru

 154. Mayıs 12, 2008, 10:43 am

  karderş bana meseneden yardımcı olurmusun

 155. Mayıs 12, 2008, 10:45 am

  bağlanamıyorum bu keyleri normal ascıya çevrilmezmi modem ip adresi kaç çok denedim ama bağlanamıyorum

 156. can
  Mayıs 15, 2008, 11:31 pm

  arkadaslar simdi WPA tarzı şifreli bi wireless ağı var bunun sfreini kırmak icin tam olarak ne yapmam lazım uğrasmya degermi

 157. toofun
  Mayıs 19, 2008, 7:53 pm

  ya fatih abi ben wpa şifresi kırıyorumda bi handshake yakalaadım saglam bi wordlist lazım varmı sende veya nerden bulabilirim.bide bu wpa şifresi kac haneli oluyo belli bi araligi varmı?

 158. toofun
  Mayıs 21, 2008, 3:13 pm

  yokmu bi saglam wordlist sahibi arkadas yaaaaaaa

 159. Mayıs 21, 2008, 3:27 pm

  Toofun,
  sana cok eskilerde kullandigim 1 program
  diyar wordlist onerebilirim. arama yaparak forumlarda bulabilirsin

 160. toofun
  Mayıs 23, 2008, 9:08 pm

  abi sen versen bide programlar cok yavas ve kac haneli oldugunu bilmedigimden cok buyuk dosyalar cıkarıyo uf bi kırmadım su şifreyi delircem

 161. than-
  Mayıs 27, 2008, 2:03 am

  fatih abi benim bir sorum olacak koblosuz modem kullanıyorum fakat bilgisayarıma format attıktan sonra şifreyi unuttugum için wireless ile baglanamıyorum bunun için ne yapmam gerekli modemi resetlemem bu sorunu çözermi?Resetledikten sonra ne yapmam gerekiyor?Acil yardım lütfen…

 162. than-
  Mayıs 27, 2008, 2:12 am

  Bu arada soru ve cevapları okudum gercekten sizi tebrik ediyorum bu kadar seyi bilmek ve bu kadar sorulara cevap verebilmek gercekten cok zor olmalı…

 163. Mayıs 27, 2008, 9:26 am

  Than-
  modemi resetledigin taktirde kayitli bilgilerin silinir modemin fabrika cikis ayarlarina geri doner bu durumda modemine baglanip (LAN / WLAN) adsl kullanici bilgilerini tekrar girmen gerekir.

  Onerim 1 Ag kablosu ile (modemin kutusunda olabilir) 1 ucunu bilgisayarina 1 ucunu modemine baglayarak giris yapman. modeminin markasini yazmis olsa idin giris bilgilerini net olarak soyleyebilirdim.
  ag kablosunu bagladiktan sonra arac cubuguna
  192.168.1.1 yada
  192.168.2.1 yazmalisin.

  modeminin giris sifresi her markaya gore degisir. burada modem arayuzune giris sifreleri verilmis

  daha sonra wireless yada kablosuz bolumunden mevcut kablosuz ag sifreni gorebilirsin.
  Saygilar

 164. murat
  Mayıs 28, 2008, 7:48 am

  Ben airodump u çalıştıramadım. Peek.dll dosyasının geçerli olmadığını söylüyor

 165. toofun
  Mayıs 30, 2008, 9:03 pm

  googleda ara yeni versiyonları var onları indir dene bi kaçtane tutar nası olsa
  ya bana wordlist lazım yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 166. Haziran 1, 2008, 1:46 am

  tesekkurler

 167. Haziran 19, 2008, 3:36 pm

  naber

 168. Haziran 20, 2008, 5:04 pm

  airrack programını nasıl yükleriz

 169. Haziran 20, 2008, 9:51 pm

  sonsuz teşekkürler ama airrack programı nasıl indirilir

 170. Haziran 22, 2008, 3:09 pm

  kıra bilecek birisi bunuda kırsın cimbomlusultan@hotmail.com

 171. Haziran 22, 2008, 3:12 pm

  için dekileri silin lütfen

 172. hakan
  Haziran 24, 2008, 12:39 pm

  eyüp kardeşim bulmuş olduğun key’in aralarındaki iki noktaları kaldırıyorsun yani EA:50:00:38:E9 EA500038E9 BU ŞEKİLDE OLACAK

 173. yardım lütfen
  Haziran 27, 2008, 2:43 pm

  lütfen yardım edin

  “FATAL : failed to set the wireless channel , is something wrong with the card ?
  Also make sure you have installed the correct driver”
  seklinde bi hata veriyor sebebi ne olabilir yardımcı olursanız cok sevinirim iyi calısmalar basarılar

  Intel wireless 4965AGN kullanıyorum

 174. yardım lütfen
  Haziran 27, 2008, 3:42 pm

  yardım lütfen Diyor:
  Haziran 27, 2008 2:43 pm
  lütfen yardım edin

  “FATAL : failed to set the wireless channel , is something wrong with the card ?
  Also make sure you have installed the correct driver”
  seklinde bi hata veriyor sebebi ne olabilir yardımcı olursanız cok sevinirim iyi calısmalar basarılar

  Intel wireless 4965AGN kullanıyorum

  toshıba a 200 1bp

 175. selim
  Haziran 27, 2008, 5:23 pm

  arkadaşlar merhaba ben intel 3945 abg wireless kart kullanıyorum laptopumda windows ortamında wireless şifresi kırmak mümkünmü acaba lütfen yardım edin!!

  selim_ee@hotmail.com cevaplarınızı mail ile de yollayabilirsiniz bu işi bilen birisi nolur bana yardım etsin

 176. Serap
  Temmuz 3, 2008, 4:06 pm

  C:\airrack.exe –a 1 –n 128 *.ivs seklindeki komut galiba C:\airCrack.exe –a 1 –n 128 *.ivs seklinde olacak degilmi ? Cunku benim indirdigim aircrack programinda airrack die 1 exe yok.. Ayrica bu komutu calistirinca
  C:\aircrack\win32>aircrack.exe -a1 -n64 *.ivs
  Opening *.ivs
  open failed: No such file or directory
  Press Ctrl-C to exit.
  Reading packets, wait…

  seklinde 1 hata aliyorum.. bu i.vs dosyasini acamadigini soyluyor.. ayrica bu dosya neyi ifade ediyor onuda pek anlayamadim..
  Biri bu konuda bana yardimci olabilir mi ?
  Tesekkurler

 177. ayhan
  Temmuz 10, 2008, 3:17 am

  arkadaşlar bana yardımcı oluemusunuz? msn ye ekleyip yardımcı olursanız sevinirim internettene kadar porogram varsa indirdim hiç biri işe yaramıyo

 178. ayhan
  Temmuz 10, 2008, 3:18 am

  verdiğiniz linklerde boş

  blue_1252@hotmail.com

 179. ayhan
  Temmuz 11, 2008, 1:38 am

  bu arada aircrack programının bütün versiyonunu indirdim ama çalıştıramıyorum acaba wlan driverinden mi kaynaklanıyor
  driverdense nereden bulabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz
  bu arada windows xp home kullanıyorum (laptop)
  vlan kartımda intel pro\2200bg
  şimdiden teşekkür ederim

 180. ayhan
  Temmuz 12, 2008, 1:29 am

  kimse yokmu?

 181. serkan
  Temmuz 14, 2008, 3:25 pm

  merak ettiğim birşey var wireless cartımın cipsetini nasıl öğrene bilirim….. dellin 6400 model notbooku na sahibim…. wirelles cartım dell 1390 mini card… yeni bir usb wirelles almama gerek varmı….. yada yeni bir chipsed driverinle sorunu çoze bilirmiyizzzz…. birde arkadaşlar windows için kısmet programı varmı….

 182. seker_813
  Temmuz 18, 2008, 4:08 pm

  ya banada yardımcı olun kafayı yicem
  port acmak istiyorum ama yapamıyorum.modemin mardası airties model rt 205 ıp nosunuda biliyom ama
  şifre çıkıyo oraya ne yazcam yhaa yardımlarınızı bekliyorum lütfen..:((

 183. seker_813
  Temmuz 18, 2008, 4:52 pm

  ayy nolur biri yardımcı olsun bana acil hemen lazımm teşekkürler şimdiden..

 184. ali
  Temmuz 20, 2008, 8:04 pm

  kardeşim milletin para ödediği çalınmasın diye şifre koyduğu internetini çalmaya çalışan bazı arkadaşlar olduğunu görüyorum. Açlık etmeyin beyler ödeyin parasını milletin hakkını çalmayın…

 185. seker_813
  Temmuz 21, 2008, 4:24 pm

  kimsenin bişeyini çalmaya çalışmıyoruz ben kendi bilgisayarımın şifresini istiyorum unuttuk şimdide lazım..nasıl bulabilirim geri diye ona uğraşıyorum..ama hala bi cevap alamadım kaç gündür bekliyorum yaa.

 186. Temmuz 21, 2008, 4:30 pm

  Seker gunde onlarca yorum geliyor bende mesgul oldugum icin buradaki sorulara surekli cevap yazamiyorum. cok kisa zamanlarda denk geldiklerime yanit yaziyorum aksi durumlarda kullanicilar yorum yazarak birbirlerine yardim ediyorlar.
  airties modemlerde default olarak sifre bulunmaz.
  192.168.2.1
  giris yaptiginda herhangi 1 sifre girmeden direk giris butonuna tiklarsan ara yuze girebilirsin.
  3 gundur bekliyorsun sanirim problemini halen cozememissin. soyledigim sekilde cozemezsen halen
  master@kalkan.org mail atabilirsin. seker oldugunu ve xmxm sitesinden oldugunu belirtirsen yanit alirsin
  kolay gelsin

 187. seker_813
  Temmuz 21, 2008, 7:54 pm

  evet e mail gönderdim geldimi bilmiyorum yinede burdanda yazıyım.benim modem komşuda onlarda bi şifre felan girmemişler onlarda anlamadılar dediğiniz gibi yapıyorum ama şifre çıkınca tamam a tıklıyorum sayfa değişmiyo aynı sayfada kalıyo anlamadım 1 aydır uğraşıyorum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

 188. okan
  Temmuz 22, 2008, 3:45 pm

  şeker modeme şifre girilmiş bu durumda… modemin reset tuşuna 10 sn kadar basılı tutup modemi resetlemeniz lazım ondan sonra explorer a e192.168.2.1 yazarak griş butonuna tıklarsan rahatlıkla modem arayüzüne girebilirsin

 189. Temmuz 22, 2008, 6:13 pm

  Seker isimli arkadasin problemi uzak erisimle cozuldu. Kendisiyle epey eglendik. Cengiz babaya selamlar 😉

 190. seker_813
  Temmuz 22, 2008, 6:45 pm

  evet fatih arkadaşımın sayesinde problemim çözüldü çok çok teşekkür ediyorum kendisine sizlerin huzurunda.Vedeee benim üstün becerikli oluşumunda katkısı var tabiki.
  Fatih bey bunuda unutmayalım lütfen rica ediyorum.. hehehe:))

 191. Erlik
  Temmuz 22, 2008, 8:35 pm

  hocam bu linkler ölü bu programları nereden indirebiliriz aradım ama bulamadım bir çok sitede de linkler ölü elinde programların çalışn versionları olan arkadaşlar bi rapid vs vs bi adres verebilirlermi acaba

 192. Temmuz 23, 2008, 8:00 am

  Programlarin linklerini yeniledim.
  Ayrica bu isle gercekten ilgilenen arkadaslar varsa tekrar 1 oneride bulunmak istiyorum.
  netgear wireless kart yada linksys wireless kartlar ile bu islemi cok kolay gerceklestirebilirler.

  linksys prism2 netgear atheros chipseti ile calisan kartlardir ve bu programlarla uyumludur.
  genelde arkadaslar bu islemi laptoplarinda yapmaya calisiyorlar ama bircok laptop intel wireless kart ile satiliyor, bu donanim wifi sifre kirma programlari ile uyumsuzdur.
  kolay gelsin

 193. çağdaş
  Temmuz 27, 2008, 1:19 am

  “FATAL : failed to set the wireless channel , is something wrong with the card ?
  Also make sure you have installed the correct driver” diye bir hata alıyorum acaba bunun nedeni ne olabilir

 194. Zaza
  Ağustos 3, 2008, 4:32 pm

  Selamlar wireless kartımın chipseti broadcom acaba bu programları desteklermi şimdiden çok teşekkürler.

 195. Zaza
  Ağustos 3, 2008, 4:51 pm

  Yada Broadcom ile şifre kırabilen arkadaşlar var ise yardımcı olabilirlermi?

 196. kontr
  Ağustos 5, 2008, 5:52 pm

  a arkadaşlar yaptığım araştırmalarda malesef Intel wireless 4965AGN kart injection yapmadığı için (desteklemediği için) malesef bu kart sahipleri wireless hack yapamayacaklar 😦

 197. kontr
  Ağustos 5, 2008, 6:07 pm

  IPW4965/IWL4965 agn
  Monitor: yes, works natively on backtrack3
  Injection: no, there are works being done on it.
  görüntüleme var injection yok

 198. bugra
  Ağustos 6, 2008, 5:25 pm

  wireless adaptörümün markası linksys usb network adapter with speedbooster airdump-ng bunu çalıştırıyorum gerekli kodları girioyrum ama her seferinde işlemlerimin sonunda internet sitesine bağlanıyor peek dosyalarını indirdim chipsetle ilgili sorunum var galiba ama bir türlü çözemedim.

  mail adresim besiktasjk85@hotmail.com

 199. Sami
  Ağustos 7, 2008, 4:34 pm

  Merhbalar. Benim evdeki ağın şifresini arkadaşlarım karıştırmış ama yeni şifreyi de bulamıyorum.
  İşin kötü tarafı arkadaşlarım yaptıkları iş hakkında hiç bilgileri yok. Ben aircrack programını kurdum ama acemi olunca beceremedim. ince ayrıntıları kaçırdım herhalde. Eğer yardımcı olursanız çok memnun olurum. resimli anlatım olursa benim için daha kolay olur. Hayırlı çalışmalar dileğiyle esen kalın.
  Not: Paket toplamanız gerekiyor demişiniz ama nasıl olacağını bir türlü anlayamadım cahilliğme verin.

 200. Yasin
  Ağustos 9, 2008, 3:51 am

  Paylaşımın için çook saol ama bir ricam olacaktı acaba video lu anlatım koyarsan senin içinde bir mahsuru yoksa süper olcak iyi çalışmalar

 201. doğuş
  Ağustos 14, 2008, 6:15 pm

  meraba fatih bey ve diğerleri benim airties wus 300 masaüstü wireless adaptörüm var dediğiniz network stumler vs. progaramları indirip ne yapmam gerekiyor msn adresimi yazıyorum biriniz yardımcı olursa sevinirim dogus.nyc@hotmail.com

 202. Cezso
  Ağustos 15, 2008, 9:23 am

  Fatih bey başlarda usb wireless adaptörlerle şifre çözemezsiniz demiştiniz hala bu fikirdemisiniz yok fikriniz değiştiyse hangi marka ve model alalım onu yazsanız çok sevinirim

 203. Ağustos 15, 2008, 9:33 am

  ucuz ve chipseti uyumlu kesin garanti veremem ancak %70 sorun yasamayacagini dusunuyorum
  http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=103939&productid=bd72721

 204. emrahky
  Ağustos 15, 2008, 11:18 am

  selam fatih abı. bende aircrack programını laptopuma yukledıgımde avıyorum ılk4 mdde onaylıyorum ama ensonunda drıver yok gıbı bı maıl gelıyor ve bır ınternet sıtesıne baglanıyor drıver ındır dıe benm wirless drıver atheros normalde uyumlulugu var ama olmuyor yınede nedenını bılmıyorum bılgılendırrsenız cok sevınırım

 205. emrahky
  Ağustos 15, 2008, 11:20 am

  tam anlatamadım sanırım umarım anlamıssındır fatıh abı aircractan faydalanamıyorum uyumlulukmu sorun yoksa baska bıseymı bılmıyorum bılgılnedırmenızı rıca edıyorum sımdıden tesekkur ederım

 206. emrahky
  Ağustos 15, 2008, 11:23 am

  birde 4. maddede sanırım dosyanın kadedecegı ısım soruyor buna ne yazıcaz daha tam anlayamadım bır dıger konu ıse:

  (Airodump’ ı yükledikten sonra daha önceden bulduğunuz AP’ nin çalıştığı kanalda airodump’ ı çalıştırın.)

  bunu nasıl yapıcaz..

 207. emrahky
  Ağustos 15, 2008, 11:25 am

  | Opsiyonel
  Eğer 1 yaparsanız sadece IV’ leri yazacak

  işte bahsettıgım bu boyle bısey ckmıyor en son olark yes yada no yu sembolleyen y ve n harflerı cıkıyor bırını ıseretlıyorsun sonrada bır drıver sıtesıne baglanıyor

 208. emrahky
  Ağustos 15, 2008, 11:28 am

  ivs yı nasıl toplıcaz yanı tamam programı solemıssınız dedıgınız gıbı acıyorum programı ama olmuyor. bu ara sorularım fazla oldu kusurabakma fatıh abı:(

 209. emrahky
  Ağustos 15, 2008, 1:56 pm

  benm wirless adeeptor atheros ar5007eg wirless network adeptor olarak gecıyor acaba bunun uyumlulugumu yokta drıver sorunu verıyor chıpset yuklu deıl falan gıbı bı uyrarı var ne yapmam gerek neredeyse butun yazılarınızı okudum ama tam olarak cozum bulmadım dıger masaaustunde calıstırıyoum aırcrackı wirless adaptor olmadıgı halde acılıyor aircrack-ng-gui yi acıyor ama dıger laptopta yanı atheros model wirless olan laptopta hata verıyor acmıyor nedenı nedır laptop mpodel toshıba 1m4 satallite yardım edersenız sevınırım saolun

 210. emrahky
  Ağustos 15, 2008, 2:59 pm

  tekrar merhaba artık linux yuklemeye karar verdım bana linuxu ındırebılecegım bır lınk verebılırmısınız rıca etsem yada lınke gerek yoq sadece tam ismini verın ben bulup ındırırım saolun
  i

 211. Erdem
  Ağustos 16, 2008, 3:23 pm

  Selamlar,

  bende Broadcom 802.11b/g WLAN var ve sanırım desteklemiyor ilgili driverları nereden bulabilirim?

  Teşekkürler.

 212. emrahky
  Ağustos 16, 2008, 4:20 pm

  slm fatih abi acıl solermısınız bu win xp uzerine linux tabanlı ubuntu 8.04 nasıl kurabılırım. kok hucre ek hucre bıseler ve yaptıysam olmadı ancak sız yardım edebılırsınız lutfen

 213. emrahky
  Ağustos 17, 2008, 11:57 am

  neden kımse cvb vermıyor acaba ??

 214. doğuş
  Ağustos 19, 2008, 2:25 pm

  Arkadaşlar ütfen biriniz cevap versin kaç gündür uğraşıyorum nasol becerebilirim mesela bende pikatel diye bir ağ var bunu sabit bi şifresi oluyomuş galiba nerdewn bulabilirim lütfen yadımcı olun sevaptır

 215. selcuk
  Ağustos 20, 2008, 12:21 pm

  benim sorum: bilgisayarımda wus 300 alıcı var.etraftakı kablosuz agları tarıyorum bır suru cıkıyor en onemlısı bır tane … guvenlı olmayan bılgısayarlar arası kablosuz ag var ( boyle yazıyor) logo da anten degıl 2 bılgısayar karsılıklı dalga alıp verıyor umarım anlatabılmısımdır.sımdı olay….! ben bu aga baglanıyorum. baglandı dıyor sag altta bılgısayrımda dalga resımı cıkıyor. ama ınternet sayfası veya msn me gıremıyorum. acılmıyor nedenı nedır? cozumu nedır? programı veya baglanmam ıcın bir yontemı varmıdır…? saygılar…! cevabınızı mailim e ozel alabılırmıyım.

 216. cezso
  Ağustos 20, 2008, 2:39 pm

  http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=103939&productid=bd72721

  Fatih bey ben verdiğiniz linkteki ürünü satın aldım bilgisayarıma taktım 2 tane çektim airdump ı çalıştırdığımda bir siteye bağlantı peek driver istiyor sanırım hangi driverı kuracağımı bulamadım yardım edermisiniz.

  iyi günler

 217. selin
  Ağustos 20, 2008, 6:43 pm

  meraba arkadaşlar ben de de pikatel diye bi ağ var ben buna sabit modem şifresiyle nasıl bağlanabilirim yardım olursanız sevinirim teşekkürler…

 218. cezso
  Ağustos 21, 2008, 8:39 am

  http://www.aircrack-ng.org/doku.php?id=compatibility_drivers

  Fatih Bey dediğiniz chipsette çıkmadı realtek chipset çıktı ve windows desteği vermiyor oooof offf 29 milyonluk adaptörü zaten 53milyona aldım birde işe yaramadı

 219. emrahky_88
  Ağustos 21, 2008, 8:35 pm

  fatih abi yine slm lutfen acıl cvb verebılırmısın. lınuxu yukledım back tracı kurdum daha dogrusu ekran goruntusune kadar geldım ama airmon sıcrıptı acıgımda altalta 3 yazı cıktı ınterface altında wifi0 ath0 ath1 ucundede chıpset altında atheros yazıyor driver altında ıse madwifi-ng diger ikisindede madwifi-ng VAP(parent: wifi0) yazıyor bu ne anlama gelıyor atheros chıpset uyumlulugumu yok anlayamadım bı yardımcı olurmusunuz back track 3 beta kullanıyorum back track 2 fınalıde taktım dedıklerını yaptım ama onda hıc acılmadı aırmon scrıptte hıc yazı gelmedı napmam gerek yardımcı olurmusunz acıl….

 220. emrahky_88
  Ağustos 21, 2008, 8:43 pm

  fatih abi yine slm lutfen acıl cvb verebılırmısın….
  lınuxu yukledım back tracı kurdum daha dogrusu ekran goruntusune kadar geldım ama airmon sıcrıptı acıgımda altalta 3 yazı cıktı….
  ınterface altında wifi0 ath0 ath1 ucundede:

  chıpset altında atheros yazıyor

  driver altında ıse

  madwifi-ng diger ikisindede madwifi-ng VAP(parent: wifi0) yazıyor
  bu ne anlama gelıyor atheros chıpset uyumlulugumu yok anlayamadım

  bı yardımcı olurmusunuz back track 3 beta kullanıyorum back track 2 fınalıde taktım dedıklerını yaptım ama onda hıc acılmadı aırmon scrıptte hıc yazı gelmedı napmam gerek yardımcı olurmusunz acıl… kısmette acılmıyor

  ıkı uyarı gelıyor wifi 0 mı ath0 mı dıe hangısını secsemde daha acılmadan kapanıyor ne anlama gelıyor atheros uyumlulugu vardı sanıyorum yoksa yokmuydu ??? sızın sayenızde buraya kadar gelebıldım ama sonunda tıkandım sonuc yok artık yardım edersınız umarım

 221. emrahky_88
  Ağustos 22, 2008, 5:56 pm

  ufff sıkıldım artık bu wirless le ugrassktan atheros ar5007eg back track sorununu cozmeme yardımcı olurmusunz pardusta wirless ile internete baglanabılıyorum yanı tanıyor ama back tracta acmıyor yardımmmmmmmmm artık lutfen ama 2 hafta oldu neredeyse please…

 222. emrahky_88
  Ağustos 22, 2008, 5:57 pm

  Atheros AR5007EG Backtrack Sorunu ???????????

 223. emrahky_88
  Ağustos 22, 2008, 5:57 pm

  Atheros AR5007EG Backtrack Sorunu !!!

 224. emrahky_88
  Ağustos 24, 2008, 2:10 pm

  kimse yokmu yaa neden kımse cvb vermıyor madem cevap verılmıcekneden bu sayfa hala sılınmedı uff yaa

 225. ali
  Ağustos 25, 2008, 10:35 pm

  slm arkadaşlar bana bu şifre kırmayı öğretene sadece hediye olarak 100 yeni türk lirası vercem ok söz ali_ist_tr@hotmail.com eklemek istiyen varsa buyursun

 226. Mert
  Ağustos 26, 2008, 4:45 am

  Airodump’u kullanmaya çalışırken şöyle bir hata ile karşılaşıyorum

  FATAL: Failed to set the wireless channel, is something wrong with your card?
  Also make sure you have installed the correct driver.

  Ne yapmalıyım?

 227. Ağustos 27, 2008, 2:09 pm

  Ya bana lütfen yardım edin.Benim elimde bir arkadaşımdan aldığım şifre var elimde hemde evlerimiz çok yakın.400 metreden az yani ama ben şifreyi giriyorum ve bana sınırlı bağlantı veriyo acaba ben bunu nasıl çözüceğim bana lütfen yardım edin…

  şimdiden çok teşekkürler

 228. emrahky_88
  Ağustos 28, 2008, 7:22 pm

  sn doga ya şifreyyi değiştirdi yada sınyal cok az geldıgı ıcın baglanamıyor baska bıseyden olamaz şifre kırıcılar var ama uyumluluk olsa bıle lınux yuklemen lazım oda baya ugrastırıcı ben 1 aydır bu sıteden bıseyler ogrenmeye calsııyorum ama kımse cvb bıle vermıyor ama kendı arastırmalarım sonucu ogrendım herseyı tabı tek sorun var benm wireless ar5007 atheros artık bunabı cozum bulan varsa burda paylasırsa sevınırım

 229. Fatih
  Ağustos 29, 2008, 1:49 pm

  merhaba fatih bey ben,m adım da fatih ben mac 20″ 2,4 ghz bi hediye aldım evde telefon hattı felan yok ancak etrafımda bir sürü wireless ağ var nette bakıyorum mac için bir şifre kırma programı bulamadım var mı sende bununla ilgili bi program yada öneri?

 230. tasarimci
  Eylül 17, 2008, 12:28 pm

  hangi kartı kullanıyorsunuz şifre kırmak için lüffen bir öneri bekliyorum
  windows xp
  ve linux için önerdiğiniz ve bu işi sorunsuz yapan kartlar nedir

 231. Anıl Toksoy
  Ekim 11, 2008, 12:24 pm

  fatih abi allah için artık yap su wıreless kablosuz modem sıfresi kırmayı guvenlıyı guvensız hale nasıl getırıcem soyle nolur web wap herneyse nolur yardımcı ol yalvarıyorum sana yha

 232. ömer
  Ekim 12, 2008, 6:20 pm

  intel wireless kartlar için airodump driverı yokmu. bu kartlarla şifre kırılamazmı?

 233. davut
  Ekim 16, 2008, 3:02 pm

  merhaba fatih bey
  benim size şöyle bir sorum olacaktı hp compaq nx 9030 bir laptopum var fakat wirelessim airdump için uyumlu değil ben laptopuma harici bir usb adaptor takmam mümkünmü acaba atheros 5008 düşünüyorum linux içinde uyumlu olduğunu duydum konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim

 234. cano
  Ekim 19, 2008, 11:54 pm

  ercan dolu arkadas msn adresim isikbay@hotmail.com
  eger müsait olrsan birkac sorum olacakti intel pro 2200bg ve adapter sorunu icin
  eklersen sevinirim

 235. akbey_7900
  Ekim 20, 2008, 4:24 am

  fatıh bey sızın dedıklerınızı ve arkadasların dedıklerını tek tek yaptım.?
  ben asus leptop kullanıyorum. wireless ıntel kullanmıyorum cunku desdeklemıyor..? usb Aırtes wus 300 aldım. Network Stumbler da cevredekı dort sınyal gelıyor fakat uzak dusuyor sınyal sevıyelerı 80 ıle 99 arasında goruyorum. Elımde aircrack-2.1 ve aircrack-ng-1.0-rc1-win var. ayrıca airodump bulunmaktadır.
  1.airodump 2.3 acınca known network adapters:
  No adapters have been detected-make sure peek5.sys is present and your card in
  Press Ctrl-c to exit

  hatası vermektedir.
  2. Airodump 2.1 de MSVCR70.dll bulamadıgından bu uygulama baslatılamadı. uygulamanın yenıden uklenmesısorunu gıderebılır..notu cıktı.. ve bende MSVCR70.dll ınternet ten buldum ve yanı dosyanın ıcıne kopyaladım..ve yukarıdakı hatanın” Known network adapters:
  No adapters have been detected-make sure peek5.sys is present and your card in
  Press Ctrl-c to exit”
  aynısı nı verdı.

  3. aircrack-ng-1.0-rc1-win dosyasının ıcınde bın dosyasının ıcınde “Aircrack-ng GUI” acınca pencere cıkıyor ve ” Aircrack-ng ,Airodump-ng, Airdecap-ng , WZCook, About yazmakta burada Aircrack-ng ımlemı basılı ıken ekranda fılename(e) Encryption wep wpa key size 128 bits vs yazmaktadır.

  Airodupm-ng de ıse sadece ortada Launch yazıyor bu yazıya tıklayınca ekranda windows komutu cıkıyormus olup yanıp sonuyor nedenlerı ne olabılır. Bana yardımcı olmnızı dılerım.. Sımdıden tesekkurler kusura bakma sızı de rahasız edıyoruz… maıl adresım akbey_7900@hotmail.com

 236. akbey_7900
  Ekim 20, 2008, 4:39 am

  Fatıh bey bır de bu kırma ısını aırtıes ap 400 Access Point la yapabılırmıyız… yardımlarınızı beklıyorum… ıyı calısmalar calısmalar ıcınde tesekkurler…

 237. Ercan
  Ekim 20, 2008, 8:36 pm

  cano
  sorularını buradan sorabilirsin. 2200 bg ile windows altında airodump ile paket toplayamazsın. backtrak kullan.

 238. Ercan
  Ekim 20, 2008, 8:38 pm

  size yakında hangi kartların bu iş için uygun olduğunu gösteren listeyi bulup buradan yayınlayacağım.

 239. Ercan
  Ekim 21, 2008, 4:04 pm

  Arkadaşlar airodump’un desteklemediği kartlara, linkini verdiğim programı kullanın, o’da paket topluyor, topladığı paketleri aircracka verirseniz aynı işlemi yapmış olursunuz.
  ………….
  akbey……………..
  airties wus-300’ü airodump desteklemiyor fakat
  wus-200’ü desteklediğini biliyorum. çünkü ben kullandım. fakat onunda paket injaction desteği yok.
  sorularınız olursa buradan yardımcı olayım.
  http://rapidshare.com/files/139257710/CommViewforWiFi_sabote.com_BY_AL_PACINO.html

 240. Ercan
  Ekim 21, 2008, 4:07 pm

  davut
  Arkadaşım anladığım kadarı ile atheros’larda sadece bunlara
  AR5001 v3.0.1.12, v4.2.2.9
  AR5002 v4.2.2.9
  AR5004 v4.2.2.9
  AR5005 v4.2.2.9
  AR5006 v4.2.2.9
  AR5008 v6.0.4.13
  destek veriyor, yani senin kart uyumlu

 241. Bengü
  Ekim 22, 2008, 11:33 pm

  merhaba!
  ben burda anlatılanlardan hiç bişi anlamadım:(
  basit bi şekilde ne yapılması gerektiğini biri bana anlatabilir mi?
  girlofdragonball@hotmail.com
  yardım edin lütfen!!

 242. Ercan
  Ekim 23, 2008, 10:58 pm

  KİŞİYE ÖZEL ANLATMANIN HİÇ BİR ESPİRİSİ YOK. SİZİN GİBİ ONLARCA İNSANA YENİ BAŞTAN ANLATMAK İÇİN, BİR KİŞİNİN SÜREKLİ BİLGİSAYAR BAŞINDA ZAMANINI GEÇİRMESİ GEREKİYOR. YUKARIDA YAZILANLARI UYGULADIKTAN SONRA TAKILDIĞIN YER OLURSA SOR YARDIMCI OLALIM.

 243. harıka bir iş
  Ekim 25, 2008, 5:18 pm

  wiylis şifresini kırmak mukemmel bişey

 244. harıka bir iş
  Ekim 25, 2008, 5:19 pm

  evet

 245. harıka bir iş
  Ekim 25, 2008, 5:19 pm

  yyy

 246. akbey_7900
  Ekim 26, 2008, 9:32 pm

  paket toplama nasıl yapılmaktadır…?

  “Network Stumbler” cevredekı sınyallerı tespıt etmede kullanıyoruz baska ne ıcın kullanıyoruz…?

  Bu programların wındıws ıcın calısır parametrelerını anlasılır bır bıcımde yazabılırmısınız……

  tesekkurler sımdıden yardımlarınız ıcın

 247. Ercan
  Ekim 28, 2008, 12:08 am

  ”Netstumbler ” sanırım bu programdan bahis ediyorsun, eğer öyle ise, bu programı sadece civardaki IP’leri tesbit etmek için kullanıyoruz, daha doğrusu bu işe yarıyor. fakat bunu kulanmadanda civardaki IP’leri, sadece airodump’u kullanarak’da tesbit edebiliyoruz. yani bilmeniz gereken, wireless şifre kırma işlemlerini, 1 airodump , 2 aircrack isimli iki tane program ile gerçekleştirebiliyoruz. kulanımları yukarıdaki makelede yazıyor. takıldığınız yer olursa yardımcı olurum.

 248. hacı
  Kasım 7, 2008, 9:58 pm

  Aircrack’in 0.92 sürümünü indirdim. Ana klasörün içindeki bin klasöründeki Airodump ng simgesine tıkladığımda peek.dll ve peek5.sys bulunamadı diye uyarı çıkıyor. Airodump-ng-airpcap simgesine tıkladığımda da wpcap.dll bulunamadığından uygulama başlatılamadı diyor. Bu sorunları nasıl aşarız arkadaşlar?

 249. mazroni
  Kasım 9, 2008, 11:59 pm

  slm arkadaşlar benim bi sorum olacaktı işi bilen arkadaşlardan yanıt beklicem. bu sifre kırma olayında sifresi belli olan bi agı kırma tamamda, bu kablosuz ag dagıtıcılarının şifresini nasıl kıracaz onu merak ediyorum. hani bu 30 günlük şifre satın alıp 1 ay giriyosun sonra şifre iptal oluyo ya o nasıl olacak. bunun bı yolu varmıdır. bu şuna benziyor kontürlü hatta kontür transfer etme gıbı bısey. bu kablosuz şirketlerinin yayınları kırılırmı ??? ben mesela bu yaşadıgım yerde her ay şifre alıyorum 30 gun sonunda şifre ıptal oluyor. o şifredeki username ve passport ları nası kıracaz… cevaplarınızı beklıyorum.. tşk. kolay gele.

 250. Ercan
  Kasım 10, 2008, 10:24 am

  Hacı
  verdiğim linkteki aircrack’ı indir ve kurulumu aşağıdaki gibidir.
  sorunsuz çalışacaktır.
  http://rapidshare.com/files/159125830/aircrackWinveYama.rar.html

  1.aircrackWinveYama.rar dosyasını masaüstüne çıkarın
  2.aircrack-ng-win-0.9.1 dosyasını C:/ altına kopyalayın
  3.rar dosyası içindeki peek klasörü içindeki dosyaları c:\aircrack-ng-win-0.9.1\bin altına kopyalayın
  4.rar dosyası içindeki msvcr70.dll klasörü içindeki dosyayı c:\windows\system32 altına kopyalayın
  5.c:\aircrack-ng-win-0.9.1\bin içindeki Aircrack-ng GUI dosyasının masaüstünde kısayolunu oluşturun
  6.kısayola tıklayın.işte bu kadar.

  NOT: Aircrack in çalışması için ms framework .NET 2.O gerekebilir. son olarak da onu kurun

 251. cemil
  Kasım 10, 2008, 5:51 pm

  bu wep wireles sınırlı erişimle baglandı diyor. ama baglanmıyor. şifre 5 karakterlimi oluyor .bunlarda

 252. Ercan
  Kasım 11, 2008, 12:59 pm

  Mazroni
  çok güzel bir noktaya değinmişsin ne yazık’ki bende bilmiyorum. bilen arkadaşlar varsa lütfen buradan yayınlasın ör: ttnet’in havaalanlarında fuarlarda, otogarda vb yerlerde bu türden yayınları var.

  cemil
  eğer sınırlı bağlantı kuruyorsa şifren doğru degil, karekter sayısına gelince, modemin kaç bit(64 bit,128 bit,265 bit,512 bit ? ) şifrelenmiş ve hangi şifreleme türü seçilmiş(WEP,WPA,WPA2 gibi) ise, ona göre karekter seyısı değişir. 5 karekterde olabilir 10 karekterde olabilir 26 karekterde olabilir. yani bu özellikleri bilmeden karekter sayısını bilmemiz mümkün değil. biz şifre kırarken şifreleme türünü zaten airodump programından görebiliyoruz. fakat kaç bit şifrelendiğini bilmediğimiz için (genellikle Türkiyedeki kullanıcıların çoğunluğu 64 veya 128 kullanır)önce 64 bit seçeneğini seçip kırmasını istiyoruz eğer olmazsa 128 bit seçeneğini seçip şifreyi kırmasını istiyoruz.

 253. hakan
  Kasım 14, 2008, 1:08 pm

  slm ya şimdi hangi programları indirmek gerekir..

 254. Ercan
  Kasım 17, 2008, 12:15 am

  Windows için: aircrack
  lunix için :backtrack

 255. esmer
  Kasım 18, 2008, 1:17 pm

  yav arkadaslar şu airdump da sizde bi sorun cıkıyormu

 256. deza
  Kasım 18, 2008, 1:22 pm

  slm kardeslerim bu airdump da sorun cıkıyor sizdede oluyormu

 257. Kasım 18, 2008, 8:40 pm

  bunun programı yokmu yaa?

 258. Oytun
  Kasım 22, 2008, 2:50 pm

  merhaba arkadaslar.
  ben tüm konuyu takip ettim e uyguladım..
  airdomp açtım aircrack de açtım gerekli işlemleri yaptım ama çevredeki ap lerin ivs adresini nasıl bulacagımı yapamadım..
  airodump ile C:\Airodump.exe 14 a 13 FM_APIVleri y işlemini yaptım fakat en sonunda
  “the selected adapter’s dirver is not compatible with the peek protocol.see the aircrack documention for more information on how to install a compible driver.”

  diyor ve bi internet sitesine yönlendirip ordan dirver yüklememi söylüyor..fakat hangi dirver bnm için uygun olanı sçeemedim ben..

  Intel(R) PRO/Wireless 2200BG Network Connection

  laptopun wireless modeli buu..gerekli olan airodup modelini seçebilirmisiniz bnm için tşk.ler şimdiden

 259. Kasım 22, 2008, 3:51 pm

  selam
  intell 2200bg marka wireless işlemcisi için airodump çalıştıramadım..doğru peek dosyası değil diyor ve bi yama sitesine yönlendiriyor..
  hangi yama kullanmalıyım .ivs adresleri toplamak için?

 260. ömer
  Kasım 26, 2008, 8:24 pm

  slm bana da bi yardım etseniz bende wpa şifresi kırmak istiyorum

 261. Berk
  Kasım 27, 2008, 5:01 pm

  Ercan, iletişim için adreslerini versen de ulaşsak sana ? Daha sonra bilgilenip, senin gibi burada insanlara yardım etsek. Baksana sen herkese yetişemiyosun doğal olarak..

 262. Kasım 27, 2008, 7:46 pm

  offffffffff of Allahimmm Berk kopardin beni kardesim :))) oyy oy az once 1 suru yemek yemistim smdi klavyede yiyecek yemegimden 🙂
  Ercan gercekten soyledigin gibi inanilmaz 1 azimle herkese yardim etmek istiyor boyle birini ben hayatimda gormedim dogrusu. wireless sitemizede daha zaman ayirip bitiremedik bile 😦

 263. Kasım 28, 2008, 6:52 pm

  çok ilginç bir konu umarım işime yarar

 264. emrahky_88
  Aralık 5, 2008, 12:12 am

  ben kac ay once maıl atmıstım hala cvb yazılacak bnm wireless atheros 5007 buna uydurabılecegım bı progrm yada baska bısı yokmu artık randevu tarıhı gelmıstır umarım. bırı tenezzul edıpte cvb versın artık.. PLEASE…

 265. Kaan
  Aralık 6, 2008, 1:42 pm

  emrah ile aynı kartı kullanıyorum netstumbler görmüyor benim kartı yardımcı olursanız sevinirim

 266. warrior
  Aralık 8, 2008, 7:57 pm

  arkadaşlar merhaba,
  ilk önce şubu belirtmek isterim ki internetim var ve kimseye zarar vermek istemem.bu şifre kırma işine meraktan senemeye başladım 2 gün önce.

  sorunum şudur

  2 güm önce 2 farklı makineden ivs topladım ama zamanım azdı ve yeterince toplayamadım ve ertesi gün taplayabileceğimi düşündüm
  ancak dün ve bugün bu makineleri ağda göremiyorum.benim ivs topladığımı anlamış olabilirler mi?ve beni banlamış olabilirler mi?yani onların modemi otomatik olarak kendini böyle bir şeye kendini korumaya almış olabilir mi?(modemin bu işi yapabileceğini biryerden okumuştum.)eğer böyle bir durum var ise bunu nasıl aşabiliriz?şimdiden teşekür ederim.herkese kolay gelsin.bu iş baya zevkli bir iş :))

 267. cemil
  Aralık 12, 2008, 12:31 pm

  benim sorum wirelesde usr9110 bir ağ var.güvenilir degil yazıyor. baglanmaya çalıştığımda ağ bilgisayarın ilişki isteğini reddetti diyor. bu aga baglanabilmek için ne yapmak gerekiyor.tşk

 268. MyCin
  Aralık 13, 2008, 2:08 am

  ben kirdim ve su anda kirdigim baglatidan baglanmisim :)))

  kullandigim cok basit 2 programla basardim 😀 😀 😀

 269. Berk
  Aralık 13, 2008, 9:07 pm

  @Fatih Şimşek;

  Kabalık etmek istemem ama neden güldüğünü bizimle paylaşırsan belki bizde gülebiliriz ? 😉

  @MyCin;

  Senin gibi bir sürü arkadaş zaten başarmış ve bu siteye sadece başardığını söylemiş. Önemli olan bence, ‘nasıl başardığını’ anlatmaktır. Ki buraya mesaj atmışsan, demekki burada verilen bilgiler sayesinde birşeyleri başarmışın. İnsanlar sana nasıl yardımcı oldularsa, seninde yardımcı olman önemli olsa gerek..

 270. MyCin
  Aralık 14, 2008, 1:36 pm

  burdaki yazilanlarla kirmadim ayrica begenmiyorsan yazdigimi soylersin silerler arkadasim…
  elestiride yapmadim kimsye lafta atmadim sadece yaptigimi yazdim…
  anlasilan burda gulmekte yasak elestirilmekte yasak 🙂 bidahada yazmam cokta dertti hani 😛

 271. Aralık 15, 2008, 5:32 pm

  slm herkese ben, de inanmamıştım bu şifre kırmaya çünkü çok uğraştım
  fakat 3 ayın sonunda bu işi başardım. Hatta kendim birsürü anten yaptım,birsürü işletim sistemi denedim.Ama en sonunda hack lediğim adresten yazıom.arkadaşlar bu iş zor emek istiyor.hemen öle oluversin olmuyo.Ben henüz wep şifrelerini kırabiliom.Size tavsiyem:Önce BackTrack-3 final iso veya wifislax-3.1 683mb lık versiyonunu indirin link veremicem siz araştırırsınız.Tabi kartınız windowsta çalışmaya uygunsa Aircrack versionlarını indirin ama şunu asla unutmayın anteniniz güçlü olsun ve dinlediğiniz modeme bağlı bir kullanıcı olsun yoksa paket toplamanız baya zor.Geçen gün paket toplaması için ayarlayıp bilgisayarı açık bırektım tam 2 million cap paket toplamış.
  Boyutu ise 84.mb aircrac le kırma çalıştım.bilgisayar resetlendi.Yanlışım wep için ivs toplamalıymışım cap deil.Sona 13000 pketle şifreyi kırdım.hemde 15 dakka falan sürdü. Yardımım olcekse bana
  yazın “skyblue-skyblue2000@hotmail” birde bu işi iyi bilen arkadaşlara bir sorum olacak karşı tarafın bizi anlamaması için ne yapmalıyız(dosya ve yazıcı paylaşımı kapalı)bunu biliyorum ve de ben wpa dinliyom. hiç handshake toplayamıyom.Death,Replay ataklarınında hepsini yapıom bu yeni wpa lı modemler dinlememize olanak vermiormu.byee

 272. yardım
  Aralık 16, 2008, 7:47 pm

  herkese kolay gelın arkadaslar benım kart ıntel 4965AG aırodrump ıcın uygun drıver bulamadım commview ıcın uygun mu onuda tam cozemedım napmalıyım?
  tekraradan herkese ıyı calısmalar

 273. warrior
  Aralık 17, 2008, 7:52 pm

  merhaba arkadaşlar

  Bende bugün ilk WEP şifresi kırdım.arkadaşlar eğer elinizde Edimax USB Wireles var ise kesinlikle BackTrack in VMWare Player tavsiye ediyorum.hem windowstan çıkmanız gerekmiyor hemde sanki daha kolay data topluyor.herkese kolay gelsin ,başarılar.Arkadaşlar elinde iyi bir WPA şifresi için wordlist olan varmı acaba?gönderecek olan var ise mail adresim avdjiev@abv.bg.şimdiden teşekür ederim

 274. Aralık 25, 2008, 10:53 am

  banada yardımcı olurmusun dağın başında oturuyoruz

 275. halil
  Aralık 30, 2008, 3:25 am

  slm ghost ya bana yardımcı olurmusun ben bu wifislax programını internetten indirdim ama kuramadım nasıl kuracağım hakında bana yardımcı olurmusun ne yapmam gerekiyor çıldıracam bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olun

 276. halil
  Aralık 30, 2008, 3:32 am

  FATİH ŞİMŞEK abicim sen bana yardımcı olurmusun lütfen ben bu wifislax 3,1 programını 6 defa indirdim ayrı ayrı sitelerden ama bir türlü kuramadım bana yardımcı olurmusunuz ne olur bi türlü beceremiyorum hiç bir yerdede açılımı bulamadım kurulum hakkında hiçbir yerde bilgi yok ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım
  “Fatih Simsek Sistem Bilgisayar” in dikkatine!!!!

 277. Okey oyna
  Ocak 7, 2009, 12:55 pm

  Ben ne ettin yinede olmadi

 278. iltez
  Ocak 9, 2009, 10:33 pm

  Selam Fatih Bey, forum cok ilgi cekici. Win XP uzerinde tavsiye edilen programlari, framework , peek files yukledim. Intel Wireless 3945ABG wireless karti olan laptobum var. Aircrack GUI’yi calistirdigimda (Airodump bolumun yani) Realtek ve Atheros gibi kartlarin , ‘a’ ve ‘o’ seceneklerinden hangisini secersem yanit ayni oluyor.

  “FATAL : failed to set the wireless channel , is something wrong with the card ?
  Also make sure you have installed the correct driver”

  Kartimla uyumlu Driver’i nerden bulabirim?
  Bu kartla sifre kirmis olan i_tez@hotmail.com ‘a bu asamadan sonrasi icin bir yardim edebilir mi lutfen ?

 279. mukafa
  Ocak 15, 2009, 2:13 pm

  Merhaba Fatih Bey ben yaklaşık bir aydır yazılarınızı takip ediyorum ve söylediğiniz tüm şeyleri yaptım ama yenide bir türlü yapamadım tüm her şey gayet normal gidiyor tek soru şu
  Only write wep IVs kadar tamam ama buraya da (y) yazdığım zaman bana şunu veriyor sorun nedir yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
  Fatel: fadiled to set the wireless channel, is something wrong with the card?
  Also make sure you have installed the correct driver
  Not: pc nin özellikleri –
  CPU türü: Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T5600, 1833 MHz (11 x 167)
  Anakart : Mobile Intel Calistoga i945PM
  İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP Professional
  Wireless: Intel 3945ABG PRO/Wireless Network Adapter PCI

 280. asd
  Ocak 16, 2009, 11:23 pm
 281. Melih
  Ocak 17, 2009, 8:43 pm

  İntel tabanlı wireless kartlarda çalışmaz boşuna uğraşmayın..

 282. emrah
  Ocak 20, 2009, 9:48 pm

  reis ben iki yıl ugrastım sonunda web sıfresını kırmayı basardım ama wap çok zor bı ıslem okudugum kadarıyla mademden şifreyı alamıyosun sadece senın verdıgın harflerı ıncelıyo ama web kırıcam dıyosan ılk iş blacktrack indirmen veya cok zor dıyosan en kolayı makos işletım sistemını ındırıp kismac programını yuklemen 10 dkkada sıfre elınde olur okey

 283. Ocak 20, 2009, 9:55 pm

  reis bişey daha windows xp de sakın denemeye kalkma benım gıbı ıkı yıl surunursun bı an once lınuxsa gec onu kullanmakta zor ama cdden calıstırırsın sadece sıfre kırmak ıcın ugrasırsın bıde cogu salaga ınanıpta her soylenenı yapma şifrede wındows hıkaye sana verecegım bu yazıları oku bende bunun sayesınde kırdım web sıfresını

  WEP SİFRELERİNİ KIRMAK
  WEP şifreleri 10 hanelidir ve içinde sadece A’dan F’ye kadar harfler ve 0 dan 9 a kadar rakamlar bulunur. Bu yüzden de kombinasyon sayısı sınırlıdır. Yani kırılması daha kolaydır. Günümüzde bu şifreleme yetersiz kaldığından daha güvenli olan WPA şifreleme yöntemi geliştirilmistir. WEP in hala kullanılıyor olmasının nedeni ise kısmen geriye dönük uyumluluk, kısmen kablosuz dağıtım sistemini desteklemesidir. WEP yönteminin nasıl kırıldığına geçmeden önce basit bir şekilde WEP yönteminin nasıl işlediğinden bahsedelim. WEP yönteminde kablosuz ağ dağıtıcısı, modem ya da router kendine bir istek geldiğinde rastgele 128 bitlik bir metin olusturup kablosuz bağlantıyı yapacak cihaza (notebook, PDA vs) gönderir. Cihaz kendisindeki WEP şifresi ile bu gelen manasız metni şifreler ve geri gönderir. Modem kendisine gelen şifreli metnin doğru şifrelenip şifrelenmediğine bakarak bağlantıyı onaylar ya da reddeder. Bu arada bağlantıyı dinleyen bir kişi rast gele seçilen 128 bitlik veriyi ve daha sonra bu verinin şifrelenmis halini yakalayabilir. Ama WEP ise şifrelenmis verilerin içerisinde intialization Cector (IV) denen datalar kullanılır. Bu IV dataları her pakette değişir. Yani modem üzerinde ne kadar trafik varsa o kadar çok IV vardır. IV dataları, paket içerisinde şifrelenmez çünkü bu datalar tekrar açılırken bu IV ler kullanılacaktır. IV’lerin amacı aynı metnin iki kez geçilmesi durumunda farklı şifrelenmiş datalar olusmaşını engellemektir. IV dataları 24 bit uzunluğundadır. Bu yüzden 64 bit WEP ise şifrelenmiş bir data aslında 40 bittir. Çünkü 24 bit IV’den oluşmaktadır. 24 bit kısa bir dizi olduğundan trafik arttıkça IV’ler tekrar girebilir. iste WEP’in kırılma fikrinin ana teması da buradan ortaya çıkıyor. Amaç tekrar eden IV’leri yakalamak. Tabii işin mantığı bu kadar kolay değil. Ama olayın pratikteki kullanımını anlatabilmemiz için şimdlik bu kadarı yeterli.

  Hedefi Tespit Etmek
  Simdi amacımız blackwhite kablosuz ağına davetsiz olarak misafir olarak girmek ve yüksek hızda internet bağlantısına erişebilmek. Bunun için öncelikle blackwhite ağı hakkında bilgi alacağız. Sonra bu ağdaki şifreli paketlerden toplayabildiğimiz kadar toplayacağız ve son olarak da şifreyi kırmayı deneyeceğiz. ilk olarak Kismet isimli programı çalıştırıyoruz. Kismet açıldıktan kısa bir süre sonra blackwhite ağını görüyoruz

  Resim 4 te blackwhite isimli modemin 5. kanaldan yayın yaptığını tespit ediyoruz. Bu arada Kismet ile SSID’sini gizlemis olan ağlarıda belirleyebiliyoruz. Zaten Kismet’in en büyük avantajı gizli SSID’leri de tespit edebilmesi. Artık ilk aşamayı tamamladık. Hedefimizdeki modem belli, modemin hangi kanaldan yayın yaptığı belli…

  Paket Toplama
  şimdi WEP şifresinin kırılabilmesi için Airodump isimli program ile biraz paket yakalayacağız. şimdi 5. kanaldaki paketleri toplayacağiz. Bunun için aşagıdaki komutu yazıyoruz..

  airodump-ng –channel 5 –write yakalanan_veri –ivs eth0

  Bu komut şu anlama geliyor: Beşinci kanaldan gelen tüm verileri eth0 cihazını kullanarak (kablosuz ağ kartı) yakala. Yakalanan veri içierisindeki IV’leri ayıkla. Ayıklanmış veriyi yakalanan_veri isimli bir dosya olusturarak içine kaydet. şifreyi çözebilmek için sadece IV’leri yakalamamız yeterli. Geri kalanı işimize yaramayacak. Daha önce de belirttiğimiz gibi amaç daha fazla IV yakalamak. Airodump komutunu verdikten sonra aşağıdaki gibi bit görüntüyle karşılaşıyoruz. Peki, ne kadar IC yakalamamız gerekiyor? 64 bit WEP şifresi kırmak için 40.000 kadar.. 128 bit şifre için bu rakam 700.000 e kadar çıkıyor. Eğer dinlediğiniz modem üzerinde yeteri kadar trafik yoksa bu kadar IV’yi yakalamak saatler sürebilir. Bu yüzden kendimiz biraz trafik yaratıp IV yakalama işini hızlandırabiliriz. Bunun için Aireplay programını kullanacağız.

  Trafiği Hızlandırmak
  Airodum isimli program yakaladiği verileri kaydederken bir baska pencerede Aireplay isimli programı çalıştıracağız. Eger modeme bağlı kullanıcılar varsa, Daha dogrusu modemin üzerinde trafik varsa, avr olan trafiği maniple ederek daha da çogaltmak için asağıdaki komutu kullanacağız. Dikkat edin; bu komutun ise yaraması için modeme bağlı en az bir kullanıcının olması gerekiyor.

  aireplay-ng –arpreplay -b 00:11:F5:8E:B7:83 -h 00:12:02:0C:97:E7 eth0

  Burada yaptığımız işlem çok basit. Bir kullanıcının modeme gönderdiği isteklerin aynısını modeme bir kez daha gönderiyoruz. (Fakat unutmayalım ki yukarıda yazdığımız adresler kısmında yazdığımız adres, blackwhite modeminin adresi. (h) kısmında yazdığımız adres ise modeme bağlı herhangi bir kullanıcının adresi.) Aireplay ile traifk yaratıp daha çok IV toplamaya çalışıyoruz.

  Eger modem üzerinde yeteri kadar trafik varsa bunu yapmaya bile gerek yok. Biraz sabırla bu aşamayı geçebilirsiniz. Ama en büyük sorun modeme bağlı hiçbir kullanıcının olmaması. O zaman işimiz daha zor. Bu hiç IV yakalayamayacağımız anlamına geliyor. Böyle bir durumda Fake Authentication atağını uygulamamız gerekirdi. Bunun için uydurma bir MAC adresiyle –fakeauth atağı yaparak yukarıdaki komutu bir kez daha tekrarlamak gerekir. şimdi bir yandan trafiği artırıyoruz, bir yandan da bu trafiği yakalanan_veri isimli bir dosyaya kaydediyoruz

  Biraz Sabır
  Paket toplama işinde biraz sabır gerekir. Eger çok vaktiniz varsa sorun yok. Airodump’i çalıştırın ve bırakın. Bir gün boyunca toplayabildiği kadar paket toplasın. Yeteri kadar paket topladığınızı düsünüyorsanız (#Data kısmında en az 50.000 paket görmelisiniz) şifre kırma denemelerimize geçebiliriz. Bunun için Aircrack isimli programı açıyoruz. Bu arada arkadaki programların çalışmaya devam etmesinin herhangi bir mahsuru yok. Aircrack’te asağıdaki komutu veriyoruz.

  aircrack-ng -a 1 -b 00:11:F5:8E:B7:83
  yakalanan_veri-01.ivs

  Komutun içerisindeki -a 1 parametresi şifrenin WEP olduğunu tanımlıyor. Bir sonraki bölümde -a 2 parametresini WPA şifresi için kullanacağız. -b kısmı ise saldırının yapılacağı modemin BSSID’sini tanımlıyor. Burada ki BSSID numarası elbette ki bizim modemimize ait. Bu ID’yi siz kendinize göre değiştireceksiniz.

  Son Aşama
  Aircrack programı yukarıdaki komut ile yakalanan IV’leri taramaya başlayacaktır. Bunu yaparken yakalanan_veri.ivs isimli dosyadaki IV’leri tarayacak. Dikkatli olur; program, sizin yazdığınız dosya adının sonuna -01 ekliyor. Eger aynı komutu birden fazla kez tekrarlarsanız aynı dosyanın üzerinde yazmıyor, sonuna yaptığı eklentiyi -02, -03 seklinde devam ettiriyor. Eger ilk denemenizde başarısız olursanız biraz daha bekleyip, Airodump’in daha fazla IV yakalamasına izin verin. Biraz daha IC toplandıktan sonra Aircrack komutunu yeniden kullanarak bir deneme daha yapabilirsiniz. Bu arada şifreyi çözene kadar Airodump isimli programı kapatmayın ki, veri yakalama işlemi kesintisiz devam etsin. Bizim yaptıgımız denemede yeteri kadar IV toplandıktan sonra 2-3 dakika içinde 64 bit WEP şifresi çözüldü. 128 bit WEB şifresi kullanılsaydı o zaman iki kat daha fazla IV toplamamız gerekecekti. Ama sonuç olarak WEP şifresinin çözülmem ihtimali düşük. Tabii ki istisnai durumlar oluştuğunda denemeleriniz başarısız olabilir.

  WPA şifresini Çözmek
  Eğer yazının burasına kadar eksiksiz okuduysanız WEP şifresine ve MAC adres korumasına asla güvenmemeniz gerektiğini anlamış olmalısınız. Geriye tek bir yöntem kalıyor. O da WPA şifrelemesi… WPA şifresini kırmak pratikte biraz daha zor.En basitinden Wpa şifresini web gibi sınırlı bir kombinasyona sahip değil.Aklınıza gelen her karakteri WPA şifresinde kullanabilirsiniz.şifrenin uzunlugu da standart değil.Ayrıca şifreleme yönteminde WEB deki gibi yakalayacağımız IV ler de bulunmuyor.Bu yüzden WPA şifresini kırmak çok da kolay değil.Ama eğer kullanılan WPA şifresi ’’abcd1234’’ gibi basit bir dizeyse.Kırma işlemi sadece 10 ila 15 dk sürer.şifrede güçlü bir kombinasyon kullanılmışsa kırma işlemi gerçekten çok güç olur.işlemlere geçmeden önce teoride ne yapacağımızı anlatalım.Önce her zaman oldugu gibi kıracağımız kablosuz ağı belirleyip kanal bilgisini ve BSSID sini bulacağız.Daha sonra bu ağdaki trafiği dinleyerek şifreli paketleri kaydedeceğiz.Ardındanda bu paketlerin içerisinde bir ’’handshake’’ yakalamaya çalışacağız.HandShake olarak tabir ettiğimiz herhangi bir kullanıcının WPA şifresini Kullanarak ağa dahil olması yani ağa kabul edilmesidir.Eger siz ağı dinlediğiniz sırada bir kaç kullanıcı ağa giriş yaparsa şansınız var demektir.Bu sırada hardshare yaratmak için Deauthentication atağı yapmayı deneyeceğiz.Bu atak yöntemi ile en basit anlatımıyla ağa bağlı olan kullanıcıyı ağdan düşürmeye çalışacağız ki o yeniden bağlanmaya çalışırken biz bir hardshake yakalayalım.Günler boyu ağı dinleyerek sonunda Handshake yakalayabilirsiniz.Ancak bundan sonrası biraz tesadüflere bağlı Elimizdeki sözlük listesini kullanarak ağa kaba kuvvet atağı uygulayacağız.eğer karşımızda basit bir şifre var ise şansimiz yerinde demektir.ancak güçlü bir şifre ise çözemeyebiliriz.Ve Pratikte WPA şifresini kırmak için faaliyete başlıyoruz.bu iş için belli bir yere kadar WEP şifresinde kullandığımız işlemlerin aynısını gerçekleştireceğiz.Önce kismeti çalıştırıp kırmayı deneyecegimiz aği tespit edeceğiz.ardından tespit ettiğimiz kablosuz ağ modeminin kanalını dinleyip veri trafiğini kaydetmeye başlayacagız.Bunun için yine Airodump programını kullanacagız Ancak parametrelerde biraz farklılık olacak.Bizim modemimiz 5.kanala ayarlı oldugu için Airodump programını açıp aşağıdaki komutu yazıyoruz.

  airodump-ng –channel 5 –write yakalanan_veri_wpa eth0

  şimdi 5.kanaldaki tüm şifreleri YAKALANAN_VERI_WPA isimli bir dosyanın içine yazıyor.Bu aşamada bir şekilde modeme bağlanan bir kullanıcı yakalamaya çalışacagız.Bunun için Deauthentication atağı yapmamız gerekiyor.Önce kablosuz modeme bağlı bir kullanıcıyı seçiyoruz.Simdi bu kullanıcı ile modeme Deauthencation atağı yapmak için Aireplay’i çalıştırıyoruz

  Airodump programı arkada veri yakalamaya devam ederken Aioreplay de aşagıdaki komutu veriyouz.

  aireplay-ng –deauth 5 -a 00:11:F5:8E:B7:83 -c 00:133:78:E2:AD eth0

  Bu komutta 5.kanaldaki 00:11:F5:8E:B7:83 BSSID li modemimizle bu modeme bağlı olan bir bilgisayar kullanarak Deauthentication atağını yapıyoruz.şimdi bakalım hiç handshake yakalayabilmişmiyiz.Arkada Airodump çalişmaya devam ederken biz WPA kırma işlemi için sona yaklasıyoruz.Son adıma geçmeden önce şifreyi kırmak için kaba kuvvet saldırısını kullanacağımız kelime listesini hazırlamalıyız.

  KABA KUVVET ATAĞI İÇİN KELİME LİSTESİ
  Backtrack in içerisinde çeşitli kelime ve rakam kombinasyonlarından oluşan bir kelime listesi var.Bu liste sıkıştırılmış durumda oldugu için öncelikle listeyi açmamız lazım.En altta soldan ikinci sıradaki butona tıklayarak yeni bir shell penceresi açıyoruz.Asagıdaki komutu giriyoruz.

  ark –extract /pentest/password/dictionaries/wordlist.txt.Z

  Simdi bir pencere çıkacak ve size dosyayı nereye açmak istediginizi soracak eger hiçbir şeye dokunmadan OK Tuşuna basarsanız wordlist isimli dosya dogrudan root klasörüne kaydedilir.Burada kalmasının bir mahsuru yok.Artik sona yaklastık Aircrack aracıyla ilk denemeyi yapıyoruz.Aircrack aracını açıp aşağıdaki komutu giriyoruz.

  -aircrack-ng -a 2 -b 00:11:F5:8E:B7:83 yakalanan_veri_wpa-01.cap -w wordlist.txt

  yakalanan_veri_wpa-01.cap: Airodump ın yakladığı şifreli veriler.
  -w woldlist.txt: kaba kuvvet ataginda kullanilacak kelime listesi.

  Eger şansınız yerindeyse birkaç hangshake yakalamış olursunuz ve Aircrack, Wordlist.txt içindeki kelimeleri tek tek deneyerek şifreyi çözmeye çalışır.Ancak şansınız yerinde değilse ’No vald WPA handshakes found’ mesaji alirsiniz.Bu mesaji aldığınızda Airplay’e yeniden geçip Deauthentication ataklarının sıklaştırmayı deneyebilirsiniz.Hatta farklı kullanıcılara farklı parametrelerle Deauthentication atakları da gerçekleştirebilirsiniz.Ya da bazı kullanıcıların modeme baglanmalarını bekleyebilirsiniz. Bizim denememizde Aircrack’in çok basit olan şifreyi kaba kuvvet atağıyla bulması yaklaşık 3,5 dakika sürer.Burada bir noktaya dikkatinizi cekmek istiyorum.Bizim şifremiz ’computer’ idi .Ve bu şifreyi Back Track ’in içerisindeki kelime listesinde bulabilirsiniz.bu listede Türkçe kelimeler olmadığı için Türkçe bir parolayı kırmanızda zorlaşacaktır.Ancak uyanık biri hemen tdk.gov.tr adresindeki bütün kelimeleri kopyalayip.wordlist’in içerisine yapıştırabilir. Sonuçta wordlist dediğimiz ’.txt’ uzantılı bir metin belgesi… Ayrıca internet üzerinde parayla satan 400-500 bin kelimeli özel wordlist’ler de bulabilirsiniz. Güvenliği asla elden bırakmayın görüldüğü gibi kablosuz internet ağlarını kırmak imkansiz değil.Menzilinizde ki beleşçilerin ağiniza sızmasını istemiyortsaniz saglam bir WPA sifresi belirleyin.Çok güçlü sifresi belirleyin.Çok güçlü sifreler kullanmaya çalışın Çünkü ağ baglantı şifreniz biri sadece internet baglantınızı sömürmekle kalmayabilir. çok önemli kişisel bilgilerinizi de ele geçirebilir. Airodomp ya da Kismet ile yapılan dinleme işlerinde şifreli de olsa bütün veriler kaydediyorlar.Sifre kırıldıktan sonra ,Air Crack içerisinde Air decap isimli araç kaydedilmis verilerin hepsi açabilir.O zaman başarınız gerçekten büyük belaya girebilir
  kafaya koyan birisi bu yöntemle bütün msn konuşmalarınızı özel dosyalarınızı ,E-postalarınızı hatta banka sifrelerinizi bile ele geçirebilir.

  blacktrack 3 indir 2 de aircrack programı zar zor calısıyo kıramazsın

 284. Ocak 20, 2009, 9:56 pm

  eeemrah1@hotmail.com buda msn adresım bol şanslar

 285. yiğit kalelioğlu
  Ocak 23, 2009, 1:38 pm

  şimdi ben de airties wus-201 war ama bana update li yani airdump-ng ye göre patch lazım bütün yazıları okudum gözlerim kıp kırmızı yardım ederseniz sewinirim

 286. yiğit kalelioğlu
  Ocak 23, 2009, 1:41 pm

  bende de fatal uyarısı yapıo daha önceki wirless kartımla bi kaç kişinin şifreyi kırdım ama o kayboldu bende bunu aldım bide vmare workstation la çalışanı da denyein belki yardımcı olabilir

 287. yiğit kalelıoğlu
  Şubat 3, 2009, 6:39 pm

  arkadaşlar ben yeni modem aldım asu pci backtrack 3 le çalışmaya başladım ama oncelıkle aircrack ın linex lisini indirmemız lazım çunku baktrack 3 de ben aırcrack ı bulamadım wpa sıfresını kırmak ıcın super bi vidyo buldum sizle paylasmak istedım youtube den ama youtube kapalı olduğu için ktunnel.com dan gırıoruz http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/221772d1412e99da38e88b8946607b1274327a5a9db72ffee55fcc3f72f1bb1357389aa08bd00d5415363

 288. hamit
  Şubat 7, 2009, 9:50 pm

  wep sifresini kirdim sorun burdan sonra basladi. Baglananin MAC inide aldim kendiminkini degistirdim ama internete bir türlü baglanamadim acaba birde IP korumasim,i var onu nasil cözecegim burdaki wep ler hep böyle…

 289. Şubat 10, 2009, 7:09 pm

  aslında ben şifrelerin hepsini kırarım ve ona

 290. sergustav
  Şubat 16, 2009, 4:45 pm

  realtek rtl 8139 family pcı fast eternet nıc
  Inca 802.11 usb wireless lan adapter ndsı 5.1

  var donanım olarak masa üstü bilgisayarda ,bu donanımla aircrack olayını başara bilirmiyim? illaki laptop bilgisayarmı lazım? yukarıdaki donanım yeterli ise yüklemem gereken başka yazılım var ise nelerdir?? donanım yeterli değilse wireless kart alsm pc taksam olurmu tavsiye edeceğiniz bir kart ismi??? sizlerden gelecek cevapları bekliyorum şimdiden teşekkürler..

 291. emrah1
  Şubat 20, 2009, 12:23 am

  notebook şart degıl reis benm makina masa üstü amd 2000 1 gb işlemci ve cok rahat calısıyo wreless alıcaksan edimax turbo kartı almanı tavsıye ederım ben onu kullanıyorum 10 numara ama yukarda arkadsın dedıgı gıbı web sıfresını kırdıktan sonra baglanmak bıraz zor gıbı oyuzden şifreyı kırarken o modeme nekadar bilgısayar baglanıyosa mac adreslerını al kırdıktan sonra lazım olucak gercı artık web şifresı kullanan enayı kalmadı ben 20 ye yakın modem buluyorum 2 tanesı web bitanesınden hiç paket toplayamıyrum uzakta baya bi tanesi kırdım ve şuan ondan bağlanıyorum bi şey daha eğer bu olaylar kafanızı karıstırıyosa ben yapamam zor dıyosan mocos unix işletim sistemi kur sonra kismac dıye program var aynı xp gıbı yazı yazma olayı yok fareyle sıfre kırma işlemini halledıyosun ama bişey daha 3.7 gb mocosun boyutu ben 3 gundur ındırıyorum 180 mb kaldı indirmek isteyen buyursun linkler

  JDownloader buda indirmek için kullandığım program rapidshare sorunu yok istediğin kadar indir bununla bugunluk yeter

 292. mehmet242
  Şubat 21, 2009, 12:01 pm

  Backtrack linuxta kismet programı ile paket toplayıp,windowsta aircrack ile kırmaya çalışıyorum.En az 250.000 IVS istiyor çözmek için.Bu 250.000 paket sayısımı ivs sayısı mı? Kismet te daha hızlı veri toplayabilmek için ne yapabilirim.3 saatte yaklaşık 50.000 paket topluyor.Bu hız sizce yeterli bir hız mı? Cevap veren olursa sevinirim.

 293. emrah1
  Şubat 26, 2009, 12:18 pm

  kısmetle paket cok yavas toplarsın bılader hem wındowsta calısan aırcrack cok dandık ben senın yaptıgının tam tersını yapıyorum wındowsta aırodump ıle paket toplayım blacktrackta sıfreyı kırıyom az once yarım saat ıcınde kırdım bı tane sana tavsıyem wındowsta hıc ugrasma blacktrack varsa onunla dene aırodumta paket toplamaya calıs ve kesınlıkle aireplayı calıstır cunku sanıyede 30 a yakın ıvs topluyo nerdeyse calıstırmazsan saatte en fazla 100 veya 200 ıvs toplarsın ben sana yapıcan seylerı soyleyım o sekılde hallet ok
  1
  airodump-ng –channel 5 –write yakalanan_veri –ivs eth0
  hangı kanalda kıracagını kendın karar ver bıde wırelesı de kendınınkını yazıcan
  2
  aireplay-ng –arpreplay -b 00:11:F5:8E:B7:83 -h 00:12:02:0C:97:E7 eth0 reıs burdada kırmak ıstedıgın modemle ona baglanan bılgısayarın mac adreslerını yazıyon ve 10 dakıka ıcınde yeterlı paketı topluyon ben 20000 toplayıp kırıyom genelde 0102030405 veya 0102020201 veya 0103050711 kırdıklarım hep bu sekılde basıt sıfreler yanı son olarakta
  3
  aircrack-ng -a 1 -b 00:11:F5:8E:B7:83 yakalanan_veri-01.ivs

  burdada yıne kırmak ıstedıgın modemı yazıyon ve denemelere baslıyo eger aırodumpta bı kac kez deneme yaptıysan 01 olan yer 02 03 dıye degısıyo bu kadar acıklamadan sonra yıne kıramazsan ya gıt ıntıhar et yada hıc ugrasma dostum hadı rast gele

 294. emrah1
  Şubat 26, 2009, 11:45 pm

  beyler aranızda wap veya wap 2 şifresi kıran var mı okadar ugrastım milyonlarca kelıme buldum yınede kıramadım bunun baska yolu yok mu web tarzı paket toplayıpta denesem rakam ise kırar mı genelde zaten hep rakam koyuluyo

 295. d__eniz
  Şubat 28, 2009, 1:01 pm

  arkadaslae ben kablosuz modemin şifreşini ele gecirdim fakat agı kuramıorum yardım ederseniz sevinirimm şimdiden tsk herkese

 296. lucello
  Şubat 28, 2009, 1:08 pm

  peki bu söylenen programlar vistada calisiyor mu ??

 297. alper
  Şubat 28, 2009, 5:36 pm

  harika ama bir sorum olacaktı.
  ben komutları yazıyor fakat tanımıyor
  Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection destekliyormu airodump yoksa uyumsuzmu?
  orjinal driverları ile kullanıyorum, yeni driver yüklemem gerekirmi?
  teşekkürler

  • emrah
   Temmuz 25, 2009, 11:10 am

   windowsta şifre kırman için wireless kartın drıverını ındırmen lazım orjınal drıveri airodump tanımıyor zaten tanısada wındowsta kırılmıyor sifre denemesını yaptım blacktrackta paketı topladım şifreyı kırdım dosyayı alıp aynı olayı windowsta denedım kıramadı

 298. halil
  Mart 9, 2009, 6:26 pm

  ve sonunda ben de bu işe girdim
  bu akşam deneyeceğim
  commwiev ve aircrack kullanacağım
  eğer olursa videoya çekip buradan yayınlarım
  emeği geçenlere teşekkürler vs

 299. Furkan
  Mart 9, 2009, 7:59 pm

  Birisi paket toplamakta kullandığı modemleri yazamazmı? airties wus-300 buna uygun değil heralde?

  • emrah
   Temmuz 25, 2009, 11:11 am

   hayır uygun degıl wus 300 le kırılmıyor

 300. yiğit
  Mart 16, 2009, 1:43 pm

  yaw bende asus wl138g v2 war boardcom çipset taşıyo 4 aydır uraşıyorum ama bişi olmadı injecsiyon yapamadım data topluyo ama bi işe yaramıyo bilen war sa lütfen msn i mi eklesin nbr1-eminem@hotmail.com teşekürler

 301. BUSEM
  Mart 17, 2009, 1:32 am

  airties wus 300 wireless usb adaptör aldım tarama yapınca 15 yakın kullanıcı buluyor hepside şifreli WPA korumalı filan okuduklarımı az çok uyguladım yine bişey anlamadım

  Pikatel Airmax-101 C4BBA5D38358EED66F28F6377ADDB6002EFC1ABFE25FCE5AD68A0CB06C6122A4
  75952c74123 1C74152CCE324E6BA2D035763400000000000000000000000000000000000000
  AIRTIES_RT-205 BABE05C0C40EE4B8BC2DD4D8D4A51B3085A648778AACBF19AEBCBA155A964ED1
  AIRTIES_RT-211 84E232FB624A1A72E7BCD24E038A45A7EBA03785AC13349A962FC874B74546FB
  PikatelAirMAX 0123456789000000000000000000000000000000000000000000000000000000
  ZyXEL 46AD9AD7F410A03310F98C7976673374DDF14603B6479F5AB43E95842BC2D1DF
  murat 3684543CA4FF95E63B590E4D04C34FDDEDB350A75C704ED8558AD37DEAAF19C2
  ezgi B8A20781D62D0F4882EDC2D6819EAF931257BAF4CEA8FA169F10FC56893B9D61

  YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

 302. Gurkan
  Mart 26, 2009, 11:21 am

  bastan sona kadar okudum herkezi ama bi sonuc cikaramadim.simdi benim sorum cok basit ben evden yakaladigim 3 4 tane wlan kullanici var ve sifreli tek istedigim onlardan yararlanmak bunu bana dolayli kolay bi sekilde kim nasi yardimci olabilir 1 aydir ariyorum ariyorum ama bi sonuca ulasamadim.

 303. yiğit
  Mart 28, 2009, 11:02 am

  arkadaşım bactrack ı kullan sen aircrack la çalışıyosun windows ile aircrack her wirless kartıyla çalışmaz backtrack ı indiricek sin sonra linux driver ı ni bulup tanıtıcaksın sonraaaa kırma işlemine başlıycak wzcook a tıklamak bi işe yaramaz onu hangi cins ortaya attıysa saçmalık wireleess kırmak biraz zor yeni wifi kartı al uraştırmadan tanıya bilecek

 304. yiğit
  Mart 28, 2009, 11:03 am

  ben google a bactrack wireless cards yazdım asus wl138g yi gördüm onu satın aldım oda uraştırıyo

 305. moyal
  Mart 31, 2009, 2:08 pm

  bunların belirli şifreleri yokmu

 306. emre
  Nisan 2, 2009, 10:29 pm

  bir kaç ay öncesinden beri takip ediyorum.. intel 3945 ethernetim var ve bir türlü yapamadım sonradan da ögrendim ki bi halta yaramayan işler yapıyomuşum. btrack’la da denemiştim yine yaramamıştı. çünkü bu ethernet verilen görevini zor yerine getiriyomuş böyle ekstra işlerde kullanmaya gelmiyomuş.
  bi sorum yok malesef keşke olsaydı da cevap arasaydı. aklımda kendime sordugum soru hangi akla hizmet aldın bu kartı oldu sadece:)
  tekrar tekrar bu intel 3945 kartım var yazarak derman aramayı kesin arkadslar. olmuyor ve olmayacak.
  ilk zamanlar mecburiyetten dolayı kırmayı planlıyodum suan avea mobil internetim var çok hızlı olmasada idare edecek seviyede. mecburiyetimi bu şeklde giderdim. sizlerde bi şekilde alın bi internet..
  sizlere kolay gelsinn

 307. yalniz koboy
  Nisan 3, 2009, 7:44 pm

  arkadaslar valla bendee kac aydir ayna sey uzerinde takildim.ama hic bir forumda nasil yapilacagini tam doru bir sekilde anlatmior .ya boyle bi sey yok yada var ama cok nadir kiser bilior …

 308. yiğit
  Nisan 4, 2009, 3:26 pm

  ya ne belirli bi şifresi bilgisayar oyunu mu bu okullaraçıldan dan beri uraşıyorum bu iş yaş sitede çalıyo dio eve alıom çalışmıo tek çalışan war alfa wireleess lar en kolay onla

 309. Nisan 10, 2009, 5:14 pm

  arkadaşlar bunların alayı yalan bence çünki arkadaş diyorya işte bu kişi şifreyi kırmış diye o sayfaya iyi bakın iki tane internet sayfası açık bu adam şiferyi madem yeni kırdı o sayfalar nasıl açık durumda anlamadım benide uğraştırıyonuz burada bi saattir program indiriyorum falan alayınızzzz fıssssssssssssssss……………………………..

 310. tako
  Nisan 11, 2009, 11:31 am

  arkadaşlar benim wireless aparatım var ama komşular şifre koymuşlar unu kırma gibi bir imkan varmı lütfen yardım
  internetim yok şifreyi kırmanın yolları nasıldır vaya bir programı varmı olumlu yada olumsuz çevaplarınızı bekliyorum

 311. Nisan 11, 2009, 2:55 pm

  SAYIN ABİM BEN ÖĞRENCİYİM YUTTAYIM BİLGİSAYAR BÖLÜMÜ OKUYORUM GÜNÜN HER SAATİ, İNTERNETLE İŞİM OLUYOR. YURDUMUZDA YURT MÜDÜRLÜĞÜNE AİT BİR KABLOSUSZ AĞ VAR ANCAK WPA ŞİFRELEME SİSREMİ İLE YAKLAŞIK 10 KAREKTER İLE ŞİFRELENMİŞ DURUMDA BU ŞİFREYİ KIRMAM GEREKİYOR YARDIMCI OLUSANIZ SEVİRİM SAYGILARIMLA ABİ MSN İLE YARDIMCI OLIRSAN SEVİNİRİM. K.İ.B EMRE

 312. Mehmet
  Nisan 13, 2009, 11:30 pm

  Arkadaşlar merhaba,
  Bir süredir bu işlerle uğraşıyorum, internette birbirinin çok benzeri yığınla doküman okudum, ama takıldığım bir yerden hala ilerleyemiyorum.
  Sorunum şu :
  Linux’tan Kismet programıyla ortamdaki wirelessların kanal numarasını öğreniyorum. Hatta Kismet programını çalışır durumda bırakıyorum ve sürekli paketler toplandığını gösteriyor.
  Sonra Airodump-ng programını açıp WAP şifrelerini kırmak için şu komutu veriyorum :
  airodump-ng –channel 11 –write yakalananveri wlan0
  Sonra kelime listesi oluşturup aircrack yapmaya çalışıyorum ama olmuyor. Airodump
  çalıştığı sürece BEACON’lar sürekli geliyor ama DATA hanesi hep sıfırı gösteriyor.
  Sonuç olarak cap dosyası oluşuyor ama DATA olmadığı için Aircrack şifreyi çözemiyor.
  DATA gelmemesinin sebebi ne olabilir ?
  Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ediyorum…

  • mechul
   Haziran 26, 2009, 7:24 pm

   abe kardeşim haklı bir tarafı varmı yaptığınız işin,size ait olmayanı almaya çalışmanız.gerçekten acınacak durumdasınız.başkasının malına haksızca sahip olmak yada olmaya çalışmak (ACİZLİK)ten başka birşey değil.

 313. salih
  Nisan 15, 2009, 5:26 pm

  Asıl sorun bence;

  wireless şifresini bulduk diyelim ”key found” bulunan şifreyi hex kodu ile veriyor bunu nasıl anlaşılır bir hale çevirebiliriz bulunan kodlar şifreye nasıl çevrilecek yani modeme giriş yapmak istediğimizde şifre olarak nasıl yazacağız bu konu hakkında detaylı bilgi verebilirseniz memnun olurum

 314. fatih
  Nisan 16, 2009, 2:59 pm

  wallahi bende 6-7 aydır bu herkesin yazdıklarına arada bir göz atıyorum ama elle tutulur basit bşy yok.hep aynı şeyler.btrack ı denemedim ama olmaz diyolar.tek yolu şifreyi kırmaya çalışmak değil de şifreyi gidip adamdan rica edip öğrenmek. ben öyle yaptım .gittim yan apartmana bir kaç zile bastım.bir kaç wreleesli çıktı ama bana sinyal şiddeti en uygun olanı aradım .sonunda aradığım nıck li daireyi buldum.adamlar 6-7 öğrenci bir arada kalıyolarmış.internetleride sınırsız ve 300 mphs hızındaymış.üstelik 7 bilgisayar kullanıyolarmış.ve bana adam hiç tereddüt etmeden bir kağıda yazdı ve canın sağolsun dedi para önemli değil dedi hatta.ben teşekkür ettim giderken adımı sordu bende cvpladım sonra hiç kimseye verme ama dedi.
  kuzenime de dedim aynen o da komsuya gitti sadece msn ye gircem dedi ve onada verdi adam.yani öyle insanlar var.
  şifre kıracağız diye uğraşmayın gidin söyleyin kabul eder veya etmez 10-20 lira verirsiniz yani sonucunda nolcak adamlar gırtlaklayacaklar mı?…

 315. salih
  Nisan 22, 2009, 12:37 pm

  şifre aradaki ikinoktaları kaldırıp olduğu gibi yazarsan oluuuuuuuur yani bulduğun key found 12:53:73:d3:97 bu
  125373d397 yazarsan tamamdır

 316. yiğit
  Nisan 25, 2009, 5:35 pm

  arkadaşar bi arkadaşla tanıştım yabancı ve bana kendi widyosunu gönderdi alfa wirelees adöptörü otamatik tanıo we çok çabuk bir şekide kırdığını ida ediyor asus wl138g v2 yi almayın bi işe yaramıo bende o wardı ama alfanın o wireless ları satılmıo türkiyede gittigidyor gibi yerlerde satılıo onu söylim

 317. yiğit
  Nisan 25, 2009, 5:52 pm

  yani bi sitede kart listesi war orda gördünüz karları kullanmak kolay deil tanıtması falan war kart patchleri falan war onu yapamıyosan hiç buşmayın diyim size gidin alfa alın

 318. mustafa
  Nisan 29, 2009, 10:36 pm

  bende lenovo n500 notebook var ama cok ilginç bir wireless sorunum var baglantı kuruyor modemle ben baglanıyorum internette işimi goruyorum ama birden baglantı kopuyo ve hiçbir modeme baglanmıyor format atıyorum ustunden ıkı hafta gecıo gene aynı sorun bı turlu anlamadım o yesıl ısaret komple sarıya donuyo yardım edersenız cok sevınırım tesekkurler

 319. derviş
  Mayıs 5, 2009, 9:18 am

  hırsızlık yapmayın

 320. Mayıs 6, 2009, 10:19 pm

  lütfen banada yardımcı olurmusunuz?bende wpa ve şifrsini kırmak istiyorum .lütfen yardımcı olun .teşekkürle.

 321. Mayıs 7, 2009, 8:45 pm

  yhaa ben Intel(R) PRO/Wireless 2200BG Network Connection wireless kart sahibiyim madem dediniz bu kart bi boka yaramıor bhana tavsiye edeceqiniz bi wireless kardı warmı sifre kırma uyumLu ii bi kart arıorm cewapınızıda beqLiorm . . . ! ! !

 322. eemrah1
  Mayıs 16, 2009, 6:06 pm

  beyler şifre kırma olayını anlamayan bna yazsın detaylı şekılde anlattım ama anlayan çıkmamış galiba 1 gnde yapılacak iş değil zaten bu bnım msn mavii_kurt@windowslive.com wap veya wap2 ise hiç uğrasmayın bosuna zaman harcarsnız

 323. eemrah1
  Mayıs 16, 2009, 6:09 pm

  usr robotic serisi usr5418 tavsıye ederım 50 tl fıyatı ona bıtanede anten alman lazm 50tl ye

 324. eemrah1
  Mayıs 16, 2009, 6:12 pm

  black tracktan baska bi programla şifreyi kırmanız imkansızdır

 325. ceto
  Mayıs 19, 2009, 10:29 pm

  arkadaşlar şifre kırmasına kırdım ama yakalanmamak ve bağlantıda olduğumuzu gizlemek için neler yapılabilir.hatta olabilirse modemden bile nasıl gizlenilir.bunla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.teşekkürler

 326. zeynep
  Mayıs 20, 2009, 3:49 pm

  ya bii beni gerçekten duysun eski seviglim bana bi msn almıştı. ayrıldık bnde içine erkek arkadaşlar ekledim kıskançlık yapınca şifremi değiştirmiş msneyi o aldığı içinde gizli yanıt felan hiçbişey bilmiyorum nasıl öğrenicem şimdi sölemiyoda yardım lütfen

 327. ömer
  Mayıs 22, 2009, 1:29 am

  arkadaşlar intel 3945 karta sahipseniz hiç boşuna uğraşmayın..ben kaç aydır neler denedim, nerelere sordum..ne kadar makale okudum yerli yabancı..inat ettim..evimde şifresiz ag var kime ait bilmiyorum..kendime ait kablolu net var. ama sırf kırdım diyebilmek için ne kadar uğraştım..ama bu kartla olmuyor.

  kartınızın modeline bakın…intel se %90 öyledir…boşuna yorulmayın……..

 328. ömer
  Mayıs 22, 2009, 1:32 am

  o : Hermes /Realtek
  a : Aironet/Atheros bu iki karttan birini kullanmıyorsanız kırılmaz…çünkü diğerlerinde injection modu diye bişi yok

 329. mailbomb
  Mayıs 22, 2009, 3:25 am

  lan niye siliyon yazdıklarımı???

 330. fatih27
  Mayıs 25, 2009, 12:04 am

  arkadaşlar wep kırdım wpa ya ugraşıyom buraya yazan arkadaşlara teşekkür ederim.bu iş backtrackla cok kolay.backtrackdan korkmaya gerek yok.elimde saglam bir wordlist olsa wpa da kırılır.284 numaradaki emrah arkadaşın yazdıklarından yaptım.bir şirketin wep ni kırarak yazıyorum ve cod4 60 ping le oynuyorum.atalarımız ne demiş ‘azimlen sıçan betonu deler’.

 331. joseph
  Mayıs 31, 2009, 3:57 pm

  slm verdiyiniz ling calışmıyor yeniden eklermisiniz josephbilisim

 332. Cem
  Haziran 5, 2009, 2:07 pm

  Slm,

  Yaklasik bir hafta suren azim sonunda WEP ve WPA kirilabiliyormus. Ben KDE linux icine hazir kurulmus airoscript, kismet gibi programlari olan bir tane VMware buldum rapidden. Daha rahat oldu isletim sistemini istedigim kadar bozabildim filan. http://www.aircrack-ng.org/ zaten herseyi anlatiyor. Hangi karti ve suruculeri kullanilmali gibi seyler. WEP hack cok kisa suruyor ama WPA icin handshake yakalayamadigim modemler oldu. Elimde sadece rakam kombinasyonundan olan bir kelime listesi var. Bu da harflerden olusan bir sifreyi kiramayacagim anlamina geliyor. Anlasilan saglam bir kelime listesine ihtiyac var. Kelime listesi bir text dosyasi bildiginiz gibi 0 dan 10milyona kadar olan sayilar var. Aslinda sifre cozme prosesindeki olayin mantigini tam anlayamasamda +%&^%/( gibi karaktterler olan sifreleri sanirim kirmak imkansiza yakin olsa gerek.

  Bununla birlikte ben backtrack linux kullanmadigim icin wordlist olusturma olayini bu KDE linux de henuz bilmiyorum. Kimi yerlere baktim insanlar kendi listesini de olusturabilir diyor.

  Benim size sormak istedigim soru karisik kelime ve harflerden olusan saglam kelime listesi kombinasyonlarini iceren bir rapid link var mi?

  Son olarak kullanicinin sınırlı veya sınırsız interneti oldugunu anlayabilir miyiz bir yerlerden?

 333. sadooooooo
  Haziran 5, 2009, 11:01 pm

  OFF YA WİNDOWS DA BU PROGRAMLAR ÇALIŞMIYOR MU?????? LİNUX DA MI ÇALIYOR_???????

 334. melanet
  Haziran 11, 2009, 4:28 pm

  programı yükleyemedim yardım eder misin şimdiden saol =)

 335. jordın
  Haziran 12, 2009, 6:45 pm

  bılgısayrla ugrasmayın ıslamda bılgısayrmı var ya allah alalh:):):):

 336. Haziran 15, 2009, 2:31 pm

  jordın islam demişsin
  islamda jordın gibi isimlerde yok 🙂

 337. cenk
  Haziran 17, 2009, 3:54 pm

  selam Ercan benim laptop datron wireless card: Ralink Wireless LAN card V2
  Vista Starter

  indirmem gereken program veya programlar nedir ?

 338. iso
  Haziran 19, 2009, 3:27 pm

  kardeş bu program çalışmıyo be

 339. Hayalet
  Haziran 19, 2009, 10:56 pm

  Slm arkadaşlar site acayip hoşuma gitti bir kardeşlik var ortamda herkes acayip yardım sever kayıt olmak istiyorum ama göremedim bana yardımcı olurmusunuz 😦 bloodthrone20@hotmail.com

 340. yiğit
  Haziran 23, 2009, 2:07 am

  dostlar işe yaramıyooo:D yeni backtrack 4 pre yi inndiriorum bakalım bide onu deniyelim

 341. adem
  Haziran 29, 2009, 1:00 pm

  banada yardım edinn!!!!!

 342. antipislik
  Haziran 29, 2009, 2:32 pm

  commview for wifi yeni versiyonunu indirin onunla winxp rahatlıkla paket toplayabilirsiniz

 343. Haziran 30, 2009, 2:06 am

  arkadaşlar. backtrack oldukça kolay kullanımlı bir yol. ve bütün bileşenleri içinde komple bir paket. kesinlikle lunix bilmeye gerek yok. zaten heryerden kodlara ulaşabilirsiniz. ben hiç korkamadan deneyin derim. yapmanız gereken backtrack4 ü indirip DVD ye yazmak. sonra bilgisayarı DVD den başlatarak xp nize veya herhangi bir şeye zarar vermeden lunix e geçmek. zaten lunix de “poweroff” yada “reboot” kodunu konsola girerseniz o çok sevdiğiniz windowsunuza aynen dönersiniz. 🙂

  burada bahsedilen ancak sürekli olarak gözden kaçırılan birşey var. ben o konuya dikkat çekmek istiyorum.

  ama önce şunuda belirteyim. birçok kişi wireless kartlarını yazıp duruyor. uyumlu olup olmadığının bir listesi filan yok arkadaşlar. deneyin görün. benim kartım pikatelllerin canına okuyor. ancak dlinklerde başarısız oluyor. bu iş sorulmayla halledilmez.

  asıl konuya gelecek olursak.

  kırdığınız wep şifreleri ilk başta HEX geliyor. yani 11:22:33:44:55 şeklinde bi formatta. tamam şifreyi kırmışızda arkadaş, windowsa geçince kablosuz ağa bağlanmak için ne yazacağız. bazı arkadaşlar “:”ları silin dior. güldüm.

  ben bu aralar bu konuya uğraşıyorum. tam bir çözüm bulamadım.
  http://www.dolcevie.com/js/converter.html
  sitesi HEX to ASCII yapıyor. ancak aldığım kodların bazı bölümlerini okuyamıyor. o zamanda sonuç “f?k?t” şeklinde oluyor.
  kırdığım bazı WEP şifrelerinde aircrack-ng ASCII karşılığınıda verirken çoğunda vermiyor. eğer bu işi çözen birisi varsa bununla ilgili ayrıntılı bir yazı hazırlasın. bence bu iş daha önemli.

  son olarak WPA şifresi kırmaya uğraşan arkadaşlara sesleniyorum. arkadaşlar modeme kilitlendikten sonra bir kaç denemeden sonra HANDSHAKE aldınız diyelim. bu noktadan sonra dosyanızı aircrack-ng ye okuturken sözlükte belitmeniz gerekiyor. yani elde ettiğiniz kodu bir listeden arayıp bulmanız lazım. hemde burada 1-1 eşleme gerekiyor. eğer kullanıcı “12345678” diye basit bir şifre koyduysa tamam. bu hemen hemen her sözlükte var. ama hadi “buişçokzor” yazdıysa. hiç bir sözlükte bu kelimeyi bulamazsınız. yani çözemezsiniz. wpa işiyle uğraşacaksanız bunu göz önünde bulundurun derim.

  ayrıca bu WEP şifrelerde HEX kodu ASCII ye yani anlayacağımız kelimelere dönüştürme işinde yardım bekliyorum…

 344. efe
  Temmuz 1, 2009, 11:38 am

  ya bişey anladımysam arap oluyum matematik problemi cözmek daha kolay yaa

 345. efe
  Temmuz 1, 2009, 11:39 am

  videolu anlatımı sabırsızlıkla bekliorum

 346. adem
  Temmuz 4, 2009, 8:02 am

  ya ben wep şifresini 25 dk da kırdım fakat key found aa:aa:aa:aa:aa diye cıktı tekrar denedim aynısı cıktı anahtarla internete baglanmaya calısıyorum baglanmıyor bilen varsa yardım etsin lütfen

 347. adem
  Temmuz 4, 2009, 8:04 am

  ya ben wep şifresini 25 dk da kırdım fakat key found aa:aa:aa:aa:aa diye cıktı tekrar denedim aynısı cıktı anahtarla internete baglanmaya calısıyorum baglanmıyor bilen varsa yardım etsin lütfen adem42_bey@hotmail.com yazan olursa sevinirim

 348. eren akkaya
  Temmuz 4, 2009, 5:00 pm

  kolay gelsin fatih bey.Ben bazı iletileri okudum da ethernet kartınının sürücüsünü bulmaya yardımcı olacağınızı sölediniz.Yüklemek istediğiniz sürücü nedir? Bir dönüştürücü mü?

 349. cengiz
  Temmuz 10, 2009, 6:38 pm

  arkadaşlar yukarda bahsi geçen tüm olayı denedim malesef başarısız proğramlar bırak bulmayı en düşük frekansta açmıyor bile
  bunları kim nasıl başardı anlamadım verilen linkler kırık
  saçma sapan hepsi

 350. Temmuz 30, 2009, 7:09 pm

  arkadaşlar bencede saçma

 351. erol
  Ağustos 19, 2009, 11:01 pm

  Kardeş yorumlarınızı okudum bendede anladığım kadarıyla driver sorunu var toshiba nb200 kullanıyroum airogump calışmıyor driver hatası veriyor ,driverde sorun olsa kardes hata verir desteklemiyor o zaman wiless kartınımı değiştiricez şimd?

 352. Recep
  Ağustos 24, 2009, 3:25 pm

  fatih şimşek bu gösterdiğin yolun kanunen yasağı varmı,yapsak şuçlu olurmuyuz?

 353. burakk
  Ağustos 25, 2009, 11:11 pm

  ARKADAŞLAR AYLARDIR VİSTA İÇİN WİRELESS KIRICI ARIYORUM..BULAMADIM BEN. YA HİÇ KİMSE BENİM KADAR UGRAŞMIYOR YADA GERÇEKTEN YAPAMIYOLAR BU İŞİ??? ŞU ZAMANDA BUNUN NASIL ÜSTEİSNDEN GELEMİYORLAR BİLMİYORUM.. BİLEN VARSA BANA GÖNDERİRSE SEVİNİRİM.. ADRESİM ANTKART07@HOTMAİL.COM TEŞEKKÜRLER…

 354. onur
  Eylül 4, 2009, 4:43 pm

  ya arkadaslar cogu yazıları okudum bırıde dememıs ben kırdım kullanıyorum dıe ben hala kıran bırını goremedım wala kusura bakmayın her kafadan ayrı ses varsa kırmıs olan yada bu programı adam gıbı kullanan vıdeo ya ceksın koysun bende ugrastım ama olmuyor lanet sey olmuyor olmuyor olmuyorrrrrrrrrrr

 355. müge
  Eylül 23, 2009, 5:52 pm

  fatih bey benimde ağımda bi kaç tane aırtıes kablosuz modem algılanıyo.bunların ağ anahtarını nasıl kırabilirim yardımcı olursan sevinirim.

  • coldplay
   Mart 15, 2011, 9:06 am

   ag sıfreleme turune bakın wep mı wpa .. mı wep ıse ekleyın yardımcı olurum 😉 cengiz.34@msn.com 🙂

 356. MEHMETT
  Eylül 28, 2009, 6:53 pm

  LİNUZ HARİCİ PLATFORMLARDA AİRCRACK VE AİRODUMP PROGRAMLARI NASIL ÇALIŞIYOR….

 357. ömer
  Ekim 1, 2009, 10:34 pm

  slm fatih bey bnm modemn şifresi alt komşu tarafndan kırıldı ve bende onunkını ıstıyorum sadce net stumbler proframı var ne yapmam gerekio bana söyler misinz şimdiden ii çalışmalr tşkkr eederm

 358. Ekim 6, 2009, 8:44 pm

  parolaya ne yazacaz

 359. özkan
  Ekim 23, 2009, 9:52 am

  şunu resimlerle adım adım anlatabilecek yada vidyoya çekecek biri yok mu ya

 360. Dünya Kılavuz
  Kasım 1, 2009, 6:32 pm

  Fatih bey Windows Vista gibi ileri surumlerde nasıl uygulayabiliriz boş bir zamanınızda lütfen anlatırmısınız ?

 361. Nuri
  Kasım 15, 2009, 8:01 pm

  Bende airodump-ng’ yi salldigim’da bir siteye giriyo, driver cekmem gerek galiba ama cekilmiyorum. Ne yapmam gerek? Kartim Atheros

 362. Ilqar Esedli
  Kasım 21, 2009, 4:08 pm

  lutfen bana yardim edn ben AZERBAYCANdanim…benm evimdeki wirelessde parola var kira bilmiyorum lutfen amma lutfen yardim edin…

 363. Yusuf savayi
  Aralık 9, 2009, 1:44 am

  ben yurt disinda yasiorum wifi kullanan cok var burada 1 saate wifi kiriorum daha dun 2 tane kirdim hemde cok basit sitede paylasa bilirim isterseniz..

 364. Ocak 5, 2010, 9:41 pm

  bana yardım edin benim notbook’uma masa üstü bilisayar’dan internet bağlamam lazım nasıl bağlanırım

 365. netçiii
  Şubat 8, 2010, 5:11 pm

  bunlar varya adam kandırmadan başka bişey deil hep yalan hep aynı şey aircrack airodump iso linux slax ı araştırın xp yede uyar cd si en iyisi o kanmayın bunlara

 366. Şubat 9, 2010, 9:38 pm

  slm eyup akan benim burda eposta adresim var bu bu forumdan kalıdırsanız sevinirim yardım istemiştim e postamı kaldırın lütfen

 367. Murat kocamanoğlu
  Şubat 12, 2010, 11:27 am

  Ya bna lutfen yardm edin dediğnz her şeyi yapıorm fakat önumde galiba bi engel war windows xp işletm sistemim war Airties WUS 300 adapter wirelles war airdumpta yapıorm fakat seçtğnz adaptor desteklemiyor gibi bi şey dior lutfen bna uygun peek warsa maille atarsanz çok ama çok mutlu olcm çunku bunu yapmayı çok ıstyrm lutfen yardm edın

 368. Murat kocamanoğlu
  Şubat 12, 2010, 11:35 am

  Maillerinizi lutfen yardm edin ya vietnam_0032@hotmail.com mail adresm yardm edin fatih bey szde yardm edin lutfen

 369. Sniper
  Şubat 20, 2010, 6:01 pm

  Ağalar…ben kırdım bi şifre bu yolla..key found dedi ama gelen kodu giriyorum yine olmuyor… 30:30:31:30:33 çözdüğü şifre buydu…yardım edebilecek biri????

 370. sahin
  Mart 30, 2010, 4:30 pm

  MERHABA BEN ŞAHİN BEY İSTANBUL,dan yazıyorum…

  airodump-ng ile paket toplamak istiyorum ama driwer bulamıyorum.

  yazınızı yaklaşık beş aydır takip ediyorum.

  commview for wifi yeni versiyonunu deneyeyim dedim atheros, netgear, linksys,D-Link, (Atheros chipsetli kart bulamadım ).

  AiroWizard Setup-Beta 1-rev.250() proğramını indirdim driwer yüzünden çalıştıramadım .

  Atheros chipsetli modem gerekiyormuş buldum atheros firmasına bağlandım ama modemlerin driwerlerini bulamadım.

  Elimdeki mevcut modem ve chipsetleri yazıyorum ne olur yardım edin bir türlü paket toplayamıyorum ..

  Eyer elimdeki mevcut modemlerle paket toplayamıyorsam.

  Atheros AR5005G Wireless Network Adapter nereden satın alacağımı beni bilgiledirirseniz şimdiden çok teşekkür ederim.

  saygılarımla.

  1:) D-LİNK DWA-120-UPS

  Chipsets:: ATHEROS AR5523A-001

  VL 7400.IC

  0822

  Korea

  ETİKETİ G.41239273

  2 🙂 ZyXEL

  Model : G202

  Serial : S090D44000546
  Mac : 0023F85501D5

  ATHEROS

  Chipsets:: AR2524-AQ1C

  D4J3Y.18

  0938

  TAIWAN

  3:) USROBOTİCS

  Model : USR805423

  mODEL nUMBER: 64-805423

  Mac Adress : 00144C13F58OC

  İŞLEMCİSİ

  ZyDAS

  ZD1211B-OF

  D3081.IJ

  0716

  TAIWAN

  ..

 371. KENAN
  Haziran 6, 2010, 5:54 pm

  Merhabalar;
  Atheros AR9285 wifi kartım var
  Bu kartın destekleme sorunu var mı bı turlu adapter bulunamadı gıbı bı uyarı alıyorum
  wın 7 kullanıyorum acaba bundan kaynaklanıyor olabılır mı??

 372. Haziran 17, 2010, 1:11 am

  1000mw cihazvar bendede suan cekim super

 373. yagmur
  Haziran 20, 2010, 11:20 pm

  Adam wpa şifreleme yöntemi kullanıyor sizden rica etsem bana wpa şifresini kıracak porgram hangisiyse onu linkini verebilrmisiniz Kendinize iyi bakın

 374. merwee
  Temmuz 10, 2010, 1:31 pm

  Arkadaşlar benim samsung corby wifi telefonum war yeni aldım.telefoncu kablosuz internetin olduğu yerlerde ücretsiz girbilirsin dedi.benimde abimin işyeri war şuanda ordayım kablosuz internetleri var.şifresini gitip bağlandım.buraya kadar herşey normal ancak internete bağlandığımda ”hizmete erişilemiyor tekrar denensin mi.? ” diyor tekrar denensin diyorsun aradan baya bi zaman geçtikten sonra zaman aşımı diyor çıldırcam walla…:D bide dns hatası diyor.nolur biriniz yardım edin..!!

 375. yakup
  Temmuz 11, 2010, 10:09 am

  merhaba merve sana yardımcı olacagım aynı sorunu bende yaşıyordum bende samsung star wi-fi telefonum var bende aynı sorunu yaşadım telefonu aldıgım yere götürdüm senınkı nasıl bilmiyorum ama bende normalde baglanıyordu siteye girdigin zaman hizmete erişilemiyor diyodu ondan sonra teli aç kapat yapıp tekrar baglanınca sorun çözülüyor bunu dene sonuç vermesse başka bi yöntemide var onuda söyleyim…

 376. filiz
  Temmuz 19, 2010, 10:57 am

  arkadaşlar link opey ilgimi çekti ama tam olarak nasıl kulaniliyor anlayamadım biri bana detaylı olarak anlatırsa sevinirim şimdiden tesekurler anne656@hotmail.com

 377. Ağustos 1, 2010, 10:11 pm

  mrh ben bitane siteye karşı cıktım onlarda beni siteden bir daha giremiyorum o siteye ne olursunuz yardım edin ne yamam gerekiyorrrrr

 378. fatih palabıyık
  Ağustos 6, 2010, 3:38 pm

  sakın kimsenin şifresini kırmayın kimsenin hakkına girmeyin lütfen ama kul hakkına girmeyin

 379. Blue Man
  Ekim 23, 2010, 11:58 am

  Arkadaşlar bir konuda yardımcı olmanızı istiyorum bir wiriles şifre kırma programınla pc min yakaladıgı 3 adet kablosuz baglantıyı kırmaya çalıştım ve sonunda bir takım degerler çıktı bunlar ne işe yarıyor yardımcı olursanız sevinirim.(3132333435363738393132333400000000000000000000000000000000000000 )wep sanırım bu ikincisi (6B3C1CF7E8E4A438D536547B9443E2DEF1F4339EC9628F4D8CD816D11D9722B3 )wpa üçüncüsü(9E427A15B3F3072494331B160870C973A2386CD24CA44B038C780475BAA2E273 )wpa2 buda bu kodlar ne anlama geliyor yardımcı olursanız sevinirim ilginize teşekkürler.

 380. hans
  Ekim 24, 2010, 11:08 am

  Arkadaşlar bir konuda yardım bekliyorum bir wiriles şifre kırma programınla uğraşıyorum ve bir takım rakkamlar çıtkı bunları ne yapacagız mesala ( 31323334353637383931323334 ) gibi bunlar bunları asıl şifrereye nasıl cevirecez yardımçı olursanız sevinirim

  31323334353637383931323334 ben bunları internet araştırdıgım bir sitede cevirdim ve şifre olarak 1234567891234 olarak verdi bu şifreyi giriyorum ag banlantısı alınıyor baglanıyor falan diyor ama sonuçta baglanmıyor sınırlı baglantı veya baglantı yok diyor baglantı var şakır şakır çekiyor yardımcı olursanız sevinirim

 381. aopece
  Aralık 28, 2010, 8:54 pm

  hans aynısını bende yaşıyorum bana da aynı değerler geliyor sitelerde yazı okumaktam perişan oldum. 🙂 etrafımda çok bağlantı var .hemde mısır gibi ulkedeyim ve burada kimsenin anlıacağını sanmıyorum ama bağlanamıyorum .
  sinir olmammak elimde değil.

 382. derderde
  Şubat 15, 2011, 10:12 am

  Mrb Banada Yardımcı olur musun Lütfenn

  kutbettinyavuz@hotmail.com
  çok ihtiyacım var hemde çok

  TeşekkürlEr..

 383. murat
  Mart 4, 2011, 8:15 pm

  ototube.com un sifresi ney bilen var mi

 384. seyhan
  Mart 15, 2011, 11:46 am

  yyha ben inidrdim ama nasil kuaralgini bilmiorum cok ihtiyACIM VAR INTERNETE

 385. jfhjgkhfdkjg
  Mart 16, 2011, 12:36 pm

  Adam gibi anlatamamışsınız millet tabii yardım yardım diye inler. yok paket toplaymış yok parametrelermiş yok önceden yaptığımız şeyi şeye aktarmakmış. Biz burda bilgisayar mühendisi değiliz EFENDİ. artislik yapmak için yazdıysanız kemndiniz kırın şlifreleri . çok bilmişler

 386. telat
  Mart 23, 2011, 8:23 pm

  ben telat otoliz programlamada dünya birinciliğim var bunu yazan nadir insanlardanım autocad de londra sertifikam var kendine güvenen herkezi bekliyorum

 387. telat
  Mart 23, 2011, 8:25 pm

  pardon autolisp

 388. mustafa kuşcu
  Mart 24, 2011, 8:46 pm

  arkadaşlar yukarıda yazılanları okudum bende uğraştım wifi şifre kırma için air crack ı denedim şifreleri 2 saniyede şifreleri gösteriyor şifreleri giriyorum bağlan diye tıkladım zonk diye bir ses geliyor 128 veya 64 bitlik olması lazım diye uyarı alıyorum veya sınırlı bağlantı diyor sarı bir trafik levfasına benzeyen işaret çıkıyor birde maç adresi diye bir şifreye benzer bişey var bu nedir yoksa şifrenin ta kendisi bumudur lütfen yardım ediniz bide wifi hack 2010 diye proğram var onuda denedim çok süper bir proğram ama kullanmak için hekırt gibi bilgili olmak lazım bide ingilizce proğram radar dahi var içinde fakat virüslü çıkdı bende virüse rağmen denedim ama benim wifi adaptör ile uyumlu çalışmıyor hemen adaptörün yazılımını bozuyor yeniden yükledim bende defalarca denedim olmadı

 389. Ayşe
  Nisan 13, 2011, 7:03 pm

  cok sağol calışıyor

 390. elf
  Mayıs 2, 2011, 7:04 pm

  numarunızı ulubılırmıyım bana yyardımcı oln ltfn. cevap bekliyorm

 391. Mayıs 21, 2011, 11:04 am

  böyle birşey ceptende mümkünmü?

 392. mert
  Mayıs 27, 2011, 4:14 pm

  olm şifre kırıp kul hakkına gircenize gidin bi modem alın ln 😀

 393. delii
  Temmuz 1, 2011, 6:05 pm

  ben bu işi çözdüm aga bunlar faso fiso bura yazsam nasıl kırılacagını yer yerinden oynar valla..

 394. tarrrr
  Ağustos 20, 2011, 5:29 am

  ya ben bu baş belası aircrack çalıştıramıyorum açılıyor hemen kapanıyor neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim

 395. Eylül 23, 2011, 5:25 pm

  torrent te ismini yazın proramın indirin arkadaşlar

 396. Eylül 27, 2011, 7:55 pm

  slamlar arkadaşlar bırı banada yardımcı olsun wifi şifre nasıl kırabilirim cep nom 05548613612 sizlere zahmet mesene adresim hb_feyzullah@hotmail.com

 397. dvd
  Ekim 9, 2011, 10:27 pm

  Merhaba ,
  Realtek RTL8191SE 802.11b/g/n WiFi Adapter
  driver mevcutmu sizde ?

  • dvd
   Ekim 17, 2011, 1:45 pm

   Merhaba
   cevap verebilecek bir arkadaş varmı ?
   Tşk .

 398. esrar
  Ekim 10, 2011, 11:20 am

  arkadaşlar web şifresi kırabilirim kesin çözümm çokk basit fakat bana wpa yardım sağlayabilecek aynı zaman da başka konularda bilgi alışverişinde bulunabileceğim bi arkdaş lazımm

  • esrar
   Ekim 10, 2011, 11:33 am

   kendi yorumuma cevap yapıyorum ki gariptir … az önce daha önceki yorumları okuma şansımm oldu web şifresi kırmak pc açıp kapamaktan daha kolaydır gözünğz korkmasın önemli olan wpa dır ki ben nasıl kırıcağımı biliyorum sadece wordlist ve vakit lazım bunlara sahip değilim yardım etmek isteyen olursa esrar_054@h… eklesinler

 399. asd163
  Ekim 11, 2011, 4:36 pm

  Arkadaşlar hakkaten çok gereksiz bilgiler yazıp milletin iştahını kabartmışsınız.
  Çoğu arkadaşın belirttiği gibi öncelikle kartınız uyumlu mu ona bakın. İşe başlamadan önce https://mypeek.wildpackets.com/driver_downloads.php adresinden wifi cartınız için wildpack var mı bi ona bakın. Direk konuya almış arkadaşlar uygun zemin var mı yok mu sormadan.
  Intel kartların çoğu airodump gibi programları desteklemiyor. Atheros chipset kartlar çalışabilir ancak ufak bir kısmı desteklemiyor. Sonuçta hemen dalmayın olaya veya biri ortaya birşey yazmış hemen gidip wifi kart almayın. Yanlış hatırlamıyorsam aircrack sayfasında destekli kartların bir listesi olacak. Benim zamanında Türkiyeden alınmış 4 adet farklı wifi kartım var idi, hiçbiri desteklemedi. Paranız ziyan olmasın 😉

 400. asd163
  Ekim 11, 2011, 4:52 pm

  Bu arada yazmayı unuttuğum diğer bir konu da; aynı chipseti kullanan iki tip ürün olabilir.
  Örneğin: Atheros AR5008 chipset wireless kartı ile AR5008 chipsetli usb wireless kart.

  Chipler aynı olmasına rağmen usb wifi kartlar ile normal wifi kartlar arasında farklılıklar olabiliyor. Dolayısı ile biri gayet güzel çalışırken diğer kart ile paket toplamayabilirsiniz yani çuvallayabilirsiniz.

  Wildpack gibi orjinal olmayan driverların kullanım amacı, son bir şans kartınızın paket toplamaya açılmasını sağlamaktır.

  Size tavsiyen; chipsetler ve kartlar ile ilgili güzel bir araştırma yaptıktan sonra bu işte ilerlemek istiyorum diyorsanız bilgisayarınıza linux yükleyerek işe başlayın. Çünkü windows driverlarının çoğu paket toplamaya kapalı iken aynı kart ile linuxta başarı sağlamak daha olası.

 401. Valass
  Ekim 28, 2011, 11:46 am

  ömer hoca :
  5800 cep telfonun wifi şife kırma ver?

  ne biçim üslup bu!

 402. Kasım 18, 2011, 10:00 pm

  teşekurler guzel anlatım deneyelim olacakmı

 403. Aralık 11, 2011, 9:05 pm

  ya wifi siz olurmu

 404. barbo
  Ocak 30, 2012, 12:16 am

  ya arkadaşlar ben bişey sormak istiyorum kartal ceelle internete laptopla bağlanıyorum ve

  bide masa üstüm war we ben ikisinede aynı anda internete girmek istiyorum mümkünmüdür

  yani birinden birine kablo falan çekebilirim

 405. çağdaş
  Mart 10, 2012, 6:33 pm

  Arkadaşlar Airodump programını indirdim netstumbler programınıda indirdim ama Airodump programını acınca nıc index numarasını nerden buluyoruz yani wlan adapterinin neresinde yazıyo bi yardımcı olurmusunuz ?

 406. Alper erolan
  Mart 25, 2012, 9:57 pm

  parasiz@hotmail.com
  Ben linki de açamadım, programı da indiremedim arkadaşlar.
  yardımcı olursanız sevinirim.
  yaklaşık 20 kurumsal wifi var etrafımda. ama ben jetten bağlanmak zorunda kalıyorum.
  😦

 407. ahmetx
  Nisan 5, 2012, 8:46 pm

  merhabalar Fatih Bey,
  size cok önemli bir sorum olacaktı.Backtrack Final 4 sürümünü xp ile beraber kullanıyorum.Wpa kırmak için uğraşıyorum.Seçtiğim bir ağı dinlemeye alıyorum.Bu arada
  hemen belirteyim kullandığım chipset İntel 3945abg.bir türlü handshake yakalayamadım.Dinledeğim ağa biri bağlanınca da handshake yakalamıyor.kartım dinlemeye destek veriyor.Sebebi ne olabilir? acaba çekim gücünde mi sorun var eğer sinyalde sorun varsa hangi usb wireless adaptörü tavsiye edersiniz?(fiyatı önemli değil)

 408. cem
  Mayıs 7, 2012, 8:28 am

  merhaba öncelikle bu paylaşım için size teşekkür ederim ben yükledim program çalışıyor ama ilk resimdeki gibi bende de bulu lakin parantez içindeki ivs leri bulmuyor tabi devamı da gelmiyor haliyle yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

 409. can
  Ekim 27, 2012, 8:26 pm

  arkadaşlar acilen yardım istiyorum askeri uçretle calışan biriyim 300 tl ye bi bilgisayar aldım komşularıma rica ettim jifrelerini vermediler yarı ucreti karşılıhına bile jifre ihtiyacım far lütfen yardım

 410. sazende58
  Aralık 18, 2012, 7:59 pm

  selamın aleykum grdaşım benim bi arkadaş var hain berber komşu olur kendisi şimdi veriyor şifreyi 1 saat sonra değiştiriyor bir kaç defa yaptı bende istemiyorum artık bilgisayardanda anlamam sizin terimler bana pek birşey ifade etmiyor bu şifre kırmanın link ile kırma gibi bir programı varmı diye sorayım dedim yardımcı olabilirsen sevinirim teşekkürler ha bu ara wpa2-psk yazıyor bağlantıda

 411. sazende58
  Aralık 18, 2012, 8:27 pm

  mesajımı okudunuzmu aceba

 412. Aralık 27, 2012, 11:08 pm

  Slm

  • Aralık 27, 2012, 11:12 pm

   İternet sifresi acmak

 413. Eylül 24, 2013, 2:29 am

  arkadaşlar wpa baglantı buldum leptopumdan leptop exper kullandıgım wifi antende harici everest 8mt kaplolu anten wpa şifre kırma hack prog arıyorum yardım

 414. Aralık 20, 2013, 12:23 am

  ADIM AHMET WİNDOWS 7 BİLGİSAYAR KULLANIYORUM YALNIZ SİFRESİNİ UNUTTUM SİFREYİ NASIL KIRA BİLİRİM F8 DİYOLAR AMAİSE YARAMIYORYARDIMCI OLURMUSUNUZ SAYGILARIMLA

 415. BENİ OKU
  Mart 15, 2014, 10:13 pm

  arkideşler BEN DÜNYADAKİ BÜTÜN WİFİ AĞLARININ ŞİFRESİNİ TEK TIKLA SANİYELER
  İÇİNDE ÇÜZEN Bİ PRORAM BULDUM ….TEK SORUNUM BİR TÜRLÜ RAR ŞİFRESİNİ ALAMIYORUM İNSANLIK AMINA Bİ EL ATINDA ŞU PİCİMİZ HÜP GÜLSÜN …BAKIN PRORAMI İNDİRMEK KOLAY HATTA YOUTUBE ADINI YAZIP NASIL ÇALIŞTIĞINI BAKABİLİRSİNİZ…
  HADİ BİRİNİZ MAXCİMUM RİSKE ATSIN KENDİNİ VE BİZEDE PROGRAMI GÜNDERSİNDE Bİ YÜZÜMÜZ GÜLSÜN ABE…IŞIĞI YAKIYORUM HEPİMİZE HAYIRLI OLMASI DİLEĞİYLE ………….TOXİCWAREZ………buraya gir wifi hack ara proramı indir şifreyi çüz ve bizi mutlu et….

 416. ahmet
  Eylül 2, 2014, 4:25 pm

  Kardeşlerim Benim Bilgisayar biraz eski sadece kablolu internet çekilebiliyor Ama daha yeni general mobıle tablet aldım. Onda vifi ağları gözüküyor ama giremiyorum şifrelerini bilmediğimden. Tablete vifi kırıcı yüklemek için önce tablette vifi olması lazım Olmadığından anca bu eski kablolu bilgisayarımdan kurabilirim Ondanda nasıl bulucak görücek bu ağları merak ediyorum. Buna göre bir program istiyorum. Yardımcı olun

 417. ahmet
  Eylül 2, 2014, 4:26 pm

  Kablolu bilgisayarı kablo takılı iken hemde başka yerden vireless ağına çevirebilirmiyim

 1. Eylül 5, 2007, 8:57 pm

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: